Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

LSK piedalās Latvijas Jaunatnes padomes 28. dzimšanas dienas atzīmēšanā

16.oktobrī 2020 Jaunieši

Atzīmējot Latvijas Jaunatnes padomes (LJP) 28. dzimšanas dienu, jaunatnes organizācijas 25. septembrī tika aicinātas piedalīties LJP organizētā forumā. Ievērojot valstī noteiktās drošības prasības saistībā ar saslimšanas Covid-19 izplatību, forums rīkots kopā ar noteiktu skaitu organizāciju, kas iepriekš bija pieteikušas dalību ar saviem stāstiem. Tajā pašā laikā iespēja sekot līdzi forumam bija ne tikai citu organizāciju pārstāvjiem, bet ikvienam interesentam, jo īpašajam svētku notikumam par godu forums tika rīkots tiešsaistē. Tādējādi vairāku stundu garumā foruma apmeklētāji LJP “Facebook” vietnē varēja noklausīties vairāku jaunatnes organizāciju pieredzes un iedvesmas stāstus.

Forumu ar uzmundrinošiem vārdiem atklāja LJP izpilddirektore Renāte Mencendorfa, un dienas turpinājumā organizācijas cita pēc citas aptuveni 10 – 15 minūšu garumā iepazīstināja ar sev tuvām un aktuālām tēmām jaunatnes jomā. Līdz ar to forums sniedza iespēju organizācijām plašāk runāt par savu darbību, dalīties ar veiksmes stāstiem un nākotnes iecerēm, aicināt pievienoties aktivitātēs jaunus interesentus, kā arī savstarpēji citam citu iedvesmot. Pasākums norisinājās līdzigi TEDx talks sarunām, kur katra organizācija sev atvēlētajā laikā var dalīties ar svarīgākajiem notikumiem savā dzīvē.

Forumā ar stāstiem piedalījās Latvijas Sarkanā Krusta Jaunatne, jauniešu organizācija “Nītaureņi”, biedrība “Latvijas Skautu un gaidu centrālā organizācija”, pieredzes izglītības organizācija “Piedzīvojuma Gars”, jaunatnes organizācija “Protests”, Eiropas latviešu jauniešu biedrība “Eiropas jaunieši”, jauniešu kustība “Fridays For Future Latvia”, organizācijas “3D Friends LV”, “Latvijas Mazpulki”, kā arī Rīgas jauniešu centrs “Kaņieris”.

Latvijas Sarkanā Krusta Jaunatnes (LSKJ) pārstāvji savā prezentācijā iepazīstināja ar LSKJ darbības programmām, spilgtiem jauniešu iniciatīvu piemēriem un skaidroja, kāpēc pašu jauniešu idejas ir tik nozīmīgas. Tika uzsvērta iespēja jaunietim izaugt organizācijas ietvaros, sākot darbību kā brīvprātīgajam jebkurā LSKJ nodaļā un pamazām uzņemoties lielāku atbildību nodaļas un visas organizācijas ietvaros. Tādējādi prasmes un kompetences iespējams uzkrāt, turpinot darbību brīvprātīgā statusā un apliecinot savu izaugsmi aizvien atbildīgākos pienākumos, un dažkārt brīvprātīgā darbība var lieti noderēt, lai uzsāktu ikdienas darba gaitas Latvijas Sarkanajā Krustā. Forumā tika demonstrēts LSKJ videoklips ar brīvprātīgo piedalīšanos, kā arī stāstīts par jauniešu veiksmīgu darbību arī Covid-19 pandēmijas laikā, tiekoties interneta platformā “Zoom” un sanāksmes vai seminārus organizējot digitāli.

Latvijas Sarkanā Krusta Jaunatne sirsnīgi sveic Latvijas Jaunatnes padomi dzimšanas dienā un priecāsies arī par tālāku savstarpēju sadarbību saistībā ar dažāda veida iniciatīvām.

Pilns foruma ieraksts atrodams šeit (LSKJ runāja 1. daļā):

Tev varētu arī interēsēt:

Aicinām jauniešus piedalīties vebinārā “Domu un emociju spēks. Ieradumi, kas maina dzīvi.”

11.jūnijā 2021 Projekti
17. jūnijā notiks vebinārs "Domu un emociju spēks. Ieradumi, kas maina dzīvi.", kuru vadīs Dr.psych. Tatjana Uzole.

LSK Latgales komiteja uzsāk projekta “LSK Latgales komitejas kapacitātes celšana” īstenošana

11.jūnijā 2021 Komitejas
LSK Latgales komiteja jūnija sākumā parakstīja sadarbības līgumu ar Aktīvo Iedzīvotāju fondu (AIF), lai īstenotu projektu “LSK Latgales komitejas kapacitātes celšana”.

ANO Bēgļu aģentūra veikusi pētījumu: starptautiskās aizsardzības saņēmēji optimistiski vērtē savu nākotni Baltijas valstīs

Vairāk kā 20 izcelsmes valstu starptautiskās aizsardzības saņēmēju viedokļi par piedzīvoto integrācijas pieredzi.

LSK Latgales komitejas pasākums “Bērniem droša vasara”

11.jūnijā 2021 Komitejas
LSK Latgales komitejā no 25. maija līdz 3. jūnijam norisinājās pasākums "Bērniem droša vasara".

Sācies Jūnijs mentālajai veselībai: aicinām piedalīties vērtīgos vebināros

07.jūnijā 2021 Uncategorized
Aicinām uz 3 vebināriem angļu valodā “Jūnijs – garīgajai veselībai” jeb “June for Mental Health”

Starptautiskā brīvprātīgo kustība: biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts” un Vācijas Sarkanais Krusts paraksta jaunu Saprašanās memorandu

04.jūnijā 2021 Starptautiskā sadarbība
2021. gada maijā LSK un Vācijas Sarkanais Krusts (VSK) parakstījuši Saprašanās memorandu, lai veicinātu sadarbības stiprināšanu starptautiskās brīvprātīgo kustības jomā.