Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

LSK jauniešu komanda Itālijā mācās par Sarkanā Krusta pamatprincipiem

08.oktobrī 2021 Jaunieši

No 5. -13. septembrim jauniešu un darbā ar jaunatni iesaistīto komanda 12 cilvēku sastāvā devās jauniešu apmaiņā Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras koordinētās programmas Erasmus+ projekta “AWAKE” ietvaros, ko realizēja biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts” sadarbībā ar Itālijas Sarkanā Krusta Toskānas komiteju. Apmaiņas galvenā tēma – Sarkanā Krusta pamatprincipi un to iekļaušana brīvprātīgo ikdienas darbā un dzīvē. Kopā projektā piedalās 25 dalībnieki no Itālijas un Latvijas.

Projekta apmaiņas aktivitāte tika iesākta ar došanos uz Solferino, kur pirms vairāk kā 100 gadiem šveiciešu uzņēmējam Anrī Dinānam radās ideja par Sarkanā Krusta kustību. Ar iedvesmojošu un emocionālu stāstījumu par kustības un pamatprincipu rašanos un jēgu, kā arī par kauju pie Solferino, ko savām acīm pieredzēja A.Dināns, iepazīstināja Itālijas Sarkanā Krusta brīvprātīgais, kurš radīja brīnišķīgu apmaiņas programmas ievadu.

Pārējās projekta dienas tika pavadītas Toskānas reģionā, netālu Itālijas pilsētas Pizas – Marina di Massa. Katra programmas diena tika veltīta kādam no 7 Sarkanā Krusta pamatprincipiem – humānismam, objektivitātei, neitralitātei, neatkarībai, brīvprātībai, vienotībai un visaptverošumam. Katra programmas aktivitāte bija saistīta ar kādu no tiem – atsevišķi un kopā.

Jauniešiem bija iespēja gan apgūt katra pamatprincipa dziļāko nozīmi, izmantojot dažādas neformālās izglītības aktivitātes, piemēram, kāršu spēles, simulāciju spēles, diskusijas, grupu darbus, kā arī darboties praktiski, veicot brīvprātīgā darba aktivitāti vietējā Sarkanā Krusta struktūrvienībā. Jaunieši vairāk uzzināja vispārīgu informāciju par Sarkanā Krusta kustību, Starptautiskajām humanitārajām tiesībām. Viņiem bija iespēja salīdzināt to, cik dažādas ir Sarkanā Krusta nacionālās biedrības, lai arī visas darbojas zem vienotiem mērķiem un principiem. Apmaiņas noslēgumā jaunieši plānoja nākotnes aktivitātes, kuras tiks veiktas abās valstīs līdz projekta noslēgumam šī gada decembrī.

Daži jaunieši dalījās savos iespaidos par projekta aktivitāti. 

Kristiāna no Jelgavas nodaļas:

“Kad domāju par mūsu kopā pavadītu laiku Itālijā, mans ķermenis gluži kā pamostas – es atkal jūtu siltos saules glāstus, prātā valda miers un nesteidzība, garšas kārpiņas atceras nebeidzamos pastas kalnus un pēdas sajūt Vidusjūras pludmales smilšu graudus.

Šī viennozīmīgi bija viena no manām vērtīgākajām pieredzēm, ko esmu guvusi savā dzīvē. Tā atvēra acis uz to, ko jauniešu pieredzes apmaiņas programmas un braucieni spēj piedāvāt – jauni draugi, kulturālā izaugsme, iespēja izaicināt sevi un pilnveidot savas valodas zināšanas, un, jā, arī glīts ieraksts CV.

Taču svarīgākais, ko smēlos no saviem jaunajiem latviešu un itāļu draugiem, bija mīlestība pret Sarkano Krustu. Iepazīstot tā vēsturi, apgūstot katru pamatprincipu atsevišķi un pēc tam arī kopā, kā arī redzot kādā cieņā tas tiek turēts Itālijā, gribot negribot izjūti lepnumu par to, ko dari.”  

Santa no Preiļu nodaļas:

“Projekts deva lielisku iespēju izprast Sarkanā Krusta (SK) vēsturi un sajust šīs organizācijas nozīmīgumu pagātnē un tās aktualitāti arī mūsdienās. Lielu iespaidu atstāja iegūtās zināšanas par SK nozīmi Starptautisko humanitāro tiesību izveidošanā un SK loma kara apstākļos cietušo aizsargāšanā. Radās lepnums, saprotot, ka esmu daļa no SK, un varu aktīvi darboties tajā kā brīvprātīgais. SK pamatvērtību apgūšana deva sajūtu, ka organizāciju izprotu labāk, un turpmāko darbu varu veikt ar pareizo pamatu zem kājām.”

Žans no Daugavpils:

“Projekts “AWAKE” bija mana pirmā pieredze ERASMUS+ apmaiņā. Pašsaprotams, ka bija bailes no neziņas, kas būs? Kā būs? Vai būs grūti komunicēt? Pēdējā vakarā pirms došanās uz Rīgas lidostu, gribējās visu atcelt un nekur nebraukt, jo stress bija diezgan liels.Bet nekādā gadījumā nenožēloju, ka izdevās piedalīties tāda veida projektā. Man un arī citiem dalībniekiem bija lieliska iespēja iepazīt itāļu kultūru, satikt jaunus cilvēkus un, protams, pilnveidot savas prasmes angļu valodā. Jā, dažreiz bija grūti iesaistīties diskusijās un izteikt argumentētu viedokli, taču zināms, ka grūtības padara mūs tikai stiprākus. Kolosāla pieredze un iespēja “atslēgties” no ikdienas gaitām un problēmām.”

Tev varētu arī interēsēt:

Noslēdzies treniņkurss “Līdera spēks”

19.janvārī 2022 Jaunieši
Nodarbības par vairāk nekā 15 tēmām notika no pagājušā gada 5. oktobra līdz šī gada 9. janvārim.

Noslēdzies projekts, kura ietvaros LSK reģionālās komitejās notika sabiedrības informēšana par vakcīnām un vakcinācijas kārtību

17.janvārī 2022 Projekti
Kopumā projektā informāciju par COVID-19 un vakcinēšanos pret to ieguva 2533 personas.

LSK Vidzemes komiteja uzsākusi projektu kapacitātes celšanai

13.janvārī 2022 Komitejas
Tā mērķis ir stiprināt komitejas darbību, veicināt atpazīstamību un vairot darbinieku un brīvprātīgo piederības sajūtu.

LSK centrā centrā bērniem ar funkcionāliem traucējumiem „Rīta Vēsma” notikusi interešu izglītības nodarbība

03.janvārī 2022 Sociālais atbalsts
Nodarbības vadmotīvs bija laimes meklējumi – notika sarunas par to, kas ir laime, kādas ir tās dažādās perspektīvas.

LSK Daugavpils komitejas jaunieši turpina būt aktīvi

03.janvārī 2022 Jaunieši
Notikusi dalība Daugavpils Sporta pārvaldes pasākumā.