Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Filmas “Šis lietus nekad nebeigsies” īpašais seanss 29. martā Ukrainas atbalstam

Filmas nosaukumā minēts “lietus”, taču stāsts ir par karu.

Tās galvenais varonis ir 20 gadus jaunais Andrejs Suleimans, kurš dzimis kurda un ukrainietes ģimenē. Bērnībā viņš bija spiests pamest vienu savu dzimteni kara dēļ, pāris gadus vēlāk karadarbība aizsākās arī Ukrainā. Andrejs cenšas veidot savu nākotni, atrodoties bruņota konflikta situācijās. No pilsoņu kara Sīrijā līdz nemieriem Ukrainā – Andreja dzīvi veido šķietami mūžīgā dzīves un nāves plūsma. Karš noteicis Andreja dzīvi, un tas savā veidā pārtapis viņa profesijā: viņš strādā Sarkanajā Krustā ❤️, palīdzot iedzīvotājiem kara skartajos reģionos.

Filma tikko saņēmusi galvano balvu festivālā Artdocfest Riga.

Labdarības seansa ievadā gaidāma mūziķa Goran Gora uzstāšanās, savukārt pēc filmas paredzēta tiešsaistes saruna ar filmas veidotājiem no Ukrainas un Latvijas. Šis seanss būs veltīts Ukrainas jauno dokumentālistu atbalstam, kuri turpina palīdzēt civiliedzīvotājiem, kā arī dokumentē kara šausmas Ukrainā. Starp viņiem arī filmas “Šis lietus nekad nebeigsies” veidotāji – režisore Alīna Gorlova un producents Maksims Nakonečnijs.  Visi ienākumi no filmas seansa tiks novirzīti akcijai  Ukraiņu dokumentālistu atbalstam DOKU/HELP.

 

Īpašais seanss notiks 29.martā, otrdien, 19.00. Biļetes iegādājamas Forum Cinemas! 

Pērn filma izrādīta vairāk nekā 60 pasaules festivālos vairāk nekā 40 valstīs un saņēmusi 12 galvenās balvas. Pasaules pirmizrādi filma “Šis lietus nekad nebeigsies” nosvinēja kā prestižā Amsterdamas starptautiskā dokumentālo filmu festivāla IDFA debiju konkursa “First Appearance” dalībniece, vēlāk saņēma galvenās balvas festivālos “Las Palmas” (Spānijā), “Festival Dei Popoli” (Itālijā), “goEast” (Vācijā) un “Docudays UA” (Ukrainā). Filma tika izvirzīta Eiropas Kinoakadēmijas balvai kā viena no labākajām Eiropas dokumentālajām filmām. Filmas Latvijas kopproducente ir Ilona Bičevska no studijas “Avantis”. 

 

Tev varētu arī interēsēt:

Aktīvie Rīgas seniori izzina interesanto Latvijas vēsturi Lielajos kapos

Kopā tiek organizētas 12 pastaigas 4 dažādos maršrutos Rīgā.

Noslēgusies nometne “Kultūrai pa pēdām”: piedalījušies arī ukraiņu bērni

Dienas nometnes ietvaros bērni apguva latviešu valodu ar spēļu, rotaļu, izglītojošu nodarbību palīdzību.

LSK sekretariātā viesojies Norvēģijas vēstnieks Latvijā

10.augustā 2022 Uncategorized
9. augustā LSK sekretariātā viesojās Kristians Ēdegors, Norvēģijas vēstnieks Latvijā Kristians Ēdegors. Viņš iepazinās ar LSK darbību Latvijā, galvenajām aktivitātēm, kā arī ar esošo sadarbību starp LSK un Norvēģijas SK un tā reģionālajām komitejām.

Daugavpils kļūst par 9 šuvējām bagātāka: noslēdzas sociālā atbalsta projekts

09.augustā 2022 Projekti
Kopā 9 sievietes 180 stundu apjomā apguva šūšanas arodu.

Rīgas seniori dodas veselīgajā pastaigā, Mārupītes ieteku Daugavā meklējot

Spītējot lietainajam laikam, aktīvākie Rīgas seniori, nodrošinājušies ar lietusmēteļiem, lietussargiem, devās ceļā. 

LSK turpina būt līdzās, lai palīdzētu Ukrainas iedzīvotājiem

LSK novērtē līdzcilvēku aktīvo iesaisti kara izraisītās humānās krīzes seku mazināšanā.