Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Kārlim Baronam, LSK vadītājam no 1930. līdz 1940. gadam, 150

16.oktobrī 2015 LSK ceļojošā izstāde

Atzīmējot Latvijas zobārstniecības pamatlicēja Kārļa Barona 150 gadadienu, vakar, 15. oktobrī, Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā notika konference “Kārlis Barons – 150”, kas veltīta Kārļa Barona dzīvei un darbībai. Konferences programmā bija iekļauti vairāki pasākumi, kas atspoguļo Kārļa Barona darbību un devumu Latvijas zobārstniecībā un biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK) darbībā. Par godu Kārļa Barona 150 gadu jubilejai ir tapusi Kārļa Barona balva, kas tika pasniegta par ieguldījumu praktiskajā zobārstniecībā, zinātnē, pedagoģijā un par ieguldījumu LSK darbībā.

Tāpat, konferences ietvaros Medicīnas vēstures muzejā tika atklāta izstāde, kas veltīta Kārļa Barona jubilejai. Izstādē apskatāmi priekšmeti no muzeja krājuma, Rīgas Stradiņa Universitātes Stomatoloģijas institūta, kā arī personīgās lietas, ko saglabājusi Baronu dzimta. Izstādē plaši atspoguļota Kārļa Barona darbība biedrībā “Latvijas Sarkanais Krusts”, un apmeklētājiem tā ir atvērta no 2015.gada 16. oktobra līdz 2016.gada 27. februārim.

Konferences organizatori – Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejs, Rīgas Stradiņa Universitātes Stomatoloģijas institūts, Latvijas Zobārstu asociācija un biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts”.

Kārlis Krišjānis Barons dzimis 1865. gada 12. oktobrī Sanktpēterburgā sabiedriskā darbinieka Krišjāņa Barona (1835-1923) ģimenē. Pēc Sanktpēterburgas 1. klasiskās ģimnāzijas absolvēšanas 1884. gadā viņš iestājās Maskavas universitātes Fizikas un matemātikas fakultātes Dabaszinību nodaļā, bet no 1888. līdz 1891. gadam turpināja studijas Medicīnas fakultātē. 1892. gadā Kārlis Barons pārcēlās uz Rīgu, kur viņš strādāja kā privātārsts un skolas ārsts. 1899. gadā viņš kļuva par Rīgas-Orlas dzelzceļa līnijas iecirkņa ārstu un 1902-1914. gadam strādāja Dr. Leo Dolina (1864-1917) zobārstu skolā. 1921. gadā Latvijas Universitāte Kārli Baronu ievēlēja par Medicīnas fakultātes vecāko docentu un Medicīnas fakultātes Zobārstniecības nodaļas vadītāju, bet 1931. gadā viņam piešķīra medicīnas goda doktora grādu un ievēlēja par profesoru. 1935. gadā Kārlis Barons pensionējās, kļuva par Latvijas Universitātes ārštata profesoru un turpināja vadīt Zobārstniecības institūtu līdz pat 1944. gadam. No 1930. līdz 1940. gadam Kārlis Barons bija biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” vadītājs, pateicoties viņa organizatora talantam un lielajām darbaspējām, biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts” kļuva var ietekmīgāko un bagātāko sabiedrisko organizāciju neatkarīgajā Latvijā.

 

Ziņa publicēta 16.10.2015.

 

Tev varētu arī interēsēt:

Aktīvie Rīgas seniori izzina interesanto Latvijas vēsturi Lielajos kapos

Kopā tiek organizētas 12 pastaigas 4 dažādos maršrutos Rīgā.

Noslēgusies nometne “Kultūrai pa pēdām”: piedalījušies arī ukraiņu bērni

Dienas nometnes ietvaros bērni apguva latviešu valodu ar spēļu, rotaļu, izglītojošu nodarbību palīdzību.

LSK sekretariātā viesojies Norvēģijas vēstnieks Latvijā

10.augustā 2022 Uncategorized
9. augustā LSK sekretariātā viesojās Kristians Ēdegors, Norvēģijas vēstnieks Latvijā Kristians Ēdegors. Viņš iepazinās ar LSK darbību Latvijā, galvenajām aktivitātēm, kā arī ar esošo sadarbību starp LSK un Norvēģijas SK un tā reģionālajām komitejām.

Daugavpils kļūst par 9 šuvējām bagātāka: noslēdzas sociālā atbalsta projekts

09.augustā 2022 Projekti
Kopā 9 sievietes 180 stundu apjomā apguva šūšanas arodu.

Rīgas seniori dodas veselīgajā pastaigā, Mārupītes ieteku Daugavā meklējot

Spītējot lietainajam laikam, aktīvākie Rīgas seniori, nodrošinājušies ar lietusmēteļiem, lietussargiem, devās ceļā. 

LSK turpina būt līdzās, lai palīdzētu Ukrainas iedzīvotājiem

LSK novērtē līdzcilvēku aktīvo iesaisti kara izraisītās humānās krīzes seku mazināšanā.