Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

LSK mentoru īstenots Latvijā nebijis ģimenes atkalapvienošanas gadījums

Logo_LSK beglu menotru programma - SIF_LSK

Ziņa publicēta 07.10.2016.

Šorīt agri no rīta starptautiskajā lidostā “Rīga” pēc pusotra gada atšķirtības atkal satikās bēgļu ģimene. Latvijā dzīvojošā māmiņa sagaidīja savus 3 bērnus vecumā no 9 līdz 13 gadiem. Ļoti priecīga atkal ieraudzīt savus brāļus un māsu bija arī vecākā meita, kas jau iepriekš Latvijā kopā ar mammu ieradušās no ģimenes dzimtenes – Afganistānas.

Šajā emocionālajā un sirsnīgajā mirklī bēgļu ģimenei blakus bija LSK pārstāvji – ģimenes sociālais mentors un sociālais darbinieks, kas ieguldījuši lielu darbu, lai šī atkalredzēšanās notiktu. Šis ģimenes atkalapvienošanas gadījums īstenots sadarbībā ar Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldi un Afganistānas un Uzbekistānas vēstniecībām.

Māte un vecākais bērns kopš aprīļa sākuma ieguvuši bēgļa statusu, Latvijā uzturas kopš 2015.gada septembra. Ģimene dzīvo noīrētā dzīvoklī Rīgā, ir reģistrēti pie ģimenes ārsta. Vecākā meita apmeklē skolu un Dienas centru. Pēc veiksmīgas abpusējas sadarbības starp LSK un darba devēju, māte strādā mazumtirdzniecības veikalu tīklā par virtuves palīdzi. Ģimene ir reģistrējusies Rīgas Sociālajā dienestā, kā arī saņem ģimenes valsts pabalstu no Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras.

Bēgļu ģimenes māte bija devusi savu piekrišanu ģimenes atkalapvienošanas brīdī klāt būt medijiem, ievērojot ģimenes locekļu seju nerādīšanu, kā arī piekrita sniegt intervijas. Laikraksta “Latvijas Avīze” raksts par redzēto, klātesot ģimenes atkal satikšanās mirklī, pieejams ŠEIT.

2016.10.07 Gimenu apvienosanas gadijums_3 2016.10.07 Gimenu apvienosanas gadijums_1 2016.10.07 Gimenu apvienosanas gadijums_2

Kontaktinformācija:
Agnese Trofimova

Biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts”

Starptautisko un sabiedrisko attiecību programmas vadītāja

Tālr. 67686312

e-pasts: agnese.trofimova@redcross.lv

 

Tev varētu arī interēsēt:

LSK un Jūrmalas pilsētas dome aicina Jūrmalā deklarētos iedzīvotājus ar invaliditāti pieteikties BEZMAKSAS jogas nodarbībās

28.jūlijā 2021 Komitejas
LSK un Jūrmalas pilsētas dome aicina Jūrmalā deklarētos iedzīvotājus ar invaliditāti pieteikties BEZMAKSAS jogas nodarbībām.

LSK Latgales komiteja organizējusi komandas saliedēšanas pasākumu

28.jūlijā 2021 Komitejas
No 23. līdz 25. jūlijam trīs dienas Adamovas muižā, Rēzeknes novadā notika LSK Latgales komitejas saliedēšanas pasākums.

Aicinām piedalīties cenu aptaujā par pētījuma veikšanu

27.jūlijā 2021 Projekti
Aktīvo iedzīvotāju fonda atbalstītā projekta "LSK Latgales komitejas kapacitātes celšana" ietvaros LSK  izsludina cenu aptauju pētījuma izstrādei.

Noslēgušās HIV tālākizglītotāju apmācības projektā “Humāns. Iedvesmojošs. Vesels.”

27.jūlijā 2021 Komitejas
No 16. -18. jūlijam Adamovas muižā LSK brīvprātīgie tālākizglītotāji piedalījās apmācībās par HIV un AIDS.

LSK aicina piedalīties seminārā par bēgļu integrāciju

26.jūlijā 2021 Projekti
LSK aicina ikvienu uz tiešsaistes sarunu vakaru "Kā es varu palīdzēt?", kur diskutēs par bēgļu integrāciju.

Hepatīta testēšanas nedēļa: pārbaudi savu veselību arī tu

28. jūlijā tiek atzīmēta Pasaules hepatīta diena. Tās laikā sabiedrība tiek informēta par vīrushepatītiem, pastiprināti tiek pievērsta uzmanība vīrushepatītu profilaksei, kā arī kontroles pasākumiem un veselības pārbaužu veikšanai. No 26. līdz 30. jūlijam iedzīvotāji tiek aicināti bez maksas pārbaudīt savu veselību. Biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” Veselības istabās, HIV profilakses punktos Rīgā un Daugavpilī visiem interesentiem būs …