Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Kārlim Baronam, LSK vadītājam no 1930. līdz 1940. gadam, 150

16.oktobrī 2015 LSK ceļojošā izstāde

Atzīmējot Latvijas zobārstniecības pamatlicēja Kārļa Barona 150 gadadienu, vakar, 15. oktobrī, Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā notika konference “Kārlis Barons – 150”, kas veltīta Kārļa Barona dzīvei un darbībai. Konferences programmā bija iekļauti vairāki pasākumi, kas atspoguļo Kārļa Barona darbību un devumu Latvijas zobārstniecībā un biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK) darbībā. Par godu Kārļa Barona 150 gadu jubilejai ir tapusi Kārļa Barona balva, kas tika pasniegta par ieguldījumu praktiskajā zobārstniecībā, zinātnē, pedagoģijā un par ieguldījumu LSK darbībā.

Tāpat, konferences ietvaros Medicīnas vēstures muzejā tika atklāta izstāde, kas veltīta Kārļa Barona jubilejai. Izstādē apskatāmi priekšmeti no muzeja krājuma, Rīgas Stradiņa Universitātes Stomatoloģijas institūta, kā arī personīgās lietas, ko saglabājusi Baronu dzimta. Izstādē plaši atspoguļota Kārļa Barona darbība biedrībā “Latvijas Sarkanais Krusts”, un apmeklētājiem tā ir atvērta no 2015.gada 16. oktobra līdz 2016.gada 27. februārim.

Konferences organizatori – Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejs, Rīgas Stradiņa Universitātes Stomatoloģijas institūts, Latvijas Zobārstu asociācija un biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts”.

Kārlis Krišjānis Barons dzimis 1865. gada 12. oktobrī Sanktpēterburgā sabiedriskā darbinieka Krišjāņa Barona (1835-1923) ģimenē. Pēc Sanktpēterburgas 1. klasiskās ģimnāzijas absolvēšanas 1884. gadā viņš iestājās Maskavas universitātes Fizikas un matemātikas fakultātes Dabaszinību nodaļā, bet no 1888. līdz 1891. gadam turpināja studijas Medicīnas fakultātē. 1892. gadā Kārlis Barons pārcēlās uz Rīgu, kur viņš strādāja kā privātārsts un skolas ārsts. 1899. gadā viņš kļuva par Rīgas-Orlas dzelzceļa līnijas iecirkņa ārstu un 1902-1914. gadam strādāja Dr. Leo Dolina (1864-1917) zobārstu skolā. 1921. gadā Latvijas Universitāte Kārli Baronu ievēlēja par Medicīnas fakultātes vecāko docentu un Medicīnas fakultātes Zobārstniecības nodaļas vadītāju, bet 1931. gadā viņam piešķīra medicīnas goda doktora grādu un ievēlēja par profesoru. 1935. gadā Kārlis Barons pensionējās, kļuva par Latvijas Universitātes ārštata profesoru un turpināja vadīt Zobārstniecības institūtu līdz pat 1944. gadam. No 1930. līdz 1940. gadam Kārlis Barons bija biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” vadītājs, pateicoties viņa organizatora talantam un lielajām darbaspējām, biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts” kļuva var ietekmīgāko un bagātāko sabiedrisko organizāciju neatkarīgajā Latvijā.

 

Ziņa publicēta 16.10.2015.

 

Tev varētu arī interēsēt:

LSK sveic Pasaules ģimenes dienā!

15.maijā 2021 Meklēšanas dienests
Vai zināji, ka Meklēšanas dienests ir viena no senākajām Sarkanā Krusta kustības darbības jomām?

Ieskats LSK Jaunatnes svētku aktivitātes

13.maijā 2021 Jaunieši
Par godu starptautiskajai Sarkanā Krusta (SK) un Sarkanā Pusmēness (SP) dienai norisinājušās vairākas aktivitātes.

LSK aicina pieteikties Motivācijas programmas grupām Vidzemē

13.maijā 2021 Sociālais atbalsts
LSK un SIF aicina diskriminācijas un sociālās atstumtības riskam pakļautās personas pieteikties dalībai Motivācijas programmā.

LSK uzsāk jauna projekta “Viena (pa)saule visiem” īstenošanu

12.maijā 2021 Projekti
Biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts” kopš 2021. gada 1. aprīļa īsteno projektu “Viena (pa)saule visiem”

LSK aicina darbā sertificētu klīnisko psihologu

11.maijā 2021 Sociālais atbalsts
LSK darbā aicina klīnisko psihologu LSK Krīzes centra „Burtnieks” apakšvienības Sociālās rehabilitācijas pakalpojumā “Mežrozes”.

LSK Jaunieši sanāk kopā, lai atzīmētu Pasaules SKSP dienu

10.maijā 2021 Jaunieši
8. maijā, atzīmējot Pasaules Sarkanā Krusta un Sarkanā Pusmēness dienu, LSK Jaunatnes brīvprātīgie piedalījās sirsnīgā kopā sanākšanā tiešsaistē.