Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Izsakām pateicību SEB bankai par atbalstu Sarkanā Krusta biedrībām Baltijā, palīdzības sniegšanai Ukrainas iedzīvotājiem

Marta sākumā SEB banka Sarkanā Krusta nacionālajām biedrībām Baltijas valstīs kopumā sniedza finansiālu ziedojumu 150 000 EUR apmērā palīdzības nodrošināšanai Ukrainas iedzīvotājiem.

LSK saņemtos privātpersonu un juridisko personu ziedojumus pārskaita Starptautiskajai Sarkanā Krusta Komitejai (Ukrainas Sarkanajam Krustam) palīdzības sniegšanai cietušajiem Ukrainas iedzīvotājiem, kā arī izmanto atbalsta nodrošināšanai Ukrainas bēgļiem, kuri ieradušies Latvijā.

Ukrainas SK līdz šim ir izdalījuši vairāk nekā 90 000 pārtikas un higiēnas paku, sadarbojoties ar glābšanas dienestiem, piedalījies iedzīvotāju evakuēšanā, nodrošinājuši pirmās palīdzības apmācības. Esošajiem 3000 patstāvīgajiem brīvprātīgajiem pievienojušies vēl 3000 jaunu brīvprātīgo, kas sniedz dažāda veida atbalstu. Vismaz 50 000 iedzīvotāju apmācīti pirmās palīdzības sniegšanā. Kolēģi Ukrainā īsteno no citām valstīm saņemtās 100 tonnu humānās palīdzības izdali iedzīvotājiem. Aktīvi notiek asinsdonoru piesaiste, lai nodrošinātu asinsbankas krājumus slimnīcās – tām tiek sniegts arī cilvēkrersursu atbalsts medicīniskās palīdzības nodrošināšanai ievainotajiem.

LSK izsniegusi humāno palīdzību – apģērbu, apavus, gultas veļu un mēbeles Ukrainas bēgļiem, vismaz 100 ģimenēm visā Latvijā. Jaunajām māmiņām nodrošinātas higiēnas preces un zīdaiņiem nepieciešamās lietas. LSK sagādājusi tehniskos palīglīdzekļus cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Sadarbībā ar pašvaldībām LSK palīdzējusi bēgļu izmitināšanā un ēdināšanā. Piesaistīti brīvprātīgie atbalsta sniegšanai Ukrainas bēgļiem Latvijā. Kopā ar citām NVO un valsts institūcijām LSK darbojas Atbalsta centrā Ukrainas iedzīvotājiem Rīgā.

Paldies ikvienam par sirsnīgo atbalstu un līdzdalību palīdzības sniegšanā Ukrainas iedzīvotājiem, kuri šobrīd savā zemē piedzīvo nežēlīgu karu, kas izraisījis vispārējo humāno krīzi!

Kopā varam palīdzēt!

Plašāk par to, kā Sarkanais Krusts palīdz karadarbībā Ukrainā cietušajiem, aicinām lasīt ŠEIT!

Tev varētu arī interēsēt:

Aktīvie Rīgas seniori izzina interesanto Latvijas vēsturi Lielajos kapos

Kopā tiek organizētas 12 pastaigas 4 dažādos maršrutos Rīgā.

Noslēgusies nometne “Kultūrai pa pēdām”: piedalījušies arī ukraiņu bērni

Dienas nometnes ietvaros bērni apguva latviešu valodu ar spēļu, rotaļu, izglītojošu nodarbību palīdzību.

LSK sekretariātā viesojies Norvēģijas vēstnieks Latvijā

10.augustā 2022 Uncategorized
9. augustā LSK sekretariātā viesojās Kristians Ēdegors, Norvēģijas vēstnieks Latvijā Kristians Ēdegors. Viņš iepazinās ar LSK darbību Latvijā, galvenajām aktivitātēm, kā arī ar esošo sadarbību starp LSK un Norvēģijas SK un tā reģionālajām komitejām.

Daugavpils kļūst par 9 šuvējām bagātāka: noslēdzas sociālā atbalsta projekts

09.augustā 2022 Projekti
Kopā 9 sievietes 180 stundu apjomā apguva šūšanas arodu.

Rīgas seniori dodas veselīgajā pastaigā, Mārupītes ieteku Daugavā meklējot

Spītējot lietainajam laikam, aktīvākie Rīgas seniori, nodrošinājušies ar lietusmēteļiem, lietussargiem, devās ceļā. 

LSK turpina būt līdzās, lai palīdzētu Ukrainas iedzīvotājiem

LSK novērtē līdzcilvēku aktīvo iesaisti kara izraisītās humānās krīzes seku mazināšanā.