Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Projekts noslēdzies 2020. gada 15. maijā. 


Biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts” kopš  2019. gada 15. novembra īsteno projektu “Drosme zināt”, ko finansē Rīgas Domes Izglītības, kultūras un sporta departaments.

Projekta īstenošanas periods: 2019. gada 15. novembris – 2020. gada 15. maijs. 

Projekta mērķis: Jauniešu kompetenču celšana sadarbībā, komandas darbā, pirmās palīdzības sniegšanā, izpratnē par HIV/AIDS un jauniešu mentālo veselību, kā arī spējā savas zināšanas izmantot, izglītojot vienaudžus un piedaloties ar pirmo palīdzību, HIV/AIDS, jauniešu mentālo veselību saistītos publisko pasākumos

Projekta īstenošanas vieta: Rīga

Galvenās aktivitātes: 

  1. Projekta dalībnieku piesaiste, komandas veidošana un stiprināšana;
  2. Pirmās palīdzības apmācības LSK brīvprātīgajiem jauniešiem un/vai topošajiem brīvprātīgajiem;
  3. Izglītojošs seminārs LSK brīvprātīgajiem jauniešiem  “Patiesība un meli par jauniešu mentālo veselību”;
  4. Izglītojošu materiālu sagatavošana.

Plānotie rezultāti:

  1. 20 Rīgas jaunieši 15-30 gadu vecumā, apguvuši prasmes un zināšanas par šādiem tematiem: pirmā palīdzība, HIV/AIDS, jauniešu mentālā veselība.
  2. Drošāka, veselīgāka, atbildīgāka sabiedrība, it īpaši jauniešu vidū Rīgā.

Projekta kopējais budžets: EUR 2635

Projekta vadītāja:

Sigita Skujiņa, biedrības “Latvijas Sarkanā Krusts” struktūrvienības “Latvijas Sarkanā Krusta Jaunatne” vadītāja,  tālr.: +371 67336653, e-pasts: sigita.skujina@redcross.lv.


Publicēts 30.06.2020.


Noslēdzies projekts “Drosme zināt”: jaunieši piedalās āra treniņā

Publicēts 30.06.2020.

“Komandas gars un ieklausīšanās ir visa pamatā“, tā kopīgi vienojās jaunieši, kas darbojas kā brīvprātīgie LSK Jaunatnes Rīgas nodaļā. Noslēdzoties projektam “Drosme zināt”, jaunajiem vienaudžu izglītotājiem 27. jūnijā bija iespēja pārbaudīt un uzlabot savas sadarbības prasmes un saliedēties jau ar esošajiem brīvprātīgajiem. Jaunieši izvērtēja iegūto pieredzi un gatavojās zināšanu un prasmju pielietošanai turpmākajās aktivitātēs organizācijā.

Ikdiena jaunatnes darbā ir piepildīta ar radošumu, plānu maiņu, problēmsituāciju risināšanu, mācīšanos no kļūdām un ideju pārvēršanu reālos darbos un ieviešanu dzīvē, Tas sekmē jauniešu sagatavotību iekļauties sabiedrībā un būt aktīviem un atbildīgiem pilsoņiem. Tieši tādi bija Mangaļsalas pārgājienā piedzīvotie ārā treniņa uzdevumi – tika veidoti plāni, stratēģijas, sadalītas lomas, atstājot vietu arī improvizētai mērķu sasniegšanai.

Sakām paldies organizācijai “Piedzīvojuma gars” par sadarbību un Rīgas Domes Izglītības, kultūras un sporta departamentam par atbalstu.

 


Publicēts 23.01.2020.

Jaunieti, izglāb dzīvību! Aicinām TEVI kļūt par Latvijas Sarkanā Krusta Jaunatnes brīvprātīgo – pirmās palīdzības vienaudžu izglītotāju!

Biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts” aicina jauniešus vecumā no 15 līdz 30 gadiem pieteikt savu dalību projektā “DROSME ZINĀT”, kura mērķis ir sniegt iespēju jauniešiem bez maksas apgūt pirmās palīdzības sniegšanas pamatus sertificētu pasniedzēju vadībā un iemācīties, kā pareizi pirmo palīdzību mācīt saviem vienaudžiem.

Īpaši aicinām tos jauniešus, kuri vēlas iesaistīties Latvijas Sarkanajā Krustā kā brīvprātīgie.

Pieteikšanās dalībai apmācībās Rīgā: līdz 30. janvārim tiešsaistē aizpildot motivācijas pieteikuma formu ŠEIT!

Ierobežots dalībnieku skaits! Rezultāti tiks paziņoti 04.02.2020., nosūtot apstiprinājumu uz norādīto e-pastu.

Jautājumu gadījumā raksti:  youth@redcross.lv vai zvani +371 67336653.

Katram projekta dalībniekam OBLIGĀTI jāapmeklē visas nodarbības, kas notiks:

6. februāris – ievads “Drosme zināt” plkst. 17.30 – 20.00
13. februāris  – pirmās palīdzības apmācības plkst. 17.30 – 21.00
20. februāris – pirmās palīdzības apmācības plkst. 17.30 – 21.00
27. februāris – pirmās palīdzības apmācības plkst. 17.30 – 21.00
6. marts – pirmās palīdzības apmācības plkst. 17.30 – 21.00
12. marts – seminārs par jauniešu mentālo veselību (papildus iespēja)
+ Katram no topošajiem vienaudžu izglītotājiem jānovada nodarbība jauniešu grupai kādā skolā vai jauniešu centrā.

Pēc projekta noslēguma jaunieši arī turpmāk varēs darboties Latvijas Sarkanā Krusta Jaunatnē kā brīvprātīgie vienaudžu izglītotāji un iegūt pieredzi, mācot bērniem, jauniešiem pirmo palīdzību, kā arī asistēt un kopā ar profesionāļiem sniegt pirmo palīdzību publiskos pasākumos un vadīt spēles, aktivitātes par šo tematu.

Projekts “Drosme zināt” tiek finansēts ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta atbalstu.

Vairāk informācijas: projekta “DROSME ZINĀT” vadītāja Sigita Skujiņa, e-pasts: sigita.skujina@redcross.lv,  tālr. +371 67336653


Noris LSKJ rīkotais pasākums Pasaules AIDS dienas ietvaros

Ziņa publicēta 13.12.2019.

Šī gada 30. novembrī Latvijas Sarkanā Krusta Jaunatnes (LSKJ) brīvprātīgie aicināja visus interesentus iesaistīties Pasaules AIDS dienai veltītā pasākumā, lai ar interaktīvu spēļu un izglītojošu lekciju palīdzību neformālā gaisotnē papildinātu savas zināšanas. 

Pēc Slimību profilakses un kontroles centra 2019. gada datiem Latvija ierindojas 1. vietā Eiropā HIV jauno gadījumu skaita ziņā uz 100 000 iedzīvotāju.

Pasākuma laikā kopā ar Agitu Sēju (“DIA+LOGS”) centāmies apzināt HIV izplatības iemeslus un mītus, kas apvij šo saslimšanu. Gunta Boge (BaltHIV, biedrība “Agihas”) iepazīstināja ar Badiju kustību, dalījās pieredzes stāstos par darbu ar HIV inficētiem cilvēkiem un sabiedrības attieksmes maiņu. Vikija Klišāne (SexyStyle) paplašināja dalībnieku zināšanas par vienīgo kontracepcijas metodi, kas pasargā no HIV un citām STS, respektīvi, barjermetodēm – sieviešu un vīriešu prezervatīviem. 

Pasākums norisinājās LSK projekta “Drosme zināt” ietvaros, ko atbalsta Rīgas domes izglītības, kultūras un sporta departaments.

Vēlamies pateikties ekspertiem un atbalstītājiem: Maxima, Jersikas čipsi.