Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Ekspertu paneļa diskusijā LSK dalās pieredzē par sociālo mentoru pakalpojumu sniegšanu

Ziņa publicēta 20.10.2016.

17.oktobrī biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts” piedalījās Kanādas vēstniecības Latvijā un biedrības “Latvijas Pilsoniskā alianse” organizētā ekspertu konsultācijā risinājumiem bēgļu integrācijai Latvijā. Tās laikā bija iespēja gūt ieskatu par esošo situāciju bēgļu jautājumā valsts pārvaldes redzējumā, uzzināt par NVO līdzšinējo bēgļu uzņemšanas un iekļaušanas pieredzi, kā arī dzirdēt Kanādas ekspertes Naomi Alboima pieredzes stāstu bēgļu uzņemšanā un integrācijā Kanādā.

Ekspertu panelis:

  • Iekšlietu ministrijas situācijas pārskats, IeM Valsts sekretāres vietnieks, Dmitrijs Trofimovs
  • Bēgļu integrācija darba tirgū, biedrība “Latvijas Cilvēktiesību centrs”, Svetlana Djačkova
  • Drošības apdraudējumi – iedomāti vai reāli, biedrība “Pro-Police”, Ilze Bērziņa-Ruķere
  • Pieredze sociālo mentoru pakalpojumu sniegšanā, biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts”, Agnese Trofimova
  • Kanādas pieredze bēgļu uzņemšanā un integrācijā, eksperte Naomi Alboima

Pēc Kanādas ekspertes teiktā, lai veiksmīgi palīdzētu un integrētu patvēruma meklētājus un bēgļus sabiedrībā, nepieciešams: 1) politisko līderu pausta pozitīvā griba cilvēku uzņemšanai; 2) pietiekoši attīstīta ekonomika vajadzību nodrošināšanai (finansējums gan no valsts budžeta, gan no privātpersonu ziedojumiem); 3) sabiedrības atvērtība cilvēku uzņemšanai un integrēšanai savā vidē; 4) mentoru veiksmīgai darbībai ir nepieciešams valsts un sabiedrības vispārējs atbalsts.

Foto: Kanādas vēstniecība Latvijā

Tev varētu arī interēsēt:

LSK un Jūrmalas pilsētas dome aicina Jūrmalā deklarētos iedzīvotājus ar invaliditāti pieteikties BEZMAKSAS jogas nodarbībās

28.jūlijā 2021 Komitejas
LSK un Jūrmalas pilsētas dome aicina Jūrmalā deklarētos iedzīvotājus ar invaliditāti pieteikties BEZMAKSAS jogas nodarbībām.

LSK Latgales komiteja organizējusi komandas saliedēšanas pasākumu

28.jūlijā 2021 Komitejas
No 23. līdz 25. jūlijam trīs dienas Adamovas muižā, Rēzeknes novadā notika LSK Latgales komitejas saliedēšanas pasākums.

Aicinām piedalīties cenu aptaujā par pētījuma veikšanu

27.jūlijā 2021 Projekti
Aktīvo iedzīvotāju fonda atbalstītā projekta "LSK Latgales komitejas kapacitātes celšana" ietvaros LSK  izsludina cenu aptauju pētījuma izstrādei.

Noslēgušās HIV tālākizglītotāju apmācības projektā “Humāns. Iedvesmojošs. Vesels.”

27.jūlijā 2021 Komitejas
No 16. -18. jūlijam Adamovas muižā LSK brīvprātīgie tālākizglītotāji piedalījās apmācībās par HIV un AIDS.

LSK aicina piedalīties seminārā par bēgļu integrāciju

26.jūlijā 2021 Projekti
LSK aicina ikvienu uz tiešsaistes sarunu vakaru "Kā es varu palīdzēt?", kur diskutēs par bēgļu integrāciju.

Hepatīta testēšanas nedēļa: pārbaudi savu veselību arī tu

28. jūlijā tiek atzīmēta Pasaules hepatīta diena. Tās laikā sabiedrība tiek informēta par vīrushepatītiem, pastiprināti tiek pievērsta uzmanība vīrushepatītu profilaksei, kā arī kontroles pasākumiem un veselības pārbaužu veikšanai. No 26. līdz 30. jūlijam iedzīvotāji tiek aicināti bez maksas pārbaudīt savu veselību. Biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” Veselības istabās, HIV profilakses punktos Rīgā un Daugavpilī visiem interesentiem būs …