Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Labdarības akcijā Latvijas trūcīgajām meitenēm saziedoti vairāk kā 200 000 higiēnas produktu

23.novembrī 2020 Sociālais atbalsts

Labdarības akcijā #ZiedoMeitenēm skolas vecuma jaunietēm visā Latvijā, kurām finansiālu iemeslu dēļ menustrāciju dienās nav pieejamas higiēnas preces, saziedotas vairāk kā 200 000 higiēniskās paketes.

Biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK) un “Always” organizētā kampaņa #ZiedoMeitenēm norisinājās visā Latvijā no 22. septembra līdz 2. novembrim ar mērķi sniegt praktisku un arī emocionālu atbalstu meitenēm, kuras menstruāciju dienās kavē skolu, pulciņus, netiekas ar draugiem un liedz sev daudz citu aktivitāšu dēļ tā, ka finansiālu apstākļu dēļ viņu ģimenes nevar atļauties iegādāties attiecīgos higiēnas produktus. “Procter & Gamble” veiktais pētījums atklāj, ka šādu situāciju Latvijā ir skārusi 1 no 6 meitenēm.  

Personīgu ziedojumu sniegusi kampaņas vēstnese, modele Karlīna Caune, lūdzot akcijas organizatorus viņai piedāvātā honorāra apmērā ziedot 10 000 higiēnas produktus.

Labdarības akcijas ietvaros saziedotos higiēnas produktus meitenēm no mazturīgām ģimenēm visā Latvijā tuvākajā laikā nogādās biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts”, izmantojot palīdzības sniegšanas tīklu caur reģionālajām komitejām.

“Latvijā trūcīgo personu skaits ir ap 50 000, ir arī tūkstošiem maznodrošināto un krīzes apstākļos nonākušo iedzīvotāju. Ikdienā šīs ģimenes visā Latvijā ar LSK palīdzību saņem pārtikas un higiēnas preces, humāno palīdzību, aprūpi mājās un citus pakalpojumus. Lielāks atbalsts nepieciešams Latgalē un attālos reģionos dzīvojošajiem iedzīvotājiem. Tomēr pat turīgāko pašvaldību teritorijās dzīvojošajām jaunietēm, ja tas nepieciešams, ir jānodrošina atbalstu, ko kopā ar sadarbības partneriem cenšamies sniegt,” uzsver Uldis Līkops, biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” ģenerālsekretārs.

PALDIES visiem ziedotājiem! Kopā varam palīdzēt!

Papildu informācija:

Agnese Trofimova, biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts”, tel. 67686312, e-pasts: agnese.trofimova@redcross.lv

Tev varētu arī interēsēt:

Veiksmīgi aizvadīts kvalifikācijas celšanas seminārs pirmās palīdzības pasniedzējiem

27.novembrī 2023 Pirmā palīdzība
4. novembrī LSK organizēja kvalitātes celšanas semināru pirmās palīdzības instruktoriem, instruktoru palīgiem, pasniedzējiem un pasniedzējiem stažieriem. LSK strādā 30 pirmās palīdzības pasniedzēji, kuri katru gadu pirmās palīdzības sniegšanā kopā apmāca vairākus tūkstošus cilvēku visā Latvijā. Šoreiz paši pasniedzēji iejutās auditorijā, lai papildinātu savas prasmes un zināšanas par dažādiem, pirmajai palīdzībai saistošiem tematiem – psiholoģisko atbalstu, …

Valkā un Valmierā darbu uzsāk HIV profilakses punkti

Latvijā HIV infekcija ik gadu tiek atklāta vairāk nekā 200 cilvēkiem, ierindojot Latviju otrajā vietā Eiropas Savienības un Eiropas Ekonomikas zonas valstu vidū jauno gadījumu skaita ziņā ar 11,2 gadījumiem uz 100 000 iedzīvotāju (2021. gada dati). Turklāt izpētīts, ka patiesais inficēto skaits Latvijā ir par vienu trešdaļu lielāks. Tie ir cilvēki, kuri nezina savu …

Eiropas testēšanas nedēļa ir klāt: pārbaudi savu veselību, esi drošībā

LSK sniedz iespēju pārbaudīt veselību Rīgā, Daugavpilī, Valkā un Valmierā.

Pirmās palīdzības mācības Ukrainas civiliedzīvotājiem (LV, UKR)

17.novembrī 2023 Projekti
Projekts “Ārkārtas aicinājums MGR65002-Ukraina un ietekmētās valstis, MDR66001- Latvija PLV512”.