Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Kārlim Baronam, LSK vadītājam no 1930. līdz 1940. gadam, 150

16.oktobrī 2015 LSK ceļojošā izstāde

Atzīmējot Latvijas zobārstniecības pamatlicēja Kārļa Barona 150 gadadienu, vakar, 15. oktobrī, Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā notika konference “Kārlis Barons – 150”, kas veltīta Kārļa Barona dzīvei un darbībai. Konferences programmā bija iekļauti vairāki pasākumi, kas atspoguļo Kārļa Barona darbību un devumu Latvijas zobārstniecībā un biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK) darbībā. Par godu Kārļa Barona 150 gadu jubilejai ir tapusi Kārļa Barona balva, kas tika pasniegta par ieguldījumu praktiskajā zobārstniecībā, zinātnē, pedagoģijā un par ieguldījumu LSK darbībā.

Tāpat, konferences ietvaros Medicīnas vēstures muzejā tika atklāta izstāde, kas veltīta Kārļa Barona jubilejai. Izstādē apskatāmi priekšmeti no muzeja krājuma, Rīgas Stradiņa Universitātes Stomatoloģijas institūta, kā arī personīgās lietas, ko saglabājusi Baronu dzimta. Izstādē plaši atspoguļota Kārļa Barona darbība biedrībā “Latvijas Sarkanais Krusts”, un apmeklētājiem tā ir atvērta no 2015.gada 16. oktobra līdz 2016.gada 27. februārim.

Konferences organizatori – Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejs, Rīgas Stradiņa Universitātes Stomatoloģijas institūts, Latvijas Zobārstu asociācija un biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts”.

Kārlis Krišjānis Barons dzimis 1865. gada 12. oktobrī Sanktpēterburgā sabiedriskā darbinieka Krišjāņa Barona (1835-1923) ģimenē. Pēc Sanktpēterburgas 1. klasiskās ģimnāzijas absolvēšanas 1884. gadā viņš iestājās Maskavas universitātes Fizikas un matemātikas fakultātes Dabaszinību nodaļā, bet no 1888. līdz 1891. gadam turpināja studijas Medicīnas fakultātē. 1892. gadā Kārlis Barons pārcēlās uz Rīgu, kur viņš strādāja kā privātārsts un skolas ārsts. 1899. gadā viņš kļuva par Rīgas-Orlas dzelzceļa līnijas iecirkņa ārstu un 1902-1914. gadam strādāja Dr. Leo Dolina (1864-1917) zobārstu skolā. 1921. gadā Latvijas Universitāte Kārli Baronu ievēlēja par Medicīnas fakultātes vecāko docentu un Medicīnas fakultātes Zobārstniecības nodaļas vadītāju, bet 1931. gadā viņam piešķīra medicīnas goda doktora grādu un ievēlēja par profesoru. 1935. gadā Kārlis Barons pensionējās, kļuva par Latvijas Universitātes ārštata profesoru un turpināja vadīt Zobārstniecības institūtu līdz pat 1944. gadam. No 1930. līdz 1940. gadam Kārlis Barons bija biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” vadītājs, pateicoties viņa organizatora talantam un lielajām darbaspējām, biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts” kļuva var ietekmīgāko un bagātāko sabiedrisko organizāciju neatkarīgajā Latvijā.

 

Ziņa publicēta 16.10.2015.

 

Tev varētu arī interēsēt:

Vairāk kā 400 ukraiņi dalījušies viedoklī par psihosociālā atbalsta vajadzībām

12.jūlijā 2024 Projekti
Projekta “Tilts uz labklājību: atbalsts Ukrainas civiliedzīvotāju integrācijai Latvijā” ietvaros tapis Ukrainas civiliedzīvotāju psihosociālā atbalsta vajadzību novērtējums. Vajadzību novērtējums 2024 Pētījumā piedalījās 406 Ukrainas civiliedzīvotāji, kas ieradušies un uzturas Latvijā kopš 2022. gada 24. februāra, atbildot uz jautājumiem un sniedzot vērtīgu informāciju par viņu sociālekonomiskajām vajadzībām, humānās palīdzības izmantošanas paradumiem, izglītību, nodarbinātības iespējām, mentālo veselību, …

Profesionālās apmācības paver jaunas iespējas Ukrainas civiliedzīvotājiem Latvijā

04.jūlijā 2024 Projekti
LSK laika posmā no 2024.gada februāra līdz jūnija beigām īstenoja Sociālekonomiskās integrācijas programmu Ukrainas civiliedzīvotājiem Latvijā, lai sekmētu to sociālekonomisko iekļaušanu, veicinātu izpratni par karjeras izvēli, Ukrainā iegūtās izglītības atzīšanu Latvijā, kā arī veicinātu iespēju atrast profesionālās iespējas Latvijā atbilstoši personas kvalifikācijai un iepriekšējai pieredzei. Programmu uzsāka 55 Ukrainas civiliedzīvotāji, kuri šobrīd dzīvo Latgales, Kurzemes …

Aicinām darbā aprūpētājums Jūrmalā

04.jūlijā 2024 Darba iespējas
LSK savai komandai aicina pievienoties  APRŪPĒTĀJU Jūrmalā darbam LSK birojā “Aprūpe mājās” Šarlotes iela 1D, Rīgā, LV 1001, kas sniedz sociālās aprūpes pakalpojumu mājās. Darba pienākumi: Nodrošināt klientiem sociālo aprūpi to dzīvesvietā, atbilstoši klienta aprūpes plānam; Identificēt klientu sociālās problēmas, konstatējot esošus vai potenciālus draudus; Aprūpes pakalpojuma sniegšanas laiku saskaņot ar klientu un citām aprūpē …

Vienaudžu mentālās veselības stiprināšana Daugavpilī: noslēdzies projekts “Neredzamās sāpes”

02.jūlijā 2024 Jaunieši
LSK Jaunatne Daugavpilī no 2023. gada 1. jūnija līdz šī gada 31. maijam īstenoja projektu “Neredzamās sāpes”. Tā mērķis bija sekmēt Daugavpils un pilsētas apkaimes jauniešu zināšanas par mentālo veselību, tā veicinot mērķa grupas emocionālo stāvokli. Projekta laikā tika organizēts jauniešu mentālās veselības vakars, informatīvie semināri par tādām tēmām kā sāpēs, kā sadzīvot ar mentālās …

Noslēgusies integrētā dienas nometne bērniem Jūrmalā

01.jūlijā 2024 Sociālais atbalsts
No 25. jūnija līdz 1. jūlijam Jūrmalā, LSK sociālajā centrā “Kauguri” notika integrētā dienas nometne bērniem ar īpašām vajadzībām. Kopumā nometnē piedalījās 15 bērni, kuriem nedēļas gaitā tika piedāvātas radošās darbnīcas par dažādām tēmām, terapijas suņa klātbūtne, kā arī iespēja būt jūras tuvumā, jo sociālais centrs atrodas tikpat kā jūras krastā.  Priecājamies, ka ar Jūrmalas …