Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

COVID-19 Koronavīruss: aktuālā informācija Latvijā un pasaulē

Biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts” seko līdzi notikumiem Latvijā un pasaulē saistībā ar palīdzības sniegšanu COVID-19 Koronavīrusa skartajiem cilvēkiem. Saistībā ar vīrusa izplatīšanos jau vairāk kā 100 valstīs, kopš 11. martā Pasaules veselības organizācija pasludinājusi pandēmijas statusu. Visā pasaulē vīrusa skartajās valstīs Sarkanā Krusta un Sarkanā Pusmēness nacionālās biedrības veic veselības veicināšanas aktivitātes vai palīdz valsts institūcijām veikt nepieciešamos darbus.

Kā piemēram, lai apkarotu COVID-19 izplatību, Korejas Sarkanais Krusts izmanto izmanto dronu, lai dezinficētu paaugstināta riska vietas, kas ļaus īsā laikā aptvert lielas teritorijas un sasniegt sarežģītas vietas (foto: Korejas Sarkanais Krusts).

Itālijas Sarkanais Krusts, sadarbībā ar Itālijas valsts iestādēm, koordinē palīdzības sniegšanu visā valsts teritorijā, nodrošinot cilvēku pārvadāšanu uz attiecīgajām veselības aprūpes iestādēm. Palīdzības sniegšanā iesaistīti simtiem brīvprātīgo, kuri ir apmācīti veikt ķermeņa temperatūras apsekošanu, izmantojot īpašus termorezistorus cilvēkiem, kuri tranzītā atrodas lidostās un ostās (foto: Itālijas Sarkanais Krusts).

Savukārt, Vācijas Sarkanais Krusts sniedz palīdzību cilvēkiem, kam nozīmēta uzturēšanās karantīnas zonā, kā arī nodrošina specializēto transportu drošai cilvēku pārvadāšanai u.tml. (foto: Vācijas Sarkanais Krusts).

Ar plašāku sarakstu par Sarkanā Krusta sniegto palīdzību dažādās pasaules valstīs aicinām iepazīties ŠEIT (angļu valodā)!

Kā ziņo oficiāli ziņu avoti, līdz 12. martam Latvijā konstatēti 16 inficēšanās gadījumi ar COVID-19 vīrusu.

Ieteikumi un rekomendācijas, biežāk uzdotie jautājumi un atbildes par koronavīrusa izraisīto uzliesmojumu pieejami:

Būtiski ievērot personīgo higiēnu, roku mazgāšanu un piesarzības ievērošanu saistībā ar vīrusa COVID-19 izplatības ierobežošanu, taču tikpat svarīgi ir saglabāt mieru, mazināt iekšējo stresu un turpināt savas ikdienas gaitas pēc iespējas kvalitatīvāk. Aicinām iepazīties ar Pasaules Veselības organizācijas ieteikumiem, kā mazināt stresu, vīrusa izplatības laikā!

Tev varētu arī interēsēt:

Aktīvie Rīgas seniori izzina interesanto Latvijas vēsturi Lielajos kapos

Kopā tiek organizētas 12 pastaigas 4 dažādos maršrutos Rīgā.

Noslēgusies nometne “Kultūrai pa pēdām”: piedalījušies arī ukraiņu bērni

Dienas nometnes ietvaros bērni apguva latviešu valodu ar spēļu, rotaļu, izglītojošu nodarbību palīdzību.

LSK sekretariātā viesojies Norvēģijas vēstnieks Latvijā

10.augustā 2022 Uncategorized
9. augustā LSK sekretariātā viesojās Kristians Ēdegors, Norvēģijas vēstnieks Latvijā Kristians Ēdegors. Viņš iepazinās ar LSK darbību Latvijā, galvenajām aktivitātēm, kā arī ar esošo sadarbību starp LSK un Norvēģijas SK un tā reģionālajām komitejām.

Daugavpils kļūst par 9 šuvējām bagātāka: noslēdzas sociālā atbalsta projekts

09.augustā 2022 Projekti
Kopā 9 sievietes 180 stundu apjomā apguva šūšanas arodu.

Rīgas seniori dodas veselīgajā pastaigā, Mārupītes ieteku Daugavā meklējot

Spītējot lietainajam laikam, aktīvākie Rīgas seniori, nodrošinājušies ar lietusmēteļiem, lietussargiem, devās ceļā. 

LSK turpina būt līdzās, lai palīdzētu Ukrainas iedzīvotājiem

LSK novērtē līdzcilvēku aktīvo iesaisti kara izraisītās humānās krīzes seku mazināšanā.