Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Bauskas novada pašvaldības sociālais dienests gandarīts par LSK sniegumu aprūpes mājās un SAC “Derpele” darbības nodrošināšanā

14.decembrī 2020 Aprūpe mājās

Kopš šī gada maija Bauskas novada dome ir deleģējusi biedrībai “Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK) sniegt ilgstošas sociālās aprūpes pakalpojumus sociālās aprūpes centram “Derpele”, kurā ir 111 klientu. Tā vadītāja Inta Savicka Bauskas avīzei “Bauskas dzīve” stāstījusi par drošības pasākumiem, kas tiek ievēroti, lai klientus un darbiniekus pasargātu no saslimstības ar COVID-19 vīrusu. I. Savicka atzina, ka šī gada laikā uzlabojies nodrošinājums ar transporta līdzekļiem, LSK ir sagādājis 2 specializētos busiņus, atvieglota lēmumu saskaņošana, elastīgāk iespējams organizēt saimnieciskos darbus, kā arī pēc reālās vajadzības variēt ar nepieciešamo personālu – gan pēc skaita, gan profesijām.

Turklāt, kopš pērnā gada oktobra Bauskas novadā LSK izpilda pašvaldības pakalpojumu iedzīvotājiem “Aprūpe mājās”, ko iepriekš veica sociālais dienests. Pašvaldības sociālā dienesta vadītājas vietniece Ina Krūmiņa sadarbību ar LSK vērtē pozitīvi. Viņa skaidroja, ka sociālais dienests pastāvīgi komunicē ar katru klientu, uzklausot atsauksmes, izvērtē pakalpojuma kvalitāti un klienta vajadzības. Aprūpējamo skaits mainās, taču vidēji tie ir ap 60 klientiem mēnesī.

Dienesta sociālā darbiniece Zane Kuka, kuras pienākumos ir izvērtēt, kurām personām piešķirama pašvaldības aprūpe mājās, ļoti atzinīgi vērtē gada pieredzi sadarbībā ar biedrību klientu aprūpē. Z. Kuka, ka LSK var apmierināt iedzīvotāju pieprasījumus pēc aprūpes mājās maksas pakalpojuma. Aprūpētāju skaits ir teju dubultots, atsevišķos pagastos nolīgti aprūpētāji, kas dzīvo uz vietas pagastā. Atzinīgi vērtēta LSK spēja nodrošināt ceturtā līmeņa sociālo aprūpi, līdz ar ko cilvēki var palikt dzīvot savās mājās un nav jāpārceļas uz ilgstošas aprūpes centriem. Z. Kuka atzina, ka komunikācija ar LSK darbiniekiem ir ļoti laba, tiek uzklausīti ieteikumi, ieinteresēti risinātas klientu problēmas.

“Mājas aprūpes deleģēšana noteikti ir attaisnojusies. Cilvēki ir pateicīgi un priecīgi, ka viņiem var palīdzēt tik lielā apjomā,” pauda speciāliste.

Atskatoties uz aizvadīto gadu, apkalpojot Bauskas novada pašvaldības “Aprūpe mājās” klientus, Uldis Līkops, LSK ģenerālsekretārs, atzina:

“Galvenais mērķis bija nodrošināt pakalpojumu iepriekšējā līmenī, laikam ejot – to paaugstināt un pakalpojumu klāstu paplašināt. Tas lielā mērā ir izdevies – nokomplektēts optimāls darbinieku skaits, komanda ir stabila, cilvēkiem var piedāvāt arī maksas pakalpojumu. Aprūpes pakalpojumus pandēmijas laikā digitāli sniegt nav iespējams. Un tas ir sasniegums, ja varam to nodrošināt līdzvērtīgā līmenī, kāds tas bija pirms tam.”

Ar pilnu 2020. gada 8. decembra rakstu aicinām iepazīties attēlā vai Bauskas avīzes “Bauskas dzīve” portālā ŠEIT.

Tev varētu arī interēsēt:

LSK sveic Pasaules ģimenes dienā!

15.maijā 2021 Meklēšanas dienests
Vai zināji, ka Meklēšanas dienests ir viena no senākajām Sarkanā Krusta kustības darbības jomām?

Ieskats LSK Jaunatnes svētku aktivitātes

13.maijā 2021 Jaunieši
Par godu starptautiskajai Sarkanā Krusta (SK) un Sarkanā Pusmēness (SP) dienai norisinājušās vairākas aktivitātes.

LSK aicina pieteikties Motivācijas programmas grupām Vidzemē

13.maijā 2021 Sociālais atbalsts
LSK un SIF aicina diskriminācijas un sociālās atstumtības riskam pakļautās personas pieteikties dalībai Motivācijas programmā.

LSK uzsāk jauna projekta “Viena (pa)saule visiem” īstenošanu

12.maijā 2021 Projekti
Biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts” kopš 2021. gada 1. aprīļa īsteno projektu “Viena (pa)saule visiem”

LSK aicina darbā sertificētu klīnisko psihologu

11.maijā 2021 Sociālais atbalsts
LSK darbā aicina klīnisko psihologu LSK Krīzes centra „Burtnieks” apakšvienības Sociālās rehabilitācijas pakalpojumā “Mežrozes”.

LSK Jaunieši sanāk kopā, lai atzīmētu Pasaules SKSP dienu

10.maijā 2021 Jaunieši
8. maijā, atzīmējot Pasaules Sarkanā Krusta un Sarkanā Pusmēness dienu, LSK Jaunatnes brīvprātīgie piedalījās sirsnīgā kopā sanākšanā tiešsaistē.