Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Labdarības akcijā Latvijas trūcīgajām meitenēm saziedoti vairāk kā 200 000 higiēnas produktu

23.novembrī 2020 Sociālais atbalsts

Labdarības akcijā #ZiedoMeitenēm skolas vecuma jaunietēm visā Latvijā, kurām finansiālu iemeslu dēļ menustrāciju dienās nav pieejamas higiēnas preces, saziedotas vairāk kā 200 000 higiēniskās paketes.

Biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK) un “Always” organizētā kampaņa #ZiedoMeitenēm norisinājās visā Latvijā no 22. septembra līdz 2. novembrim ar mērķi sniegt praktisku un arī emocionālu atbalstu meitenēm, kuras menstruāciju dienās kavē skolu, pulciņus, netiekas ar draugiem un liedz sev daudz citu aktivitāšu dēļ tā, ka finansiālu apstākļu dēļ viņu ģimenes nevar atļauties iegādāties attiecīgos higiēnas produktus. “Procter & Gamble” veiktais pētījums atklāj, ka šādu situāciju Latvijā ir skārusi 1 no 6 meitenēm.  

Personīgu ziedojumu sniegusi kampaņas vēstnese, modele Karlīna Caune, lūdzot akcijas organizatorus viņai piedāvātā honorāra apmērā ziedot 10 000 higiēnas produktus.

Labdarības akcijas ietvaros saziedotos higiēnas produktus meitenēm no mazturīgām ģimenēm visā Latvijā tuvākajā laikā nogādās biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts”, izmantojot palīdzības sniegšanas tīklu caur reģionālajām komitejām.

“Latvijā trūcīgo personu skaits ir ap 50 000, ir arī tūkstošiem maznodrošināto un krīzes apstākļos nonākušo iedzīvotāju. Ikdienā šīs ģimenes visā Latvijā ar LSK palīdzību saņem pārtikas un higiēnas preces, humāno palīdzību, aprūpi mājās un citus pakalpojumus. Lielāks atbalsts nepieciešams Latgalē un attālos reģionos dzīvojošajiem iedzīvotājiem. Tomēr pat turīgāko pašvaldību teritorijās dzīvojošajām jaunietēm, ja tas nepieciešams, ir jānodrošina atbalstu, ko kopā ar sadarbības partneriem cenšamies sniegt,” uzsver Uldis Līkops, biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” ģenerālsekretārs.

PALDIES visiem ziedotājiem! Kopā varam palīdzēt!

Papildu informācija:

Agnese Trofimova, biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts”, tel. 67686312, e-pasts: agnese.trofimova@redcross.lv

Tev varētu arī interēsēt:

Atbalsta sniegšana Ukrainas iedzīvotājiem vietējā un starptautiskā līmenī turpinās

Aktuālās palīdzības programmas, ko LSK piedāvā bēgļiem no Ukrainas

Atzīmējot 10 gadu jubileju, LSK Vidzemes komitejas Lādezera nodaļa “atver durvis” interesentiem

18.maijā 2022 Projekti
Lādezera nodaļa ar 10 biedriem tika nodibināta 2012. gada 20. maijā.

LSK Daugavpilī projekta ietvaros šūšanā tiks apmācītas 10 sociālās diskriminācijas riskam pakļautas sievietes

17.maijā 2022 Projekti
Piesaistīto diplomēto sūšanas pasniedzēju vadībā 10 sievietes 150h garumā mācīsies šūt.

LSK Komiteju izpilddirektori, struktūrvienību un programmu vadītāji tiekas sanāksmē Bauskas novadā

10.maijā 2022 Komitejas
Tās laikā visi kopā atskatījās uz 2021. gadā paveikto un 2022. gadā īstenojamajām aktivitātēm