Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

LSK SC “Gaiziņš” klienti pārbauda plaušu veselību

Latvijas Tuberkulozes apkarošanas biedrība (LTBAB) sadarbībā ar biedrību “Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK) nodrošināja bezmaksas plaušu slimību speciālista konsultācijas par tuberkulozes (TB) slimību, plaušu veselību un imunitāti LSK sociālā centra “Gaiziņš” patversmes un naktspatversmes klientiem un darbiniekiem. Konsultācijas saņēma 36 personas LSK Veselības istabā, Gaiziņa ielā 7, 23. un 30.oktobrī.

Šāda aktivitāte tika organizēta, lai atgādinātu par TB aktualitāti un veicinātu efektīvu TB profilaksi, īpaši augsta riska grupās. TB ir bīstama infekcijas slimība, kas visbiežāk skar sociāli mazaizsargātās sabiedrības grupas. Latvijas epidemioloģiskā situācija ir nelabvēlīga – ik gadu ar TB no jauna saslimst vairāki simti cilvēku, un PVO Eiropas Reģionā Latvija ir atzīmēta kā augstas TB prioritātes valsts. TB infekcijas izplatības kontrolei sabiedrībā ir nepieciešama efektīva TB profilakse – t.sk. sabiedrības aktīva izglītošana par TB, regulāras pārbaudes, lai savlaicīgi atklātu šo slimību, kā arī profilaktiskā ārstēšana augsta TB riska grupām (piem. HIV inficētām personām, cilvēkiem ar pazeminātu imunitāti).

Konsultāciju laikā plaušu speciālists sniedza klientiem informāciju par TB slimību, simptomiem, diagnostikas un ārstēšanas iespējām, kā arī dalījās padomos par imunitātes stiprināšanu un plaušu veselības veicināšanu.

Pēc nepieciešamības klienti varēja veikt krēpu testu TB diagnostikai vai saņemt nosūtījumu bezmaksas papildus diagnostisko izmeklējumu veikšanai, lai izmeklētos uz TB.

Konsultāciju norises laikā tika ievēroti valstī noteiktie epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid 19 infekcijas ierobežošanai. Ņemot vērā epidemioloģisko situāciju valstī, konsultācijas saņema tikai LSK sociālā centra “Gaiziņš” klienti un darbinieki.

Pasākumu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Latvijas valsts budžeta finansētās programmas “NVO fonds” projekts “Latvijas Tuberkulozes apkarošanas biedrības kapacitātes stiprināšana tuberkulozes skarto cilvēku atbalstam un sabiedrības informēšanai”, līguma Nr. 2020.LV/NVOF/MIC/017/20

Tev varētu arī interēsēt:

LSK sveic Pasaules ģimenes dienā!

15.maijā 2021 Meklēšanas dienests
Vai zināji, ka Meklēšanas dienests ir viena no senākajām Sarkanā Krusta kustības darbības jomām?

Ieskats LSK Jaunatnes svētku aktivitātes

13.maijā 2021 Jaunieši
Par godu starptautiskajai Sarkanā Krusta (SK) un Sarkanā Pusmēness (SP) dienai norisinājušās vairākas aktivitātes.

LSK aicina pieteikties Motivācijas programmas grupām Vidzemē

13.maijā 2021 Sociālais atbalsts
LSK un SIF aicina diskriminācijas un sociālās atstumtības riskam pakļautās personas pieteikties dalībai Motivācijas programmā.

LSK uzsāk jauna projekta “Viena (pa)saule visiem” īstenošanu

12.maijā 2021 Projekti
Biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts” kopš 2021. gada 1. aprīļa īsteno projektu “Viena (pa)saule visiem”

LSK aicina darbā sertificētu klīnisko psihologu

11.maijā 2021 Sociālais atbalsts
LSK darbā aicina klīnisko psihologu LSK Krīzes centra „Burtnieks” apakšvienības Sociālās rehabilitācijas pakalpojumā “Mežrozes”.

LSK Jaunieši sanāk kopā, lai atzīmētu Pasaules SKSP dienu

10.maijā 2021 Jaunieši
8. maijā, atzīmējot Pasaules Sarkanā Krusta un Sarkanā Pusmēness dienu, LSK Jaunatnes brīvprātīgie piedalījās sirsnīgā kopā sanākšanā tiešsaistē.