Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Brīvprātīgie jaunieši tiekas LSK Jaunatnes stratēģiskajā domnīcā

21.janvārī 2021 Jaunieši

15. janvārī, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta finansētā projekta “Komandas spēks” ietvaros notika otrā stratēģiskā domnīca, kurā piedalījās vairāk kā 30 LSKJ brīvprātīgie jaunieši no visas Latvijas – jaunatnes nodaļu vadītāji, vietnieki, LSK Jaunatnes padomes locekļi un LSKJ darbinieki.

Domnīcas pirmajā daļā dalībnieki dalījās idejās par to, kādas prasmes vēlas apgūt 2021. gadā, kā arī, ar kādām prasmēm un zināšanām ir gatavi dalīties ar citiem brīvprātīgajiem. Galvenās zināšanas, ko jaunieši norādīja kā svarīgas tieši šajā gadā, bija mentālā veselība, projektu veidošana, pirmā palīdzība, diskriminācijas mazināšana, vides problēmu risināšana, sevis pilnveidošana un citas.

Otrajā daļā dalībnieki darba grupās strādāja ar LSKJ nodaļu gada plānu, balstoties uz 5 LSKJ darbības programmām:

 1. Pirmā palīdzība;
 2. Veselības veicināšana un atbildība par ilgtspējīgu vidi;
 3. LSK un LSKJ ideju popularizēšana, reģionālā un starptautiskā sadarbība;
 4. Sociālā integrācija;
 5. Diskriminācijas un vardarbības mazināšana.

 

Katra darba grupa izteica vērtīgus ieteikumus, gada plānam un aktivitātēm nodaļās, tie tika nodoti LSKJ padomei, kas šos ieteikumus izskatīs, apstiprinot jauno LSKJ nodaļu gada plānu, ko katra nodaļa izmanto sava darba plānošanā.

 

Dalībnieki min vairākus vērtīgus ieguvumus no dalības domnīcā:

 • jaunas un vērtīgas idejas,
 • motivāciju darboties,
 • informāciju par LSKJ,
 • uzdrīkstēšanos dalīties savās idejās,
 • pieredzi mācībām digitālajā vidē un jaunu digitālo rīku izmantošana
 • apziņa, ka arī ārkārtas situācijā ir iespējas darboties un ka mēs visi strādājam ar vienu mērķi un kopā mums ir liels spēks.

 

Ieskats brīvprātīgo atsauksmēs un atziņās pēc domnīcas:

”Mums ir ļoti forša komanda – jāizmanto citu zināšanas un iedvesma. Gada plānā drīkst rakstīt arī trakas idejas. Ļoti gaidu pavasari un vasaru, un iespēju organizēt un piedalīties pasākumos!”.

 

“Sarkanais Krusts ir laba iespēja pilnveidot sevi kā labu cilvēku, kā arī iegūt pieredzi sadarbojoties ar citiem cilvēkiem.”

 

 “Uzdrīkstēties, izpaust savu viedokli, LSKJ ir gandrīz kā ģimene.”

 

“Vērtīgas idejas, lai varētu darboties savā nodaļā, palīdzēt plānot nodaļas darbu. Domnīcā varēju iepazīt jaunus cilvēkus un jutos uzklausīts.”

 

“Lai arī mūsu nodaļa ir maza un svaiga, ir iedvesma “smērēt” rokas un iet uz priekšu. Paldies!”

 

“Tagad zinu, ko darīt tālāk un kam pievērst savu uzmanību.”

Tev varētu arī interēsēt:

Izdots LSK 2023. gada pārskats

04.aprīlī 2024 Pirmā palīdzība
LSK izdevis pārskatu par 2023. gadu. Aicinām iepazīties ar iepriekšējā gada nozīmīgākajām aktivitātēm un sasniegtajiem rezultātiem LSK programmās, reģionālajās Komitejās, struktūrvienībās un projektos.  2023. gada pārskats Sadaļā “Gada pārskati” pieejami pārskati par citiem gadiem. 

Aicinām pieteikties apmācībām “Pirmā psiholoģiskā palīdzība bērniem” 8 stundu apjomā

03.aprīlī 2024 Projekti
LSK aicina pieteikties apmācībām “Pirmā psiholoģiskā palīdzība bērniem” (PPP bērniem)  8 stundu apjomā. Tās notiks 11. aprīlī, Rīgā, Šarlotes ielā 1B. Apmācības ir izstrādātas darbiniekiem un brīvprātīgajiem, kuri sniedz psihosociālo atbalstu bērniem, un tiem, kuri sniedz tiešu aprūpi un atbalstu bērniem un viņu aprūpētājiem, kuri nonākuši nelaimē, piemēram, medmāsām, sociālajiem darbiniekiem, brīvprātīgajiem veselības aprūpes jomā …

Запрошуємо на 8-годинний тренінг з ПЕРШОЇ ПСИХОЛОГІЧНОЇ ДОПОМОГИ: VALMIERA

03.aprīlī 2024 Projekti
Цей тренінг дасть вам можливість навчитися важливим навичкам та знанням, які можна використовувати для допомоги людям, що перебувають у стані стресу внаслідок кризових подій. Перша психологічна допомога не вимагає від вас психологічної освіти. Це простий, але ефективний спосіб навчитися допомагати та надавати емоційну підтримку тим, хто цього потребує. На тренінгу багато практичної частини, що дозволить …

Запрошуємо на 8-годинний тренінг з ПЕРШОЇ ПСИХОЛОГІЧНОЇ ДОПОМОГИ у Єлгаві

02.aprīlī 2024 Projekti
Цей тренінг дасть вам можливість навчитися важливим навичкам та знанням, які можна використовувати для допомоги людям, що перебувають у стані стресу внаслідок кризових подій. Перша психологічна допомога не вимагає від вас психологічної освіти. Це простий, але ефективний спосіб навчитися допомагати та надавати емоційну підтримку тим, хто цього потребує. ☝️На тренінгу багато практичної частини, що дозволить …

Pasaules Tuberkulozes diena: iedzīvotāji pārbauda veselību mobilajā plaušu rentgenā

24. martā visā pasaulē tiek atzīmēta Pasaules tuberkulozes diena, kad īpaša uzmanība tiek pievērsta šai saslimšanai un tās profilaksei.  25. martā Rīgā, Šarlotes ielā 1B, pie LSK Veselības istabas bija iespēja veikt plaušu radioloģisku izmeklējumu, ko īsāk sauc par plaušu rentgenu. Tāpat varēja veikt krēpu izmeklējumu un saņemt tuberkulozes speciālistu konsultācijas. Kopā 23 cilvēki veica …