Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Laikraksts “Diena”: “Sociālā palīdzība īpašos apstākļos”, intervija ar LSK ģenerālsekretāru Uldi Līkopu

29.aprīlī 2020 Sociālais atbalsts

Laikraksta “Diena” 2020. gada 29. aprīļa izdevumā publicēts raksts “Sociālā palīdzība īpašos apstākļos”. Intervijā biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” ģenerālsekretārs Uldis Līkops komentē biedrības sniegto atbalstu Latvijas iedzīvotājiem.

“Šobrīd mēs daudzās vietās visā Latvijā ikdienā nodrošinām mājas aprūpes pakalpojumus, dienas centrus, krīzes centrus, naktspatversmes, sociālās aprūpes centrus, tajā skaitā arī ar ilgstošu sociālo pakalpojumu sniegšanu. Mūsu aprūpē ir arī atskurbtuves daudzviet valstī. Tāpat Eiropas Savienības atbalstītās pārtikas programmas savu darbību nav ne uz brīdi pārtraukušas, mēs – tieši otrādi – esam novērojuši zināmā mērā apjukušo un uztraukto cilvēku palielinātu interesi ne tikai par griķu un tualetes papīra krājumiem, bet arī šīm Eiropas pārtikas pakām. Lielākā apjomā esam spējuši nodrošināt nepārtrauktu palīdzības sniegšanu.”

“Tiesa, mums ir vairākas darbības jomas, kas saistībā ar pašreizējo ārkārtējo stāvokli apstājušās vai tiek sniegtas samazinātā apjomā. Tā ir pirmās palīdzības apmācība, esam apturējuši skolēnu pirmās palīdzības sacensību organizēšanu, kas tradicionāli katru gadu notiek pavasarī reģionos un rudenī valsts līmenī. Mēs esam pārcēluši uz nākamo gadu veselības un sociālās aprūpes darbinieku sporta spēles jeb veselības dienas, taču ikdienas darbi turpinās.”

“Sociālo pakalpojumu sniedzēji bija un ir arī šodien tādā pašā ierakumu līnijā kā mediķi, kā policisti. Gribu teikt lielu paldies visiem tiem cilvēkiem, kas ir turpinājuši šo savu darbu.”

Vienmēr vajag būt maksimāli mierīgiem. Mēs visus aicinām, arī medijus, nebaidīt cilvēkus, pieiet problēmām tādām, kādas tās ir, un risināt tās ienākšanas kārtībā. Būsim kopā, ja ne fiziski, tad garīgi.

Raksts lasāms arī laikraksta “Diena” mājaslapā: ŠEIT

 

Tev varētu arī interēsēt:

Aicinājums piedalīties labdarības pasākumā “Balta, balta mana sirds” Smiltenē

30.maijā 2023 Sociālais atbalsts
Visi pasākuma laikā ievāktie līdzekļi tiks izmantoti darbā ar Smiltenes novada bērniem ar īpašām vajadzībām.

Svētku dienā – 29. maijā LSK pakalpojumus sniedz ierastajā kārtībā

29.maijā 2023 Sociālais atbalsts
Tai skaitā, tiek nodrošināta aprūpe mājās, specializētā transporta un citi pakalpojumi.

SAC “Derpele” klienti piedalījušies sporta spēlēs

Kopā sporta spēlēs piedalījās 20 centra klienti.

Aicina ziedot maznodrošināto mājdzīvniekiem: Mīluļu dienas sākušās

18.maijā 2023 Kampaņas
Pagājušajā gadā šīs kampaņas ietvaros tika saziedots rekordliels daudzums – 11,7 tonnas barības maznodrošināto mājdzīvniekiem.

LSK aicina darbā sociālo rehabilitātāju

17.maijā 2023 Darba iespējas
LSK Krīzes centra „Burtnieks” apakšvienībā “Individuālās sociālās rehabilitācijas pakalpojums ar izmitināšanu “Mežrozes” , Bolderājā.