Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

KĀ SARKANAIS KRUSTS VISĀ EIROPĀ PALĪDZ PATVĒRUMA MEKLĒTĀJIEM UN BĒGĻIEM?

Foto no SK Eiropas savienības biroja arhīva
Foto no SK Eiropas savienības biroja arhīva

Šodien, 20. jūnijā, visā pasaulē tiek atzīmēta Bēgļu diena, taču pastiprināta uzmanība patvērumu meklētāju un bēgļu tēmai tiek pievērsta jau pēdējos pāris gadus, kopš saasinājušies bruņotie konflikti Tuvajos Austrumos un Āfrikas reģionos, kad tūkstošiem cilvēku spiesti pamest savas mājas un doties bēgļu gaitās.

2015.gada laikā dažādas Eiropas Savienības dalībvalstis kopumā saņēmušas 1,3 miljonus patvēruma pieprasījumus, tas šobrīd ir visaugstākais rādītājs, salīdzinot ar 2014. gadu. 2016. gadā līdz šim patvērumu lūguši 200 tūkstoši cilvēku.

Sarkanā Krusta nacionālās biedrības SK Eiropas savienības biroja virsvadībā uzskata, ka ,saistībā ar šiem notikumiem un lielo patvēruma meklētāju pieplūdumu, Eiropas Savienībai un tās dalībvalstīm ir jāattīsta un jāstiprina bēgļu tiesības. Ir pienācis laiks, kad īstermiņa ārkārtas aktivitātes krīzes risināšanā jānomaina ilgtspējīgai, pastāvīgai rīcībai un pasākumiem (avots, raksts angļu valodā SK Eiropas biroja mājas lapā, ŠEIT).

Sarkanais Krusts Eiropā jau sākotnēji un joprojām piedalās palīdzības sniegšanā bēgļiem un patvēruma meklētājiem. Piemēram, Vācijas un Zviedrijas SK sniedza pirmo palīdzību un nodrošināja ar medicīnisko aprūpi, ēdināšanu, apģērbiem, apaviem, segām, higiēnas precēm, psiholoģisko atbalstu. Tāpat, Vācijas un Zviedrijas kolēģi nodrošināja patvēruma meklētājus un bēgļus ar naktsmītnēm un patversmēm, meklēšanas dienestu un citiem padomiem, saistībā ar uzturēšanos konkrētajā valstī.  SK nacionālās biedrības realizē patvēruma meklētāju un bēgļu atbalsta programmas, lai veicinātu to integrēšanos konkrētās valsts sabiedrībā.

Biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK), sadarbībā ar Sabiedrības integrācijas fondu, jau divus mēnešus veic nepieciešamās darbības, lai nodrošinātu sociālo mentoru un sociālā darbinieka pakalpojumu patvēruma meklētājiem un personām ar bēgļa vai alternatīvo statusu. Tāpat, LSK Rīgā, Burtnieku ielā 37, atvēris humānās palīdzības punktu, kur palīdzību var saņemt ne tikai Latvijas iedzīvotāji, kas nonākuši krīzes situācijās, bet arī bēgļi un patvēruma meklētāji.

Vairāk par LSK darbību saistībā ar bēgļu un patvēruma meklētāju tēmu lasīt aicinām LSK mājaslapā www.redcross.lv/jaunumi, sadaļā “BĒGĻI UN PATVĒRUMA MEKLĒTĀJI”!

 

Ziņa publicēta 20.06.2016.

Tev varētu arī interēsēt:

Aktīvie Rīgas seniori izzina interesanto Latvijas vēsturi Lielajos kapos

Kopā tiek organizētas 12 pastaigas 4 dažādos maršrutos Rīgā.

Noslēgusies nometne “Kultūrai pa pēdām”: piedalījušies arī ukraiņu bērni

Dienas nometnes ietvaros bērni apguva latviešu valodu ar spēļu, rotaļu, izglītojošu nodarbību palīdzību.

LSK sekretariātā viesojies Norvēģijas vēstnieks Latvijā

10.augustā 2022 Uncategorized
9. augustā LSK sekretariātā viesojās Kristians Ēdegors, Norvēģijas vēstnieks Latvijā Kristians Ēdegors. Viņš iepazinās ar LSK darbību Latvijā, galvenajām aktivitātēm, kā arī ar esošo sadarbību starp LSK un Norvēģijas SK un tā reģionālajām komitejām.

Daugavpils kļūst par 9 šuvējām bagātāka: noslēdzas sociālā atbalsta projekts

09.augustā 2022 Projekti
Kopā 9 sievietes 180 stundu apjomā apguva šūšanas arodu.

Rīgas seniori dodas veselīgajā pastaigā, Mārupītes ieteku Daugavā meklējot

Spītējot lietainajam laikam, aktīvākie Rīgas seniori, nodrošinājušies ar lietusmēteļiem, lietussargiem, devās ceļā. 

LSK turpina būt līdzās, lai palīdzētu Ukrainas iedzīvotājiem

LSK novērtē līdzcilvēku aktīvo iesaisti kara izraisītās humānās krīzes seku mazināšanā.