Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

LSK Latgales komiteja dodas iepazīt pirmās palīdzības čempionātu Norvēģijā

19.septembrī 2022 Jaunieši

2. septembrī 5 LSK Latgales komitejas pārstāvji devās uz Norvēģiju pie saviem sadarbības partneriem Norvēģijas Sarkanā Krusta Oppland komitejas, lai kopā piedalītos pirmās palīdzības, meklēšanas un glābšanas čempionātā. Pasākums sākas ar oficiālu Norvēģijas SK prezidenta Tora Inges Sveinsvola uzrunu.

Sacensības sākās 2. septembra vēlā vakarā ar nakts testiem un citiem uzdevumiem dažādās pirmās palīdzības, meklēšanas un glābšanas stacijās.

Nākamās dienas agrā rītā grima komanda sāka sagatavot “upurus” jeb statistus, kuri atveido bīstamās situācijas pirmās palīdzības sacensībās. Latgales komitejas pārstāvji kopā ar norvēģu kolēģi devās uz grima sesiju, lai redzētu grima tehnikas un procesa gaitu.

LSK pārstāvji kopā ar Oppland komitejas kolēģiem sacensību dienā pārvietojās pa sacensību teritoriju, novērojot stacijas un pirmās palīdzības sniegšanas tehniku.

Pasākuma noslēgumā notika uzvarētāju apbalvošana. Oplandes komitejas komanda sacensībās ieguva godpilno 3.vietu. LSK Latgales komiteja ļoti lepojas par sadarbības partneru sasniegumiem. 

Vizītes turpinājumā LSK darbinieki un brīvprātīgie devās uz Norvēģijas galvaspilsētu, lai tiktos ar Norvēģijas SK Oslo komiteju, tai skaitā ar Norvēģijas SK Jaunatnes pārstāvjiem.

LSK Latgales komiteja izsaka pateicību Norvēģijas SK par uzaicinājumu un iespēju novērot pirmās palīdzības, meklēšanas un glābšanas sacensību norisi!

Tas paplašināja zināšanas par statistu sagatavošanu un salīdzināt Latvijas un Norvēģijas pirmās palīdzības sniegšanas tehniku dažādās negadījumu situācijās.

 

Tev varētu arī interēsēt:

LSK aicina darbā aprūpētāju Rīgā, Pārdaugavā

19.jūnijā 2024 Darba iespējas
LSK savai komandai aicina pievienoties  APRŪPĒTĀJU RĪGĀ (Pārdaugavā, Imantas rajonā) nepilna laika darbam LSK birojā “Aprūpe mājās” Slokas ielā 161, Rīgā, LV 1067, kas sniedz sociālās aprūpes pakalpojumu mājās. Darba pienākumi: Nodrošināt klientiem sociālo aprūpi to dzīvesvietā, atbilstoši klienta aprūpes plānam; Identificēt klientu sociālās problēmas, konstatējot esošus vai potenciālus draudus; Aprūpes pakalpojuma sniegšanas laiku saskaņot …

Pasaules asinsdonoru diena 2024

14. jūnijā starptautiski tiek atzīmēta Pasaules asinsdonoru diena. Tās mērķis ir vairot izpratni par drošu asins un tās komponenšu ziedošanu. Šajā dienā īpaša pateicība tiek izteikta visiem tiem miljoniem asinsdonoru visā pasaulē par viņu pašaizliedzību, sirsnību un vissvarīgāko dāvanu līdzcilvēkiem – dzīvību.  2023. gada laikā LSK reģionālās komitejas piesaistīja vairāk kā 6000 bezatlīdzības donoru. 

Sirds veselības diena Smiltenē: aicināts ikviens

Projekta “Emergency Appeaal MGR65002-Ukraine and impacted countries, MDR66001 – Latvia PLV512, (Starptautiskās SKSP federācijas ārkārtas situāciju fonds) ietvaros Smiltenē tiek rīkotas Sirds veselības dienas. Interesentiem lekcijā būs iespēja uzzināt: kādas ir sirds un asinsvadu slimības; par sirds un asinsvadu slimību profilaksi; par riska faktoriem; kā pamanīt un rīkoties krīzes situācijās. Pēc lekcijas katram dalībniekam būs …

LSK sociālais centrs “Valka” aicina darbā aprūpētājus

06.jūnijā 2024 Darba iespējas
Biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” sociālās aprūpes centrs “Valka” uz nenoteiktu laiku aicina darbā aprūpētājus (profesijas kods 5322 02) Galvenie amata pienākumi: klienta aprūpe, atbilstoši klienta aprūpes plānam, tai skaitā personīgās higiēnas uzturēšana, ķermeņa apkopšana; pozicionēšana, izgulējumu profilakse; klientu ģērbšana, veļas maiņa, gultas klāšana; palīdzēt klientiem pie ēdināšanas un šķidruma uzņemšanas; palīdzēt klientiem pārvietoties telpās un …

LSK kopā ar SKSP federāciju izvērtē atbalsta karšu izdales programmu

29.maijā 2024 Pirmā palīdzība
28. un 29. maijā LSK starptautiskā darbnīcā ar Starptautiskās SKSP federācijas atbalstu izvērtēja Latvijā organizēto Atbalsta karšu izdales programmu. Divu dienu laikā tika diskutēts par īstenoto programmu Latvijā, kad 2023. un 2024. gadā Ukrainas civiliedzīvotājiem tika izsniegtas Atbalsta kartes. Tās mērķa grupa varēja izmantot, lai iegādātos nepieciešamākās lietas MAXIMA veikalos. Tāpat dalībnieki izvirzīja idejas turpmākajām …