Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Bruņotais konfilkts Ukrainā: Sarkanais Krusts sniedz palīdzību cietušajiem

27.februārī 2022 Palīdzība citām valstīm

Papildināts 06.03.2022.

Arvien turpinās karadarbība Ukrainā, tā kļūst arvien nežēlīgāka un prasa arvien jaunus upurus, civiliedzīvotāju ciešanas nav vārdos aprakstāmas. Notiekošo jau var saukt par vispārēju humānu krīzi: notiek apšaude un uzbrukumi civiliedzīvotājiem, trūkst pārtikas, medikamentu, dzeramā ūdens. Nav pieejami elementāri pakalpojumi – veselības aprūpe, siltums, transports.

Ukrainas Sarkanais Krusts (UkrSK) ir mobilizējis visus brīvprātīgos un darbiniekus, lai cietušajiem sniegtu palīdzību. 

Pēdējo dienu laikā UkrSK veic plašas pirmās palīdzības apmācības iedzīvotājiem: apmācīti vismaz 1000 cilvēki, tai skaitā arī tie, kuri patvērušies bumbu patvertnēs un metro stacijās. Pēdējo 36 stundu laikā mobilizēti vairāk kā 1000 papildus brīvprātīgie palīdzības sniegšanai. 

UkrSK atbalsta medicīnas iestādes ar aprīkojumu. Vismaz 30 000 cilvēkiem sniegta palīdzība, nodoršinot viņus ar pārtikas un higiēnas precēm. UkrSK ātrās reaģēšanas vienības atbalsta ugunsdzēsēju un valsts civilās aizsardzības komandas ar brīvprātīgo iesaisti un aprīkojumu, lai novērstu civilās infrastruktūras bojājumus. Tādā veidā glābtas vismaz 50 cilvēku dzīvības. Tāpat, kolēģi Ukrainā cietušajiem sniedz psihosociālo atbalstu cietušajiem, kā arī organizē asinsdonoru pieņemšanu. UkrSK ir izdalījis 30 000 pārtikas un higiēnas paku un palīdzējis evakuēt cilvēkus ar invaliditāti.

UkrSK ārkārtējās reaģēšanas komandas palīdz evakuēt iedzīvotājus no uzlidojumos cietušajām ēkām. Tāpat uz Ukrainas – Slovākijas robežas cilvēkiem tiek sniegta pirmā palīdzība un psihosociālais atbalsts. 

Palīdzības sneigšanā Ukrainas teritorijā iesaistījusies Starptautiskā Sarkanā Krusta Komiteja (SSKK).

25. februārī SSKK reaģēja uz nepieciešamību pēc dzerāmā ūdens, nekavējoties nogādājot vismaz 26 000 litru dzeramā ūdens uz Donbasa austrumu daļu. Vairākās vietās iekārtotas ūdens ņemšanas vietas. Vismaz SSKK 600 darbinieku vairākos reģionālajos birojos 8 gadus atrodas Ukrainas teritorijā, sniedzot palīdzību tiem, kas cietuši bruņotajos konfliktos Ukrainas austrumu daļā. 

Pēteris Maurers (Peter Maurer), Starptautiskās Sarkanā Krusta Komitejas Prezidents par humāo krīzi Ukrainā:

“Šis jaunais karadarbības posms Ukrainā ir radījis lielus draudus. Konflikta saasināšanās un izplatīšanās draud nest līdzi daudz nāvju un posta. Tas ir biedējoši, ņemot vērā milzīgo militāro kapacitāti. Mēs jau tagad redzam smagas sekas, ko piedzīvo Ukrainas iedzīvotāji – notiek liela apmēra iedzīvotāju pārvietošanās, apšaudēs cietuši un miruši civiliedzīvotāji, iznīcināti svarīgi objekti, kas nodrošina pamatvajadzības (ūdens, elektrības iekārtas), nošķirtas ģimenes un bezvēsts pazuduši cilvēki. Aicinām cīņā iesaistītās puses ievērot starptautiskās humanitārās tiesības, tostarp 1949. gada Ženēvas konvencijas un tās 1977.gada papildu protokolu, kā arī nodrošināt civiliedzīvotāju un ieslodzīto aizsardzība. Ir jāatturas no uzbrukumiem, kas pārkāpj karadarbības noteikumus. Apdzīvotās vietās jāizvairās no ieroču izmantošanas. Uzbrukumi nedrīkst būt vērsti pret civiliem objektiem. Jāsaudzē būtiska infrastruktūra, tostarp ūdens, gāzes un elektriskās sistēmas, kas, nodrošina mājas, skolas un medicīnas iestādes ar vitāli svarīgu ūdens un elektrības apgādi. Uzbrukumos, kas veikti ar jaunajām tehnoloģijām un kiberlīdzekļiem, ir jāievēro arī starptautiskās humanitārās tiesības.” Pilnu Pētera Maurera komentāru par notiekošo aicinām lasīt ŠEIT (angļu valodā). 

Biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts”: ziedošanas iespējas un sniegtais atbalsts Ukrainas iedzīvotājiem

Biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK) aicina iedzīvotājus ziedot Ukrainas iedzīvotāju atbalstam:

  • ar bankas pārskaitījumu LSK ziedojumu kontā, maksājuma mērķī norādot “Ukrainai”: 

Biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts”
Šarlotes 1D, Rīga, LV-1001
Reģ.Nr. 40008002279
A/S Swedbank
Bankas kods: HABALV22
Konta numurs: LV28HABA0140J04577004

  • zvanot uz LSK ziedojuma tālruņa numuru 90006880 (maksa par vienu zvanu: EUR 1.42).

LSK Saņemtos privātpersonu un juridisko personu ziedojumus pārskaita Starptautikajai Sarkanā Krusta Komitejai (Ukrainas Sarkanajam Krustam) palīdzības sniegšanai cietušajiem Ukrainas iedzīvotājiem. 

LSK pēc nepieciešamības ir gatava sniegt atbalstu Ukrainas iedzīvotājiem Ukrainas teritorijā, kā arī tiem, kas varētu ierasties Latvijā, bēgot no karadarbības. 

LSK atbalsts bēgļiem no Ukrainas

Biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK) piedāvā bezmaksas atbalsta pakalpojumus Rīgā bēgļiem no Ukrainas.

TEHNISKIE PALĪGLĪDZEKĻI

Tiem Ukrainas iedzīvotājiem, kuriem nepieciešams, Šarlotes ielā 1B ir iespēja nomāt vai bez maksas saņemt tehniskos palīglīdzekļus (kruķus, spieķus, pārvietošanās un citus palīglīdzekļus). Aicinām iepriekš sazināties, zvanot uz +371 27544197. Tehnisko palīglīdzekļu saņemšanas punkta darba laiks: P, O, T, C: 11.00 – 17.00, Pk: 10.00 – 16.00.

HUMĀNĀ PALĪDZĪBA

LSK piedāvā arī humānās palīdzības punkta pakalpojumu Gaiziņa ielā 7, kurā bez maksas iespējams saņemt apģērbu, apavus un sadzīvei nepieciešamās lietas. Aicinām iepriekš informēt par ierašanos, zvanot uz +371 67336650.

HIV PROFILAKSES PUNKTS

HIV profilakses punktā Šarlotes ielā 1B ir iespēja saņemt konsultācijas, veikt HIV, vīrushepatītu B, C un sifilisa eksprestestus (anonīmi un bez maksas) un saņemt informatīvos materiālus. Vizīti iepriekš nepieciešams pieteikt, zvanot uz +371 26680448. Darba laiks: P, T, Pk: 9.00 – 17.00, O, C: 11.00 – 19.00

 

INFORMĀCIJA PAR ATBALSTA PAKALPOJUMIEM BĒGĻIEM LV, EN, RU VALODĀS (PDF)

 


Sarkanā Krusta palīdzības sniegšana Ukrainas kaimiņvalstīs

Aizvadītajās dienās konflikta dēļ Ukrainu pametuši vismaz 300 000 cilvēku. 

Polijas Sarkanais Krusts

Polijas Sarkanā Krusta komandas izdala pārtiku un pamata palīdzības preces un sniedz medicīnisku un psihosociālu atbalstu cilvēkiem, kas ierodas no Ukrainas. Līdz šim SK Polijā ir devis pajumti simtiem cilvēku.

 

Slovākijas Sarkanais Krusts

Robežšķērsošanas vietā Ublā Slovākijas SK uzcēlis teltis cilvēkiem, kas ierodas no Ukrainas. Kolēģi Polijā sniedz pirmo palīdzību, pārvadā cilvēkus ar invaliditāti un ir izveidojuši ģimeņu izsekošanas un atkalapvienošanas pakalpojumus.

Ungārijas Sarkanais Krusts

Ungārijas Sarkanais Krusts ir izveidojis informācijas un pirmās palīdzības punktus pie robežas ar Ukrainu, kā arī nodrošina pajumti, pārtiku un higiēnas preces cilvēkiem, kas ierodas.

 

Rumānijas Sarkanais Krusts

Rumānijas Sarkanais Krusts ir izvietojis brīvprātīgos no visām reģionālajām komitejām gar robežu, lai izdalītu pārtiku, ūdeni, pamata palīdzības preces un higiēnas preces cilvēkiem, kuriem tā nepieciešama.Viņi arī izplata SIM kartes, lai cilvēki varētu sazināties ar saviem mīļajiem.

Tev varētu arī interēsēt:

Jaunatnes Sarkanā Krusta izveides sākumi pasaulē un Latvijā

29.septembrī 2023 Jaunieši
Aicinām iepazīties ar pirmo no vēstures rakstiem, kas vēsta par jaunatnes kustības rašanos pasaulē un Latvijā.

Ogres novadā turpina radīt skaisto

27.septembrī 2023 Projekti
Projekts tiek īstenots ar Ogres pašvaldības projektu konkursu “R.A.D.I.-Ogres novadam” finansējumu.

Pirmās Atbalsta kartes veiksmīgi izsniegtas Rīgā, Kuldīgā, Tukumā un citviet

20.septembrī 2023 Projekti
Karšu izsniegšana notiek Ukrainas krīzes un tās ietekmēto valstu ārkārtas programmas Latvijā ietvaros.

Rīgas komiteja organizē bērnu ekskursiju

19.septembrī 2023 Komitejas
Muzejā bērnus gaidīja gids, kurš iepzīstināja ar rakstnieka Ernesta Birznieka- Upīša dzimtajām mājām.