Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Jūnijā sociālekonomiskās iekļaušanas atbalsts sniegts 111 patvēruma meklētājiem

Logo_LSK beglu menotru programma

Ziņa publicēta 14.07.2016.

Jau trīs mēnešus – kopš 2016.gada aprīļa, biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK) sociālais darbinieks un sociālie mentori ikdienā sniedz palīdzību patvēruma meklētājiem un personām ar bēgļa vai alternatīvo statusu Patvēruma meklētāju izmitināšanas centrā “Mucenieki”. Tie ir cilvēki, kas mērojuši tālu ceļu bēgļu gaitās, un kuru kopējais skaits Eiropā, pēc ANO bēgļu lietu aģentūras datiem, ir ap miljons cilvēkiem.

Jūnijā sociālekonomiskās iekļaušanas atbalsts Latvijā sniegts 111 personām, kuru vidū ir ģimenes ar bērniem no dažādām valstīm – Sīrijas, Afganistānas, Pakistānas, Irākas u.c.

Izzinātas ikkatra patvēruma meklētāja intereses un vajadzības, kā arī tiek meklēti praktiski risinājumi pamatvajadzību nodrošināšanai. Visām personām, kas līdz šim ieguvušas statusu, ir atrasti mājokļi – dzīvesvietas, kas ir pamatu pamats jaunas dzīves sākšanai Latvijā. Tāpat, aktīvi notiek darbavietu, izglītības iestāžu, medicīnisko pakalpojumu u.c. sadzīves jautājumu risinājumu meklēšana. Dažu ģimeņu bērni jau ikdienā apmeklē dienas centrus, kuros pavada laiku, iemācoties vietējās paražas un praktizē latviešu valodu ārpus noteiktā standarta – latviešu valodas obligātajiem kursiem. Klienti aktīvi vēršas LSK humānās palīdzības punktos un izmanto iespēju saņemt sev nepieciešamās drēbes, apavus, mājas tekstilu, sadzīves iekārtas jauno mājokļu iekārtošanai, bērnu ratus u.tml. lietas.

LSK mentore: “Pārsteigums un prieks strādāt ar cilvēkiem, kas ir motivēti integrēties Latvijā. Kopā esam ne tikai meklējuši risinājumus praktiskiem jautājumiem, bet arī bijuši uz brīvdabas pasākumiem ārpus Rīgas – tas ir veids, kā parādīt Latvijas vidi, kultūru un paražas, ne tikai par to teorētiski stāstot, bet arī iesaistot ikdienas sadzīvē. Mans personīgais ieguvums, darot šo darbu un rujānot ar cilvēkiem, kas redzējuši kara bailes un stāsta par piedzīvoto, mērojot tālo ceļu līdz Latvijai, ir apziņas rašanās, ka, neskatoties uz kultūru atšķirībām, katram cilvēkam vissvarīgākā ir drošība sev un savai ģimenei. Arī Latvijā dzīvojošiem cilvēkiem, kas ir krīzes situācijā, nepieciešama tāda pati palīdzība un drošības sajūta. Galvenais ir cilvēcība.”

Šī procesa laikā esam sajutuši atsaucību no citām organizācijām un privātpersonām, kas vēlas palīdzēt problēmsituāciju risināšanā. Paldies arī valsts iestāžu pārstāvjiem, ar kuriem kopā strādājam vienota mērķa labā – palīdzēt cilvēkiem, kam akūti nepieciešama palīdzība, un pēc iespējas veiksmīgāk integrējot Latvijas sabiedrībā. LSK vārdā, izsakām pateicību ikvienam! Kopā varam palīdzēt!

Sociālā darbinieka un sociālā mentora pakalpojums tiek sniegts Sabiedrības integrācijas fonda īstenotā Eiropas Sociālā fonda pasākuma “Dažādību veicināšana (diskriminācijas novēršana)” (SAM Nr. 9.1.4.4.) ietvaros. Finansējums tiek piešķirts no Eiropas Sociālā fonda un Latvijas valsts budžeta. Sociālekonomiskās iekļaušanas atbalsts pieejams periodā, kamēr persona vēl ir patvēruma meklētāja statusā, kā arī personām, kurām piešķirts bēgļa vai alternatīvais statuss.

Vairāk informācijas par LSK aktivitātēm bēgļu krīzes jautājumos pieejama ŠEIT.

Kontaktinformācija: Agnese Trofimova, Biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” Starptautisko un sabiedrisko attiecību programmas vadītāja

E-pasts: agnese.trofimova@redcross.lv, Tālr. +371 67686312

Tev varētu arī interēsēt:

Aktīvie Rīgas seniori izzina interesanto Latvijas vēsturi Lielajos kapos

Kopā tiek organizētas 12 pastaigas 4 dažādos maršrutos Rīgā.

Noslēgusies nometne “Kultūrai pa pēdām”: piedalījušies arī ukraiņu bērni

Dienas nometnes ietvaros bērni apguva latviešu valodu ar spēļu, rotaļu, izglītojošu nodarbību palīdzību.

LSK sekretariātā viesojies Norvēģijas vēstnieks Latvijā

10.augustā 2022 Uncategorized
9. augustā LSK sekretariātā viesojās Kristians Ēdegors, Norvēģijas vēstnieks Latvijā Kristians Ēdegors. Viņš iepazinās ar LSK darbību Latvijā, galvenajām aktivitātēm, kā arī ar esošo sadarbību starp LSK un Norvēģijas SK un tā reģionālajām komitejām.

Daugavpils kļūst par 9 šuvējām bagātāka: noslēdzas sociālā atbalsta projekts

09.augustā 2022 Projekti
Kopā 9 sievietes 180 stundu apjomā apguva šūšanas arodu.

Rīgas seniori dodas veselīgajā pastaigā, Mārupītes ieteku Daugavā meklējot

Spītējot lietainajam laikam, aktīvākie Rīgas seniori, nodrošinājušies ar lietusmēteļiem, lietussargiem, devās ceļā. 

LSK turpina būt līdzās, lai palīdzētu Ukrainas iedzīvotājiem

LSK novērtē līdzcilvēku aktīvo iesaisti kara izraisītās humānās krīzes seku mazināšanā.