Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Dambja iznīcināšana vēl vairāk pastiprina humāno krīzi Ukrainā

08.jūnijā 2023 Starptautiskā sadarbība

6. jūnija rītā ticis iznīcināts Kahovkas HES dambis, izraisot plašus plūdus. Kahovkas ūdenskrātuve 240 kilometru garumā stiepjas cauri Hersonas, Krimas, Mikolajavas, Dņepropetrovskas un Zaporožjas apgabaliem. Tas ir viens no lielākajiem ūdens avotiem Ukrainas dienvidos, tai skaitā, nodrošinot dzeramo ūdeni.

 

Ukrainas SK iesaistās palīdzības sniegšanā

Ukrainas Sarkanais Krusts ir aktīvi palīdz iedzīvotājiem 24/7, sadarbojoties ar valsts glābšanas dienestiem. Ukrainas SK ārkārtas reaģēšanas vienības un brīvprātīgie 6 ekipāžās no Odesas, Mikolajevas un Hersonas reģioniem tika mobilizēti, lai atbalstītu cietušos jau kopš 6. jūnija agra rīta. Pēdējo 48 stundu laikā no Hersonas apgabala ir evakuēti vairāk nekā 2000 cilvēku, tai skaitā 140 iedzīvotāji ar ierobežotām pārvietošanās spējām Hersonas, Mikolajevas un Odesas apgabalos. Šie cilvēki paši nevarēja izkļūt no saviem mājokļiem – Ukrainas SK spēja glābt viņu dzīvības (7. jūnija dati, skaitļi nemitīgi pieaug).

UkrSK sniedz palīdzību ārkārtas iedzīvotāju izmitināšanas vietās, kur nodrošināts ēdiens, dzeramais ūdens, apģērbs, higiēnas produkti, kā arī pirmā medicīniskā un pirmā psiholoģiskā palīdzība. Hersonā ir izveidotas 5 nometnes, lai cilvēki varētu tur palikt pirms evakuācijas uz drošākām vietām.

Vairāk kā 20 tonnas dzeramā ūdens piegādātas iedzīvotājiem, izvietotas ūdens dezinfekcijas stacijas. Tāpat tiek izsniegtas segas, nekavējoties iegādātas papildus glābšanas laivas, kas devušās uz Hersonas apgabalu.

Ukrainas SK prognozē, ka nedēļas laikā ūdens līmenis stabilizēsies – iedzīvotāji atgriezīsies savās dzīvesvietās, kas ir izpostītas – tas nozīmē ka vajadzības pēc palīdzības turpinās pieaugt.

Ukrainas SK reaģē uz medijos izskanējušo ziņu, ka Sarkanais Krusts nesniedz palīdzību Hersonā (UkrSK paziņojums 8. jūnijā):

“Medijos publicēta intervija, kurā Ukrainas prezidents apgalvo, ka SK neatrodas Hersonas apgabalā. Atbildot uz apsūdzībām, UkrSK uzsver, ka tam nav piekļuves teritorijām, kas neatrodas Ukrainas valsts kontrolē, jo UkrSK ir humānās palīdzības organizācija, kas savu darbību var veikt saskaņā ar Ukrainas likumdošanu un valsts kontrolētā teritorijā.

Pēc tam, kad Krievijas karaspēks uzspridzināja Kahovkas dambi, Ukrainas SK brīvprātīgie nekavējoties uzsāka cilvēku, tostarp mazkustīgo, evakuāciju no Ukrainas valdības teritorijām. Evakuācija notika kopā ar Ukrainas glābšanas dienestiem. Plašāka informācija ŠEIT.

Šobrīd 6 ekipāžas, vairāk nekā 50 brīvprātīgo, Ukrainas SK ārkārtas reaģēšanas komandās kopā ar glābšanas dienestiem turpina evakuēt cilvēkus. Evakuēti vairāk 140 cilvēki, no kuriem lielākā daļa ir mazkustīgi. Tie ir cilvēki, kuri paši nespēja tikt ārā no mājām un mūsu palīdzība izglāba viņu dzīvības. Viņi nosūtīti uz pagaidu izmitināšanas vietām, kas atrodas Ukrainā. Tāpat cilvēkiem tiek organizēta ēdiena un dzeramā ūdens piegāde.

Turklāt vairāk nekā 200 Ukrainas Sarkanā Krusta brīvprātīgie Nikolajevā, Hersonas apgabalā evakuēto pagaidu izmitināšanas vietās sniedz humāno palīdzību: dzeramo ūdeni, pārtiku, apģērbu. Nepieciešamības gadījumā tiek sniegta arī pirmā palīdzība un pirmā psiholoģiskā palīdzība.

UkrSK ir Ukrainas humānā organizācija, kuras darbinieki un brīvprātīgie ir Ukrainas iedzīvotāji. Mēs palīdzam cilvēkiem visās ārkārtas situācijās, pirmkārt, tiem, kam tas visvairāk nepieciešams. Ievērojot Ukrainas likumdošanu, mūsu brīvprātīgie palīdz Ukrainas teritorijās. Visas glābšanas operācijas tiek koordinētas, sadarbojoties ar Ukrainas nacionālo policiju un citām Ukrainas centrālajām un vietējām iestādēm.

Kopš pilna mēroga iebrukuma sākuma palīdzība sniegta vairāk nekā 10 miljoniem cilvēku.”

Ukrainas SK brīvprātīgie un ātrās reaģēšanas vienības, kas evakuē cilvēku ar kustību traucējumiem. Avots. UkrSK: 2023. gada 6. jūnijs.

Plašāka informācija par reaģēšanu uz postījumiem pieejama šeit https://redcross.org.ua/.

Latvijas SK regulāri sazinās ar UkrSK kolēģiem, tai skaitā kustības partnervalstu sanāksmēs un pieredzes apmaiņas pasākumos, saņemot aktuālu un uz faktiem balstītu informāciju, ieskaitot, fotogrāfijas, statistikas datus, kas parāda, cik lielos apjomos un cik nenogurstoši Sarkanais Krusts palīdz Ukrainas civiliedzīvotājiem.

Kopā varam palīdzēt!

Patiesu, uzticamu un aktuālu informāciju par UkrSK darbu aicinām saņemt šajos kanāliem:

Ukrainas SK 8. jūnija plkst. 18.00 informē, ka iedzīvotāju evakuāciju apgrūtina apšaudes. 

Tev varētu arī interēsēt:

Izdots LSK 2023. gada pārskats

04.aprīlī 2024 Pirmā palīdzība
LSK izdevis pārskatu par 2023. gadu. Aicinām iepazīties ar iepriekšējā gada nozīmīgākajām aktivitātēm un sasniegtajiem rezultātiem LSK programmās, reģionālajās Komitejās, struktūrvienībās un projektos.  2023. gada pārskats Sadaļā “Gada pārskati” pieejami pārskati par citiem gadiem. 

Aicinām pieteikties apmācībām “Pirmā psiholoģiskā palīdzība bērniem” 8 stundu apjomā

03.aprīlī 2024 Projekti
LSK aicina pieteikties apmācībām “Pirmā psiholoģiskā palīdzība bērniem” (PPP bērniem)  8 stundu apjomā. Tās notiks 11. aprīlī, Rīgā, Šarlotes ielā 1B. Apmācības ir izstrādātas darbiniekiem un brīvprātīgajiem, kuri sniedz psihosociālo atbalstu bērniem, un tiem, kuri sniedz tiešu aprūpi un atbalstu bērniem un viņu aprūpētājiem, kuri nonākuši nelaimē, piemēram, medmāsām, sociālajiem darbiniekiem, brīvprātīgajiem veselības aprūpes jomā …

Запрошуємо на 8-годинний тренінг з ПЕРШОЇ ПСИХОЛОГІЧНОЇ ДОПОМОГИ: VALMIERA

03.aprīlī 2024 Projekti
Цей тренінг дасть вам можливість навчитися важливим навичкам та знанням, які можна використовувати для допомоги людям, що перебувають у стані стресу внаслідок кризових подій. Перша психологічна допомога не вимагає від вас психологічної освіти. Це простий, але ефективний спосіб навчитися допомагати та надавати емоційну підтримку тим, хто цього потребує. На тренінгу багато практичної частини, що дозволить …

Запрошуємо на 8-годинний тренінг з ПЕРШОЇ ПСИХОЛОГІЧНОЇ ДОПОМОГИ у Єлгаві

02.aprīlī 2024 Projekti
Цей тренінг дасть вам можливість навчитися важливим навичкам та знанням, які можна використовувати для допомоги людям, що перебувають у стані стресу внаслідок кризових подій. Перша психологічна допомога не вимагає від вас психологічної освіти. Це простий, але ефективний спосіб навчитися допомагати та надавати емоційну підтримку тим, хто цього потребує. ☝️На тренінгу багато практичної частини, що дозволить …

Pasaules Tuberkulozes diena: iedzīvotāji pārbauda veselību mobilajā plaušu rentgenā

24. martā visā pasaulē tiek atzīmēta Pasaules tuberkulozes diena, kad īpaša uzmanība tiek pievērsta šai saslimšanai un tās profilaksei.  25. martā Rīgā, Šarlotes ielā 1B, pie LSK Veselības istabas bija iespēja veikt plaušu radioloģisku izmeklējumu, ko īsāk sauc par plaušu rentgenu. Tāpat varēja veikt krēpu izmeklējumu un saņemt tuberkulozes speciālistu konsultācijas. Kopā 23 cilvēki veica …