Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

LSK atklātā vēstulē aicina Starptautisko SK Komiteju sniegt plašāku informāciju par tās aktivitātēm Ukrainā

Biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK) pievienojas visiem Pasaules demokrātiskajiem spēkiem, atzīstot karadarbību Ukrainā par nepieņemamas agresijas aktu, sevišķi attiecībā uz civiliedzīvotājiem, ievainotiem karavīriem un civilajiem objektiem, kas tiek iznicināti agresīvos uzbrukumos. Tai pat laikā, saglabājot SKSP kustības pamatvērtības, LSK iestājas par neitralitātes un visaptverošuma principu realizāciju karadarbības zonā frontes abās pusēs, it sevišķi humanitārās diplomātijas realizācijas jautājumos.

LSK no kara darbības sākuma ir aktīvi iesaistījusies atbalsta programmu realizācijā Ukrainas bēgļiem Latvijā, humāno kravu sagatavošanas un transportēšanas procesos, atbalsta sniegšanai iedzīvotājiem Ukrainā, tai skaitā izmantojot Starptautiskās Sarkanā Krusta Komitejas (SSKK), Starptautiskās SKSP Federācijas (SSKSPF) un citu valstu nacionālo biedrību (NB) sadarbības iespējas, tai skaitā realizējot ziedojumu vākšanas aktivitātes.

Vispusēji atbalstam SSKK centienus situācijas deeskalācijā, tai skaitā humanitārās diplomātijas diskusijās ar kara darbībā iesaistītām pusēm un palīdzības sniegšanā cietušajiem frontes abās pusēs. Esam kopā ar SKSP kustību (ģimeni), tai skaitā un it sevišķi – laikā, kad izvērstas apzinātas darbības SK emblēmas un ilgtermiņa darbības diskriminācijai. Gan ikdienā, gan, it sevišķi, šādā saspringtā situācijā neviennozīmīgi tulkotas publikācijas, it īpaši no kustības ‘nedraugu’ puses rada bažas un neizpratni plašā sabiedrībā, jo patreizējā situācija prasa aktīvu krīzes menedžmenta rīcību sabiedrisko attiecību problēmu risināšanā.

Aicinam SSKK sniegt vēl plašāku, visām iedzīvotāju grupām pieejamāku informāciju par SSKK aktivitātēm, tai skaitā neveiksmīgām iniciatīvām humanitārās krīzes novēršanā kara zonā, kā ari savu (SKSP kustības) attieksmi par SHT un citu normu pārkāpumiem pret civiliedzīvotājiem kara darbības zonā Bučā un citās vietās (Mariupole līdzinās Ļeņingradas blokādei 2.Pasaules kara laikā).

Šajā situācijā sabiedrība sevišķi jūtīgi reaģē uz jebkuru negatīvu informāciju, tai skaitā pilnīgi melīgu, sāpīgi ir lasīt melus par SSKK, kas faktiski vērsta uz SK emblēmas un darbības diskrimināciju ilgtermiņā, tādejādi novirzot uzmanību un resursus no reālās palīdzības sniegšanas cietušajiem iedzīvotājiem. Uzskatām, ka šī brīža situācija, līdztekus reālai darbībai palīdzības sniegšanā un humanitārā diplomātijā,  prasa vēl aktīvāku krīzes menedžmenta rīcību sabiedrisko attiecību problēmu risināšanā. Informācija, ko it sevišķi pēdējā laikā saņemam no SSKK – gan kopējā, gan par lokālām aktivitātēm ir ļoti noderīga arvien plašākajā komunikācijā ar Latvijas iedzīvotājiem, sadarbības partneriem un ziedotājiem, kas pamatoti interesējas par notiekošo.

LSK atbalsta SSKK, domās esam ar tiem, kuri šobrīd ir frontes pirmajās līnijās gan no SSKK, gan Ukrainas Sarkanā Krusta, sniedzot palīdzību un paši arī sevi pakļaujot briesmām. Uzticamies un paļaujamies, ka palīdzība tiek sniegta, balstoties mūsu kopējos principos un vērtībās.

Viktors Jaksons

LSK Prezidents

Rīgā 2022.gada 07.aprīlī

Tev varētu arī interēsēt:

Adamovā notikušas sporta spēles Ukrainas bēgļu ģimenēm

Pasākums veltīts Pasaules bēgļu dienai, ko atzīmē 20. jūnijā.

Pasaules bēgļu diena: katram stāstam ir nozīme

Katra bēgļa stāstam ir nozīme, jo tas atspoguļo tūkstošiem citu cilvēku pieredzi.

EAFVP LSK izdales punktu darba laiks svētkos: Rīga, Jūrmala

20.jūnijā 2022 Sociālais atbalsts
Izdales punktu darba laiks svētkos: Rīga, Jūrmala

Frančesko Roka atkārtoti kļuvis par Starptautiskās SKSP federācijas Prezidentu

20.jūnijā 2022 Starptautiskā sadarbība
Frančesko Roku ievēlēja 192 SKSP nacionālo biedrību pārstāvji federācijas 23. Ģenerālajā asamblejā Ženēvā, Šveicē.