Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

LSK SC “Gaiziņš” klienti pārbauda plaušu veselību

Latvijas Tuberkulozes apkarošanas biedrība (LTBAB) sadarbībā ar biedrību “Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK) nodrošināja bezmaksas plaušu slimību speciālista konsultācijas par tuberkulozes (TB) slimību, plaušu veselību un imunitāti LSK sociālā centra “Gaiziņš” patversmes un naktspatversmes klientiem un darbiniekiem. Konsultācijas saņēma 36 personas LSK Veselības istabā, Gaiziņa ielā 7, 23. un 30.oktobrī.

Šāda aktivitāte tika organizēta, lai atgādinātu par TB aktualitāti un veicinātu efektīvu TB profilaksi, īpaši augsta riska grupās. TB ir bīstama infekcijas slimība, kas visbiežāk skar sociāli mazaizsargātās sabiedrības grupas. Latvijas epidemioloģiskā situācija ir nelabvēlīga – ik gadu ar TB no jauna saslimst vairāki simti cilvēku, un PVO Eiropas Reģionā Latvija ir atzīmēta kā augstas TB prioritātes valsts. TB infekcijas izplatības kontrolei sabiedrībā ir nepieciešama efektīva TB profilakse – t.sk. sabiedrības aktīva izglītošana par TB, regulāras pārbaudes, lai savlaicīgi atklātu šo slimību, kā arī profilaktiskā ārstēšana augsta TB riska grupām (piem. HIV inficētām personām, cilvēkiem ar pazeminātu imunitāti).

Konsultāciju laikā plaušu speciālists sniedza klientiem informāciju par TB slimību, simptomiem, diagnostikas un ārstēšanas iespējām, kā arī dalījās padomos par imunitātes stiprināšanu un plaušu veselības veicināšanu.

Pēc nepieciešamības klienti varēja veikt krēpu testu TB diagnostikai vai saņemt nosūtījumu bezmaksas papildus diagnostisko izmeklējumu veikšanai, lai izmeklētos uz TB.

Konsultāciju norises laikā tika ievēroti valstī noteiktie epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid 19 infekcijas ierobežošanai. Ņemot vērā epidemioloģisko situāciju valstī, konsultācijas saņema tikai LSK sociālā centra “Gaiziņš” klienti un darbinieki.

Pasākumu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Latvijas valsts budžeta finansētās programmas “NVO fonds” projekts “Latvijas Tuberkulozes apkarošanas biedrības kapacitātes stiprināšana tuberkulozes skarto cilvēku atbalstam un sabiedrības informēšanai”, līguma Nr. 2020.LV/NVOF/MIC/017/20

Tev varētu arī interēsēt:

Projekta “Brīvprātīgā darba veicināšana senioru dzīves kvalitātes paaugstināšanai” martā notikušās aktivitātes

16.aprīlī 2021 Projekti
Martā projekta dalībnieki radoši darbojušies, lai sveiktu sievietes svētkos.

LSK nodrošina pedagogus PMC “Mucenieki” un “Rīta vēsmā”

14.aprīlī 2021 Projekti
Projekts “Droši būt, droši mācīties”: PMC "Mucenieki" un sociālajā centrā “Rīta Vēsma” LSK nodrošina pedagogus

Maxima un LSK, atsāk trūcīgo un maznodrošināto mājas mīluļu iepriecināšanu

13.aprīlī 2021 Humanitāte
Atsākas labdarības akcija Mīluļu dienas. Tā ļauj ne vien iegādāties pūkaiņiem nepieciešamo īpaši izdevīgi, bet arī palīdzēt līdzcilvēkiem.

SARC “Seda” klienti radoši sagaida Lieldienas

12.aprīlī 2021 Komitejas
Gatavojoties Lieldienām, sociālās aprūpes un rehabilitācijas centra "Seda" klienti iesaistījās dekoru izveidē.

LSK Vidzemes komitejā Lieldienās sāk gaidīt Ūsiņus

12.aprīlī 2021 Komitejas
LSK Vidzemes komitejā biedri un brīvprātīgi rāda savus radošos talantus.