Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

ANO Bēgļu aģentūra veikusi pētījumu: starptautiskās aizsardzības saņēmēji optimistiski vērtē savu nākotni Baltijas valstīs

 

Foto: ANO Bēgļu aģentūra

ANO Bēgļu aģentūras (UNHCR) pārstāvniecība Ziemeļvalstīs un Baltijas valstīs kopā ar sadarbības partneriem, to skaitā biedrību “Latvijas Sarkanais Krusts”, veikusi aptauju, kurā apkopoti vairāk nekā 20 izcelsmes valstu starptautiskās aizsardzības saņēmēju viedokļi par piedzīvoto integrācijas pieredzi Igaunijā, Latvijā un Lietuvā.

Aptauja sniedz tiešu ieskatu viņu dzīvē un pieredzē pēc ierašanās jaunā valstī, cenšoties tur iedzīvoties un kļūt par vietējo kopienu iedzīvotājiem. Neskatoties uz ievērojamo progresu, kas panākts visās trijās valstīs, aptauja atklāj, ka joprojām ir vairākas problēmas, kas jārisina integrācijas uzlabošanai, lai ieguvēji būtu gan bēgļi, gan viņus uzņemošās kopienas.

“Pirmie iespaidi pēc ierašanās bija ļoti pozitīvi. Pirmkārt, šeit bija droši, mūs vairs neviens nevajāja.. Mums kļuva skaidrs, ka jāpielāgojas, jāiemācās valoda … Tad mēs sākām piedalīties bēgļu programmā … un mūsu kontaktpersonu loks kļuva plašāks”, aptaujas intervijā saka tadžiku bēglis.

UNHCR pārstāvis Ziemeļvalstīs un Baltijas valstīs Henriks M. Nordentofts (Henrik M. Nordentoft) saka:

“Jaunās patvēruma valstis, Igaunija, Latvija un Lietuva, ir daudz paveikušas, veidojot integrācijas praksi, kas nāk par labu gan bēgļiem, gan uzņemošajām kopienām. Šim progresam vajadzētu būt iedvesmas un motivācijas avotam, lai rastos turpmākas iniciatīvas tādas sabiedrības veidošanai, kas labvēlīgi izturas pret bēgļiem un iedzīvotājiem kopumā.”

Atsaucoties uz ANO Bēgļu aģentūru, “neskatoties uz vispārējo pozitīvo attieksmi un centieniem panākt reālu integrāciju, aptauja arī atklāj, ka sistēmiskas integrācijas problēmas joprojām eksistē un kavē integrācijas progresu. Bēgļi Igaunijā, Latvijā un Lietuvā vairāk dalījās negatīvajā nekā pozitīvajā pieredzē tādos jautājumos kā nodarbinātība, mājokļi, viesmīlīga vide un konkrēti integrācijas pakalpojumi.”

Detalizētāka informācija pieejama ANO Bēgļu aģentūras mājaslapā ŠEIT.

Ar aptaujas pārskatu aicinām iepazīties ŠEIT (angļu valodā).

Tev varētu arī interēsēt:

LSK un Jūrmalas pilsētas dome aicina Jūrmalā deklarētos iedzīvotājus ar invaliditāti pieteikties BEZMAKSAS jogas nodarbībās

28.jūlijā 2021 Komitejas
LSK un Jūrmalas pilsētas dome aicina Jūrmalā deklarētos iedzīvotājus ar invaliditāti pieteikties BEZMAKSAS jogas nodarbībām.

LSK Latgales komiteja organizējusi komandas saliedēšanas pasākumu

28.jūlijā 2021 Komitejas
No 23. līdz 25. jūlijam trīs dienas Adamovas muižā, Rēzeknes novadā notika LSK Latgales komitejas saliedēšanas pasākums.

Aicinām piedalīties cenu aptaujā par pētījuma veikšanu

27.jūlijā 2021 Projekti
Aktīvo iedzīvotāju fonda atbalstītā projekta "LSK Latgales komitejas kapacitātes celšana" ietvaros LSK  izsludina cenu aptauju pētījuma izstrādei.

Noslēgušās HIV tālākizglītotāju apmācības projektā “Humāns. Iedvesmojošs. Vesels.”

27.jūlijā 2021 Komitejas
No 16. -18. jūlijam Adamovas muižā LSK brīvprātīgie tālākizglītotāji piedalījās apmācībās par HIV un AIDS.

LSK aicina piedalīties seminārā par bēgļu integrāciju

26.jūlijā 2021 Projekti
LSK aicina ikvienu uz tiešsaistes sarunu vakaru "Kā es varu palīdzēt?", kur diskutēs par bēgļu integrāciju.

Hepatīta testēšanas nedēļa: pārbaudi savu veselību arī tu

28. jūlijā tiek atzīmēta Pasaules hepatīta diena. Tās laikā sabiedrība tiek informēta par vīrushepatītiem, pastiprināti tiek pievērsta uzmanība vīrushepatītu profilaksei, kā arī kontroles pasākumiem un veselības pārbaužu veikšanai. No 26. līdz 30. jūlijam iedzīvotāji tiek aicināti bez maksas pārbaudīt savu veselību. Biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” Veselības istabās, HIV profilakses punktos Rīgā un Daugavpilī visiem interesentiem būs …