Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Lepojamies! Stāsts par Krāslavas, Dagdas un Aglonas novadu komitejas brīvprātīgo

09.februārī 2021 Komitejas

Foto vidū

Sandra Drozdova ir iedvesmojošs cilvēks, četru bērnu mamma, lolo 3 mazbērnus, tautu deju dejotāja un čakla mazdārziņa īpašniece. Sandra ir LSK Krāslavas, Dagdas, Aglonas novadu komitejas ilggadējs biedrs un aktīvists. Ar viņu lepojas gan LSK, gan arī LR Izglītības un zinātnes ministrija, 2020. gada nogalē pasniedzot atzinību konkursā “Labākais darbā ar jaunatni 2020”! Jau 19 gadus Sandra aktīvi darbojas organizācijā, pēdējos 3 gadus vada LSK Krāslavas, Dagdas, Aglonas novadu komitejas Dagdas jaunatnes nodaļu, kur ir paveiktas nozīmīgas, sirsnīgas un iedvesmojošas lietas, kā piemēram:

  • kopā ar Borisa un Ināras Teterova fondu atbalstītas Dagdas ģimenes;
  • projekta “PuMPuRS” ietvaros  organizēts laivu brauciens, gan citas radošas aktivitātes jauniešiem;
  • sniegts atbalsts NEET jauniešiem nodrošinot mentorēšanu;
  • sadarbībā ar NVA jauniešiem, nodrošināta iespēja gūt pieredzi strādājot nodaļā kā programmas “Darbam nepieciešamo iemaņu attīstība nevalstiskajā sektorā” dalībniekiem;
  • jaunieši no Dagdas regulāri iesaistījušies brīvprātīgā darba veikšanā, kā arī pieredzes apmaiņās un apmācībās kopā ar citu LSK nodaļu aktīvajiem jauniešiem;
  • sadarībā ar Latvijas Ornotoloģijas biedrību organizētas putnu būru darbnīcas;
  • iedzīvotāji ir iedvesmoti rūpēties par savu, gan vides ilgtspēju, piedaloties izlietoto bateriju, makalatūras vākšanā;
  • atbalstīts sniegavīru konkurss un citas veselības veicināšanas aktivitātes, lai iedvesmotu ģimenes pavadīt laiku kopā ārā;
  • vēl daudz dažādu radošu un sirsnīgu notikumu.

Sandra jau 19 gadus uzticami un pašaizliedzīgi veltījusi laiku cilvēkiem sev apkārt, darbojoties LSK. Lepojamies ar Sandru, viņas komandu un novēlam enerģiju, veselību, nerimstošu prieku un iedvesmu!

Aicinām iepazīties ar interviju, ko sniedza Sandra. 

Kādi ir bijuši Tavi lielākie ieguvumi?
Gandarījums par paveikto darbu, tas ir lielākais ieguvums! Ja cilvēki no manas darbošanās gūst palīdzību un atbalstu, kā arī jaunieši iegūst zināšanas, kas izpaužas vēlāk kā atgriezeniskā saite, tas ir mans ieguvums.

Ko Tavuprāt  jaunieši iegūst darbojoties LSK?
Atbildēšu, ko jaunieši paši par to saka –  zināšanas, jaunus draugus, būt sadzirdētiem un noderīgiem, brīvi izteikties, aizstāvot savas intereses, iemācamies palīdzēt tiem, kam tas ir visvairāk nepieciešams.

Kā un kāpēc Tu iedrošinātu  dažāda vecuma cilvēkus   iesaistīties jaunatnes  nozarē un NVO sektorā  uzņemties līdera lomu?

Tas ir ļoti svarīgi dažāda vecuma cilvēkiem darboties kopā – viena mērķa vadītiem, jo tad “balss ir stiprāka” un tiek ņemtas vērā dažādu vecumu un reģionu intereses/vajadzības. Tiek uzzināti pieredžu stāsti un paaudzes savstarpēji mācās viena no otras un atbalsta cita citu.

Īpaši aicinu jauniešus laukos, izmantot iespējas un darboties, iesaistīties pēc iespējas dažādākās aktivitātēs arī Latvijas Sarkanajā Krustā kā brīvprātīgajiem.

Ko Tu novēlētu Latvijas cilvēkiem 2021. gadā? 
Visiem, visiem novēlu veselību, saticību, dzīvesprieku, izturību, labi atalgotu darbu, rūpēties vienam par otru, mācēt uzklausīt un ieklausīties, un labu kolēģu komandu!

Saviem Dagdas jauniešiem vēlos pateikt, ka es vienmēr esmu lepojusies ar jums.  Es esmu “iesoļojusi” 100 otrajā daļā un esmu pārliecināta, ka laiks nodot nodaļas vadīšanu jums, es jūs atbalstīšu neatkarīgi, kurā pilsētā būs manas darba gaitas. Es jums uzticos!

Gribu arī pateikt lielu paldies ikvienam, kas man ir palīdzējis, jo bez jums daudzas lietas netiktu īstenotas mūsu Dagdas pilsētā un novadā. Paldies par ieguldījumu LSKJ, tikai kopā mēs to varam paveikt un pasauli darīt labāku!

 

Tev varētu arī interēsēt:

Vebinārs jauniešiem par brīvprātīgo darbu LSK

22.februārī 2021 Jaunieši
25. februārī notiks vebinārs jauniešiem par brīvprātīgo darbu LSK.

Pusaudžu un jauniešu psihoterapijas centra informatīvais mateirāls “Pirmā psiholoģiskā palīdzība”

22.februārī 2021 Jaunieši
Dalāmies ar Pusaudžu un jauniešu psihoterapijas centrs izstrādāto informatīvo materiālu par pirmo psiholoģisko palīdzību jauniešiem.

LSK saņem Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras balvu nominācijā “Solidaritāte”

22.februārī 2021 Projekti
9. februārī LSK saņēma JSPA balvu nominācijā "Solidaritāte".

Noslēgusies LSK Janatnes Instagram kampaņa “Mentālās veselības nedēļa”

15.februārī 2021 Jaunieši
Noslēgusies LSKJ rīkotā Mentālās veselības nedēļa

Sarkanā Krusta Meklēšanas dienests palīdz brāļiem atrast vienam otru

15.februārī 2021 Meklēšanas dienests
Pateicoties LSK Meklēšanas dienestam divi brāļi atkal satiekas

#Parādikamīli: Valentīna dienas kampaņa noslēgusies

15.februārī 2021 Starptautiskā sadarbība
Atzīmējot Valentīna dienu, LSK savu sociālo tīklu profilos publicēja mīlestībai veltītus attēlus.