Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Afganistānā un Dienvidsudānā nogalināti Sarkanā Krusta brīvprātīgie

Ziņa publicēta: 12.09.2017.

NotATarget

Esam saņēmuši šokējošas ziņas par kolēģiem, kas tikuši nogalināti pēdējo dienu laikā Afganistānā un Dienvidsudānā.

Starptautiskā Sarkanā Krusta komiteja (ICRC) pauž dziļu nožēlu par Afganistānā notikušo nāvējošo šaušanu uz vienu no tās fizioterapeitiem pirmdienā, 11.septembrī. Tā bija 38 gadus vecā Lorena Enebral Perez, Spānijas valstspiederīgā, kuru nošāva, acīmredzot, viņas pacients Mazar-e-Sharifas rehabilitācijas centrā. Lorena bijusi augsti kvalificēta profesionāle un lielisks cilvēks – viņas darbs bija palīdzēt bērniem, sievietēm un vīriešiem, kuri zaudējuši kājas vai rokas vai kuriem ir kādi kustību traucējumi, lai no jauna iemācītos staigāt vai sevi pabarot.

ICRC fiziskās rehabilitācijas darbs Afganistānā ik dienas palīdz cilvēkiem bez ekstrimitātēm un daudziem citiem traucējumiem dzīvot aktīvā dzīvē, izmantojot fizisko rehabilitāciju, izglītību, nodarbinātību un sportu. ICRC septiņi rehabilitācijas centri gadā ražo vairāk nekā 19,000 mākslīgo kāju, roku un citu ortopēdisko ierīču un ārstē simtiem tūkstošu pacientu.

Savukārt 8. septembrī, Lukudu Kennedy Laki Emmanuel, viens no ICRC auto vadītājiem, nomira pēc palīdzības sniegšanas bruņotā konflikta upuriem. Viņš tika nogalināts brīdī, kad tika raidīti šāvieni uz Sarkanā Krusta humānās palīdzības konvoju, kas atgriezās no palīdzības operācijas rietumu Ekvatorijā.

Izsakām līdzjūtību bojā gājušajiem kolēģiem un viņu tuviniekiem.

Esam kopā ar saviem kolēģiem un atgādinām, ka Sarkanā Krusta darbinieki un brīvprātīgie ir humānās palīdzības darbinieki, kuri tikai cenšas uzlabot kara upuru dzīvi. Sarkanā Krusta cilvēki nav mērķis! #NotTarget

Mēs aicinām visus, kas iesaistīti konfliktos, aizsargāt civiliedzīvotājus un nodrošināt, ka humānās palīdzības darbinieki var pildīt savus pienākumus, un vēlreiz atkārtojam, ka vienmēr jāņem vērā Sarkanā Krusta emblēma.

Tev varētu arī interēsēt:

Aicinājums piedalīties labdarības pasākumā “Balta, balta mana sirds” Smiltenē

30.maijā 2023 Sociālais atbalsts
Visi pasākuma laikā ievāktie līdzekļi tiks izmantoti darbā ar Smiltenes novada bērniem ar īpašām vajadzībām.

Svētku dienā – 29. maijā LSK pakalpojumus sniedz ierastajā kārtībā

29.maijā 2023 Sociālais atbalsts
Tai skaitā, tiek nodrošināta aprūpe mājās, specializētā transporta un citi pakalpojumi.

SAC “Derpele” klienti piedalījušies sporta spēlēs

Kopā sporta spēlēs piedalījās 20 centra klienti.

Aicina ziedot maznodrošināto mājdzīvniekiem: Mīluļu dienas sākušās

18.maijā 2023 Kampaņas
Pagājušajā gadā šīs kampaņas ietvaros tika saziedots rekordliels daudzums – 11,7 tonnas barības maznodrošināto mājdzīvniekiem.

LSK aicina darbā sociālo rehabilitātāju

17.maijā 2023 Darba iespējas
LSK Krīzes centra „Burtnieks” apakšvienībā “Individuālās sociālās rehabilitācijas pakalpojums ar izmitināšanu “Mežrozes” , Bolderājā.