Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Dambja iznīcināšana vēl vairāk pastiprina humāno krīzi Ukrainā

08.jūnijā 2023 Starptautiskā sadarbība

6. jūnija rītā ticis iznīcināts Kahovkas HES dambis, izraisot plašus plūdus. Kahovkas ūdenskrātuve 240 kilometru garumā stiepjas cauri Hersonas, Krimas, Mikolajavas, Dņepropetrovskas un Zaporožjas apgabaliem. Tas ir viens no lielākajiem ūdens avotiem Ukrainas dienvidos, tai skaitā, nodrošinot dzeramo ūdeni.

 

Ukrainas SK iesaistās palīdzības sniegšanā

Ukrainas Sarkanais Krusts ir aktīvi palīdz iedzīvotājiem 24/7, sadarbojoties ar valsts glābšanas dienestiem. Ukrainas SK ārkārtas reaģēšanas vienības un brīvprātīgie 6 ekipāžās no Odesas, Mikolajevas un Hersonas reģioniem tika mobilizēti, lai atbalstītu cietušos jau kopš 6. jūnija agra rīta. Pēdējo 48 stundu laikā no Hersonas apgabala ir evakuēti vairāk nekā 2000 cilvēku, tai skaitā 140 iedzīvotāji ar ierobežotām pārvietošanās spējām Hersonas, Mikolajevas un Odesas apgabalos. Šie cilvēki paši nevarēja izkļūt no saviem mājokļiem – Ukrainas SK spēja glābt viņu dzīvības (7. jūnija dati, skaitļi nemitīgi pieaug).

UkrSK sniedz palīdzību ārkārtas iedzīvotāju izmitināšanas vietās, kur nodrošināts ēdiens, dzeramais ūdens, apģērbs, higiēnas produkti, kā arī pirmā medicīniskā un pirmā psiholoģiskā palīdzība. Hersonā ir izveidotas 5 nometnes, lai cilvēki varētu tur palikt pirms evakuācijas uz drošākām vietām.

Vairāk kā 20 tonnas dzeramā ūdens piegādātas iedzīvotājiem, izvietotas ūdens dezinfekcijas stacijas. Tāpat tiek izsniegtas segas, nekavējoties iegādātas papildus glābšanas laivas, kas devušās uz Hersonas apgabalu.

Ukrainas SK prognozē, ka nedēļas laikā ūdens līmenis stabilizēsies – iedzīvotāji atgriezīsies savās dzīvesvietās, kas ir izpostītas – tas nozīmē ka vajadzības pēc palīdzības turpinās pieaugt.

Ukrainas SK reaģē uz medijos izskanējušo ziņu, ka Sarkanais Krusts nesniedz palīdzību Hersonā (UkrSK paziņojums 8. jūnijā):

“Medijos publicēta intervija, kurā Ukrainas prezidents apgalvo, ka SK neatrodas Hersonas apgabalā. Atbildot uz apsūdzībām, UkrSK uzsver, ka tam nav piekļuves teritorijām, kas neatrodas Ukrainas valsts kontrolē, jo UkrSK ir humānās palīdzības organizācija, kas savu darbību var veikt saskaņā ar Ukrainas likumdošanu un valsts kontrolētā teritorijā.

Pēc tam, kad Krievijas karaspēks uzspridzināja Kahovkas dambi, Ukrainas SK brīvprātīgie nekavējoties uzsāka cilvēku, tostarp mazkustīgo, evakuāciju no Ukrainas valdības teritorijām. Evakuācija notika kopā ar Ukrainas glābšanas dienestiem. Plašāka informācija ŠEIT.

Šobrīd 6 ekipāžas, vairāk nekā 50 brīvprātīgo, Ukrainas SK ārkārtas reaģēšanas komandās kopā ar glābšanas dienestiem turpina evakuēt cilvēkus. Evakuēti vairāk 140 cilvēki, no kuriem lielākā daļa ir mazkustīgi. Tie ir cilvēki, kuri paši nespēja tikt ārā no mājām un mūsu palīdzība izglāba viņu dzīvības. Viņi nosūtīti uz pagaidu izmitināšanas vietām, kas atrodas Ukrainā. Tāpat cilvēkiem tiek organizēta ēdiena un dzeramā ūdens piegāde.

Turklāt vairāk nekā 200 Ukrainas Sarkanā Krusta brīvprātīgie Nikolajevā, Hersonas apgabalā evakuēto pagaidu izmitināšanas vietās sniedz humāno palīdzību: dzeramo ūdeni, pārtiku, apģērbu. Nepieciešamības gadījumā tiek sniegta arī pirmā palīdzība un pirmā psiholoģiskā palīdzība.

UkrSK ir Ukrainas humānā organizācija, kuras darbinieki un brīvprātīgie ir Ukrainas iedzīvotāji. Mēs palīdzam cilvēkiem visās ārkārtas situācijās, pirmkārt, tiem, kam tas visvairāk nepieciešams. Ievērojot Ukrainas likumdošanu, mūsu brīvprātīgie palīdz Ukrainas teritorijās. Visas glābšanas operācijas tiek koordinētas, sadarbojoties ar Ukrainas nacionālo policiju un citām Ukrainas centrālajām un vietējām iestādēm.

Kopš pilna mēroga iebrukuma sākuma palīdzība sniegta vairāk nekā 10 miljoniem cilvēku.”

Ukrainas SK brīvprātīgie un ātrās reaģēšanas vienības, kas evakuē cilvēku ar kustību traucējumiem. Avots. UkrSK: 2023. gada 6. jūnijs.

Plašāka informācija par reaģēšanu uz postījumiem pieejama šeit https://redcross.org.ua/.

Latvijas SK regulāri sazinās ar UkrSK kolēģiem, tai skaitā kustības partnervalstu sanāksmēs un pieredzes apmaiņas pasākumos, saņemot aktuālu un uz faktiem balstītu informāciju, ieskaitot, fotogrāfijas, statistikas datus, kas parāda, cik lielos apjomos un cik nenogurstoši Sarkanais Krusts palīdz Ukrainas civiliedzīvotājiem.

Kopā varam palīdzēt!

Patiesu, uzticamu un aktuālu informāciju par UkrSK darbu aicinām saņemt šajos kanāliem:

Ukrainas SK 8. jūnija plkst. 18.00 informē, ka iedzīvotāju evakuāciju apgrūtina apšaudes. 

Tev varētu arī interēsēt:

Atbalsta karšu izsniegšana pagarināta līdz 31. oktobrim (LV, UKR)

03.oktobrī 2023 Projekti
LSK līdz 31. oktobrim turpinās izsniegt atbalsta kartes trūcīgām, maznodrošinātām un krīzes situācijā nonākušām ukraiņu ģimenēm Latvijā, kas karadarbības dēļ pametušas Ukrainu un kurās ir bērni vecumā no 7 līdz 18 gadiem, kas 2023/24 mācību gadā izglītību iegūst Latvijas izglītības iestādēs. Lai vienotos par saņemšanas datumu, sazinieties ar Latvijas Sarkanā Krusta reģionālajiem koordinatoriem jūsu reģionā: …

Jaunatnes Sarkanā Krusta izveides sākumi pasaulē un Latvijā

29.septembrī 2023 Jaunieši
Aicinām iepazīties ar pirmo no vēstures rakstiem, kas vēsta par jaunatnes kustības rašanos pasaulē un Latvijā.

Ogres novadā turpina radīt skaisto

27.septembrī 2023 Projekti
Projekts tiek īstenots ar Ogres pašvaldības projektu konkursu “R.A.D.I.-Ogres novadam” finansējumu.

Pirmās Atbalsta kartes veiksmīgi izsniegtas Rīgā, Kuldīgā, Tukumā un citviet

20.septembrī 2023 Projekti
Karšu izsniegšana notiek Ukrainas krīzes un tās ietekmēto valstu ārkārtas programmas Latvijā ietvaros.