Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Bruņotais konfilkts Ukrainā: Sarkanais Krusts sniedz palīdzību cietušajiem

27.februārī 2022 Palīdzība citām valstīm

Papildināts 06.03.2022.

Arvien turpinās karadarbība Ukrainā, tā kļūst arvien nežēlīgāka un prasa arvien jaunus upurus, civiliedzīvotāju ciešanas nav vārdos aprakstāmas. Notiekošo jau var saukt par vispārēju humānu krīzi: notiek apšaude un uzbrukumi civiliedzīvotājiem, trūkst pārtikas, medikamentu, dzeramā ūdens. Nav pieejami elementāri pakalpojumi – veselības aprūpe, siltums, transports.

Ukrainas Sarkanais Krusts (UkrSK) ir mobilizējis visus brīvprātīgos un darbiniekus, lai cietušajiem sniegtu palīdzību. 

Pēdējo dienu laikā UkrSK veic plašas pirmās palīdzības apmācības iedzīvotājiem: apmācīti vismaz 1000 cilvēki, tai skaitā arī tie, kuri patvērušies bumbu patvertnēs un metro stacijās. Pēdējo 36 stundu laikā mobilizēti vairāk kā 1000 papildus brīvprātīgie palīdzības sniegšanai. 

UkrSK atbalsta medicīnas iestādes ar aprīkojumu. Vismaz 30 000 cilvēkiem sniegta palīdzība, nodoršinot viņus ar pārtikas un higiēnas precēm. UkrSK ātrās reaģēšanas vienības atbalsta ugunsdzēsēju un valsts civilās aizsardzības komandas ar brīvprātīgo iesaisti un aprīkojumu, lai novērstu civilās infrastruktūras bojājumus. Tādā veidā glābtas vismaz 50 cilvēku dzīvības. Tāpat, kolēģi Ukrainā cietušajiem sniedz psihosociālo atbalstu cietušajiem, kā arī organizē asinsdonoru pieņemšanu. UkrSK ir izdalījis 30 000 pārtikas un higiēnas paku un palīdzējis evakuēt cilvēkus ar invaliditāti.

UkrSK ārkārtējās reaģēšanas komandas palīdz evakuēt iedzīvotājus no uzlidojumos cietušajām ēkām. Tāpat uz Ukrainas – Slovākijas robežas cilvēkiem tiek sniegta pirmā palīdzība un psihosociālais atbalsts. 

Palīdzības sneigšanā Ukrainas teritorijā iesaistījusies Starptautiskā Sarkanā Krusta Komiteja (SSKK).

25. februārī SSKK reaģēja uz nepieciešamību pēc dzerāmā ūdens, nekavējoties nogādājot vismaz 26 000 litru dzeramā ūdens uz Donbasa austrumu daļu. Vairākās vietās iekārtotas ūdens ņemšanas vietas. Vismaz SSKK 600 darbinieku vairākos reģionālajos birojos 8 gadus atrodas Ukrainas teritorijā, sniedzot palīdzību tiem, kas cietuši bruņotajos konfliktos Ukrainas austrumu daļā. 

Pēteris Maurers (Peter Maurer), Starptautiskās Sarkanā Krusta Komitejas Prezidents par humāo krīzi Ukrainā:

“Šis jaunais karadarbības posms Ukrainā ir radījis lielus draudus. Konflikta saasināšanās un izplatīšanās draud nest līdzi daudz nāvju un posta. Tas ir biedējoši, ņemot vērā milzīgo militāro kapacitāti. Mēs jau tagad redzam smagas sekas, ko piedzīvo Ukrainas iedzīvotāji – notiek liela apmēra iedzīvotāju pārvietošanās, apšaudēs cietuši un miruši civiliedzīvotāji, iznīcināti svarīgi objekti, kas nodrošina pamatvajadzības (ūdens, elektrības iekārtas), nošķirtas ģimenes un bezvēsts pazuduši cilvēki. Aicinām cīņā iesaistītās puses ievērot starptautiskās humanitārās tiesības, tostarp 1949. gada Ženēvas konvencijas un tās 1977.gada papildu protokolu, kā arī nodrošināt civiliedzīvotāju un ieslodzīto aizsardzība. Ir jāatturas no uzbrukumiem, kas pārkāpj karadarbības noteikumus. Apdzīvotās vietās jāizvairās no ieroču izmantošanas. Uzbrukumi nedrīkst būt vērsti pret civiliem objektiem. Jāsaudzē būtiska infrastruktūra, tostarp ūdens, gāzes un elektriskās sistēmas, kas, nodrošina mājas, skolas un medicīnas iestādes ar vitāli svarīgu ūdens un elektrības apgādi. Uzbrukumos, kas veikti ar jaunajām tehnoloģijām un kiberlīdzekļiem, ir jāievēro arī starptautiskās humanitārās tiesības.” Pilnu Pētera Maurera komentāru par notiekošo aicinām lasīt ŠEIT (angļu valodā). 

Biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts”: ziedošanas iespējas un sniegtais atbalsts Ukrainas iedzīvotājiem

Biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK) aicina iedzīvotājus ziedot Ukrainas iedzīvotāju atbalstam:

  • ar bankas pārskaitījumu LSK ziedojumu kontā, maksājuma mērķī norādot “Ukrainai”: 

Biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts”
Šarlotes 1D, Rīga, LV-1001
Reģ.Nr. 40008002279
A/S Swedbank
Bankas kods: HABALV22
Konta numurs: LV28HABA0140J04577004

  • zvanot uz LSK ziedojuma tālruņa numuru 90006880 (maksa par vienu zvanu: EUR 1.42).

LSK Saņemtos privātpersonu un juridisko personu ziedojumus pārskaita Starptautikajai Sarkanā Krusta Komitejai (Ukrainas Sarkanajam Krustam) palīdzības sniegšanai cietušajiem Ukrainas iedzīvotājiem. 

LSK pēc nepieciešamības ir gatava sniegt atbalstu Ukrainas iedzīvotājiem Ukrainas teritorijā, kā arī tiem, kas varētu ierasties Latvijā, bēgot no karadarbības. 

LSK atbalsts bēgļiem no Ukrainas

Biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK) piedāvā bezmaksas atbalsta pakalpojumus Rīgā bēgļiem no Ukrainas.

TEHNISKIE PALĪGLĪDZEKĻI

Tiem Ukrainas iedzīvotājiem, kuriem nepieciešams, Šarlotes ielā 1B ir iespēja nomāt vai bez maksas saņemt tehniskos palīglīdzekļus (kruķus, spieķus, pārvietošanās un citus palīglīdzekļus). Aicinām iepriekš sazināties, zvanot uz +371 27544197. Tehnisko palīglīdzekļu saņemšanas punkta darba laiks: P, O, T, C: 11.00 – 17.00, Pk: 10.00 – 16.00.

HUMĀNĀ PALĪDZĪBA

LSK piedāvā arī humānās palīdzības punkta pakalpojumu Gaiziņa ielā 7, kurā bez maksas iespējams saņemt apģērbu, apavus un sadzīvei nepieciešamās lietas. Aicinām iepriekš informēt par ierašanos, zvanot uz +371 67336650.

HIV PROFILAKSES PUNKTS

HIV profilakses punktā Šarlotes ielā 1B ir iespēja saņemt konsultācijas, veikt HIV, vīrushepatītu B, C un sifilisa eksprestestus (anonīmi un bez maksas) un saņemt informatīvos materiālus. Vizīti iepriekš nepieciešams pieteikt, zvanot uz +371 26680448. Darba laiks: P, T, Pk: 9.00 – 17.00, O, C: 11.00 – 19.00

 

INFORMĀCIJA PAR ATBALSTA PAKALPOJUMIEM BĒGĻIEM LV, EN, RU VALODĀS (PDF)

 


Sarkanā Krusta palīdzības sniegšana Ukrainas kaimiņvalstīs

Aizvadītajās dienās konflikta dēļ Ukrainu pametuši vismaz 300 000 cilvēku. 

Polijas Sarkanais Krusts

Polijas Sarkanā Krusta komandas izdala pārtiku un pamata palīdzības preces un sniedz medicīnisku un psihosociālu atbalstu cilvēkiem, kas ierodas no Ukrainas. Līdz šim SK Polijā ir devis pajumti simtiem cilvēku.

 

Slovākijas Sarkanais Krusts

Robežšķērsošanas vietā Ublā Slovākijas SK uzcēlis teltis cilvēkiem, kas ierodas no Ukrainas. Kolēģi Polijā sniedz pirmo palīdzību, pārvadā cilvēkus ar invaliditāti un ir izveidojuši ģimeņu izsekošanas un atkalapvienošanas pakalpojumus.

Ungārijas Sarkanais Krusts

Ungārijas Sarkanais Krusts ir izveidojis informācijas un pirmās palīdzības punktus pie robežas ar Ukrainu, kā arī nodrošina pajumti, pārtiku un higiēnas preces cilvēkiem, kas ierodas.

 

Rumānijas Sarkanais Krusts

Rumānijas Sarkanais Krusts ir izvietojis brīvprātīgos no visām reģionālajām komitejām gar robežu, lai izdalītu pārtiku, ūdeni, pamata palīdzības preces un higiēnas preces cilvēkiem, kuriem tā nepieciešama.Viņi arī izplata SIM kartes, lai cilvēki varētu sazināties ar saviem mīļajiem.

Tev varētu arī interēsēt:

LSK aicina darbā aprūpētāju Rīgā, Pārdaugavā

19.jūnijā 2024 Darba iespējas
LSK savai komandai aicina pievienoties  APRŪPĒTĀJU RĪGĀ (Pārdaugavā, Imantas rajonā) nepilna laika darbam LSK birojā “Aprūpe mājās” Slokas ielā 161, Rīgā, LV 1067, kas sniedz sociālās aprūpes pakalpojumu mājās. Darba pienākumi: Nodrošināt klientiem sociālo aprūpi to dzīvesvietā, atbilstoši klienta aprūpes plānam; Identificēt klientu sociālās problēmas, konstatējot esošus vai potenciālus draudus; Aprūpes pakalpojuma sniegšanas laiku saskaņot …

Pasaules asinsdonoru diena 2024

14. jūnijā starptautiski tiek atzīmēta Pasaules asinsdonoru diena. Tās mērķis ir vairot izpratni par drošu asins un tās komponenšu ziedošanu. Šajā dienā īpaša pateicība tiek izteikta visiem tiem miljoniem asinsdonoru visā pasaulē par viņu pašaizliedzību, sirsnību un vissvarīgāko dāvanu līdzcilvēkiem – dzīvību.  2023. gada laikā LSK reģionālās komitejas piesaistīja vairāk kā 6000 bezatlīdzības donoru. 

Sirds veselības diena Smiltenē: aicināts ikviens

Projekta “Emergency Appeaal MGR65002-Ukraine and impacted countries, MDR66001 – Latvia PLV512, (Starptautiskās SKSP federācijas ārkārtas situāciju fonds) ietvaros Smiltenē tiek rīkotas Sirds veselības dienas. Interesentiem lekcijā būs iespēja uzzināt: kādas ir sirds un asinsvadu slimības; par sirds un asinsvadu slimību profilaksi; par riska faktoriem; kā pamanīt un rīkoties krīzes situācijās. Pēc lekcijas katram dalībniekam būs …

LSK sociālais centrs “Valka” aicina darbā aprūpētājus

06.jūnijā 2024 Darba iespējas
Biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” sociālās aprūpes centrs “Valka” uz nenoteiktu laiku aicina darbā aprūpētājus (profesijas kods 5322 02) Galvenie amata pienākumi: klienta aprūpe, atbilstoši klienta aprūpes plānam, tai skaitā personīgās higiēnas uzturēšana, ķermeņa apkopšana; pozicionēšana, izgulējumu profilakse; klientu ģērbšana, veļas maiņa, gultas klāšana; palīdzēt klientiem pie ēdināšanas un šķidruma uzņemšanas; palīdzēt klientiem pārvietoties telpās un …

LSK kopā ar SKSP federāciju izvērtē atbalsta karšu izdales programmu

29.maijā 2024 Pirmā palīdzība
28. un 29. maijā LSK starptautiskā darbnīcā ar Starptautiskās SKSP federācijas atbalstu izvērtēja Latvijā organizēto Atbalsta karšu izdales programmu. Divu dienu laikā tika diskutēts par īstenoto programmu Latvijā, kad 2023. un 2024. gadā Ukrainas civiliedzīvotājiem tika izsniegtas Atbalsta kartes. Tās mērķa grupa varēja izmantot, lai iegādātos nepieciešamākās lietas MAXIMA veikalos. Tāpat dalībnieki izvirzīja idejas turpmākajām …