Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Daugavpilī veiksmīgi noslēdzies konkurss “Vesels es – vesela valsts”

25.novembrī 2021 Komitejas

9. novembrī tiešsaistē norisinājās tradicionālais konkurss – veselības maratons 8. klašu skolēniem “Veselība +”. Konkursa tēma šogad bija “Vesels es – vesela valsts”. Pasākums tika veltīts Pasaules Veselības dienai, Lāčplēša dienai un profesijas izvēlei.

Maratona mērķis bija veicināt pusaudžos izpratni par profesijas izvēles svarīgumu un tās saistību ar katra garīgo, fizisko un emocionālo veselību.

Pasākumu rīkoja biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK) Daugavpils pilsētas komiteja, piedaloties arī komitejas Jauniešu nodaļai. Organizēšanā piedalījās arī Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldes Bērnu un jauniešu centra „Jaunība” bērnu klubs „Fortūna” un Daugavpils Universitātes Veselības veicināšanas centrs. Veselīgo konkursu atbalstīja – Daugavpils pilsētas Izglītības pārvalde un Jaunsardzes 2. novada nodaļa. Ievērojot valstī noteiktos ierobežojumus, pasākums notika tiešsaistē, ZOOM platformā.

Konkursa tēma ir ārkārtīgi svarīga un aktuāla. Lektori runāja ar jauniešiem par profesijas izvēles svarīgumu un tās saistību ar mūsu fizisko un emocionālo veselību. Dalībniekiem bija iespēja klausīties lektoru stāstījumus un parādīt savu atjautību, darbojoties praktiski komandās.

Maratonā piedalījās 11 komandas: Daugavpils 10. vidusskola, J. Raiņa Daugavpils 6. pamatskola, Daugavpils 17. vidusskola, Daugavpils 9. vidusskola, Daugavpils 3. vidusskola (8a, b, 8c klase), Daugavpils Valsts ģimnāzija, Daugavpils Vienības pamatskola, Daugavpils 16. vidusskola, Daugavpils Tehnoloģiju vidusskola – licejs un Saskaņas pamatskola.

Konferenci pozitīvā un profesionālā atmosfērā vadīja Diāna Breidaka, kura profesionālā bakalaura studiju programmā studē Mākslas menedžmentu un vienlaikus ir LSKJ brīvprātīgā. Veselības maratonu atklāja karjeras konsultante Santa Čeirāne, atzīmējot tēmas svarīgumu un vēlot veiksmi konkursa dalībniekiem. Tikai rūpējoties par savu drošību un veselību, mēs spēsim aizsargāt arī savu valsti. Lāčplēša dienas noskaņās, pasākumu turpināja Jaunsardzes 2. novada nodaļas (Latgale) instruktore Inta Gaidele – Ivanova, stāstot jauniešiem par valsts aizsardzību un mūsu drošību.  

Runājot par mūsu personīgo, kā arī valsts un pasaules veselības veicināšanu, tika apskatīta arī ekoloģijas tēma, kas tiešā veidā ietekmē veselību dažādu līmeņu veselību. Par to ar jauniešiem runāja Jaunatnes organizācijas “Protests” ģenerālsekretārs un LSKJ brīvprātīgais Dainis Miglāns.

Veikt profesijas izvēli, palīdzēt valstij un pasaulei iespējams tikai tad, ja cilvēki pastāvīgi spēs palīdzēt un parūpēties par sevi un savu veselību. Viens no būtiskajiem faktoriem, kas labvēlīgi ietekmē mūsu veselību, ir fiziskās aktivitātes. To pasākuma laikā akcentēja arī biedrības “Daugavpils Universitātes Veselības veicināšanas centrs” vadītāja Irēna Kuņicka. Daugavpils Universitātes PBSP “Fizioterapija” studente Diāna Ameļko rādīja lielisku vingrinājumu kompleksu, un dalībnieki labprāt tos atkārtoja.

Tēmu par fiziskām aktivitātēm turpināja LSKJ Daugavpils nodaļas brīvprātīgā Laura Jonāne, piedāvājot komandām pareizā secībā sakārtot fizisko aktivitāšu piramīdu.

Uzmanība tika pievērsta arī vēl vienam būtiskam veselību ietekmējošam faktoram – emocijām, par kurām pastāstīja un praktisko nodarbību vadīja profesionālās maģistra studiju programmas “Psihologs” students, LSKJ Daugavpils nodaļas vadītājs Žanis Ovčinko.

Maratona noslēgumā Irēna Kuņicka veica pasākuma apkopojumu un novēlēja dalībniekiem būt veseliem un aktīviem. Valentīna Rudņeva pateicās visiem, kuri atbalstīja svarīgo pasākumu, bet lektoriem – par jaunām darba formām. Pateicības vārdi izskanēja arī no skolotājiem – Gaļinas Koreņevas, Žannetas Bogdanovičas, Natālijas Plotņikovas, Sergeja Zabarovska – un jauniešiem – Nikas Vavilovas no Daugavpils 3. vidusskolas un Artūra Bozoviča no Saskaņas pamatskolas. Vadītāja paziņoja cītīga punktu skaitīšanas darba rezultātu. Katra komanda lieliski tika galā ar uzdevumiem, bet

par pašām aktīvākajām tika atzītas Daugavpils 9. vidusskolas komanda (bioloģijas skolotāja Žanneta Bogdanoviča, klases audzinātāja Jekaterina Skogoreva) un Daugavpils Tehnologiju vidusskolas – liceja komanda (skolotāja Eleonora Nedvede). Apsveicam!

Vēlamies izteikt sirsnīgu pateicību lektoriem par ieguldījumu pasākuma rīkošanā, pateicamies skolotājiem par atbalstu un dalībniekiem par izturību un aktīvu līdzdalību! Ceram, ka šī stunda katram bija vērtīga! Saudzējiet sevi – rūpējoties par savu veselību, varēsiet veikt nākotnes profesijas izvēli, palīdzēt savai pilsētai, valstij, pasaulei!

Visi konkursa dalībnieki saņēma pateicības no BJC “Jaunība” un nelielas balviņas no LSK Daugavpils pilsētas komitejas.

Konkurss – karjeras un veselības  maratons “Vesels es – vesela valsts” notika ar Daugavpils pilsētas domes atbalstu. 2016. gada janvāris Nr. I “Sabiedrisko organizāciju atbalsta fonda noteikumi”.

 

 

Tev varētu arī interēsēt:

LSK turpina būt līdzās, lai palīdzētu Ukrainas iedzīvotājiem

LSK novērtē līdzcilvēku aktīvo iesaisti kara izraisītās humānās krīzes seku mazināšanā.

Bērni ar īpašām vajadzībām un viņu draugi Jūrmalā piedalījušies integrētajā nometnē

04.augustā 2022 Sociālais atbalsts
Nometne notika ESF projekta “Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei Jūrmalā” ietvaros.

Sociālais centrs “Valka” aicina darbā aprūpētājus uz nenoteiktu laiku

03.augustā 2022 Sociālais atbalsts
SAC “Valka” ir ilgstošas sociālās aprūpes institūcija, kas nodrošina sociālo aprūpi personām, kas veselības vai vecuma dēļ par nespēj sevi aprūpēt.

Aktīvie Rīgas seniori dodas veselīgajā pastaigā pa maršrutu “Nepazīstamā Vecrīga”

Pastaiga sākās Ūdensvada ielā, tad tika iepazītas Peldu un Mārstaļu ielas.

Ar vērienīgu mentālās veselības dienu noslēdzas projekts “Elpo, lai priecātos 3”

01.augustā 2022 Jaunieši
Projektu aktīvi īstenojusi LSK Rīgas komitejas jauniešu nodaļa.