Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

LSK Kurzemes komitejā pērn izveidotais veļas mazgāšanas centrs “GrīnKlīn” aktīvi darbojas

11.februārī 2022 Sociālais atbalsts

Pateicoties ALTUM granta finansiālam atbalstam, no 2021. gada 18. janvāra biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK) sociālais uzņēmums SIA “LSK Kurzeme” īstenoja veļas mazgāšanas centra “GrīnKlīn” izveides projektu.

28. aprīlī veļas mazgāšanas centrs “GrīnKlīn” uzsāka veļas mazgāšanas pakalpojuma sniegšanu Talsu novadā. Veļas mazgāšanas centrā strādā 3 apmācīti darbinieki, no viņiem 1 persona ir ar invaliditāti. Veļas mazgāšanas centrā 2 cilvēki ar garīgā rakstura traucējumiem – šie cilvēki apmācībās apguvuši pienākumu veikšanai nepieciešamās zināšanas. Tiek veikts darbs ar veļas mazgāšanas iekārtām. Šobrīd piesaistītie cilvēki veic brīvprātīgo darbu un papildina savas prasmes un zināšanas, lai nepieciešamības gadījumā varētu aizvietot esošos darbiniekus vai uzsākt patstāvīgas darba gaitas LSK veļas mazgāšanas centrā vai līdzīgā darbā citviet.

Projektam noslēdzoties, veļas mazgāšanas centrs ir pilnībā aprīkots, ieguldot gan ALTUM, gan SIA “LSK Kurzeme” līdzekļus, ir apmācīti darbinieki un tiek sniegti pilna apjoma veļas mazgāšanas, gludināšanas un labošanas pakalpojumi. Veļas mazgāšanas centrā šobrīd tiek mazgāta dažāda veida veļa, kas tiek saņemta no 5 sociālās aprūpes centriem Ziemeļkurzemē. Lielā veļas apjoma pārvešanai un ikdienas darba atvieglošanai 2021. gada oktobrī tika iegādāts jauns transports Renault Master. Kopumā veļas mazgāšanas centrā projekta īstenošanas laikā nodrošināti veļas mazgāšanas, žāvēšanas un labošanas pakalpojumi vairāk kā 51 000 kg apjomā. Pēc veļas mazgāšanas pakalpojumiem ir liels pieprasījums gan no LSK struktūrvienībām, gan no privātiem un juridiskiem partneriem. 

Projekta īstenošanas laikā tika organizētas mērķa grupas apmācības – prakse ar veļas mazgāšanas iekārtām 18 mērķa grupas personām.
Papildus projektā plānotajam, veļas mazgāšanas centrā tika nodrošināta prakse SIVA koledžas studentiem.
Plānots 2022. gadā paplašināt veļas mazgāšanas centra darbību, ieviešot jaunus pakalpojumus un palielināt esošo darba jaudu, apgrozījumu un pieņemot darbā vēl jaunus darbiniekus.

Jaunizveidotajā veļas mājā 2021. gada septembrī viesojās LTV Ziņu dienesta pārstāvji, izveidojot video sižetu un rakstu “Sarkanais Krusts Talsu novadā izveidojis pirmo veļas māju”. 

 

Tev varētu arī interēsēt:

Ogres novadā turpina radīt skaisto

27.septembrī 2023 Projekti
Projekts tiek īstenots ar Ogres pašvaldības projektu konkursu “R.A.D.I.-Ogres novadam” finansējumu.

Pirmās Atbalsta kartes veiksmīgi izsniegtas Rīgā, Kuldīgā, Tukumā un citviet

20.septembrī 2023 Projekti
Karšu izsniegšana notiek Ukrainas krīzes un tās ietekmēto valstu ārkārtas programmas Latvijā ietvaros.

Rīgas komiteja organizē bērnu ekskursiju

19.septembrī 2023 Komitejas
Muzejā bērnus gaidīja gids, kurš iepzīstināja ar rakstnieka Ernesta Birznieka- Upīša dzimtajām mājām.

Valkas iedzīvotāji tiek aicināti uz pasākumu “Sadziedāsim kopā”

18.septembrī 2023 Komitejas
Pasākums norisināsies 28.septembrī sākot no plkst. 13.00 grupu dzīvokļos, Tālavas ielā 33, Valkā.