Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

60 ukraiņu bēgļu bērni radošajās darbnīcās uzcītīgi apguvuši latviešu valodu

Biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK) organizētajās ziemas valodas dienās – radošajās darbnīcās – kas notika 2023. gada sākumā kopā piedalījās 60 Ukrainas civiliedzīvotāju bērni vecumā no 6  līdz 16 gadiem.

Pasākumu mērķis bija stiprināt bērnu latviešu valodas prasmes, veicināt sadraudzību, iepazīt vairāk vidi, kurā dzīvo un sniegt iespēju pavadīt kvalitatīvi brīvo laiku kopā ar pieredzējušiem latviešu valodas pasniedzējiem un LSK brīvprātīgiem.

Pirmajā dienas daļā latviešu valodas nodarbībās, dalībnieki paplašināja latviešu valodas vārdu krājumu, uzlaboja lasīšanas prasmes un, ar interesantu uzdevumu palīdzību, apguva zināšanas par latviešu kultūru un tradīcijām. Tāpat dalībnieki dalījās ar savu pieredzi, stāstiem par dzimto Ukrainu un salīdzināja tradīcijas Latvijā un dzimtenē.

Otrajā dienas daļā dalībnieki piedalījās radošajās darbnīcās, apmeklēja muzejus un kopīgi sportoja.

Dalībnieku vecāki ir pateicīgi par doto iespēju bērniem uzlabot latviešu valodas prasmes skolēnu brīvlaikā un iegūt jaunus draugus, kā arī ar nepacietību gaida nākamos kopīgos pasākumus.

Īpaši vērtīgi šie pasākumi bija bērniem un jauniešiem, kuri ik dienā dzīvo dažādos mikrorajonos un nav savstarpēji pazīstami, kā arī bērniem, kuri turpina mācības attālināti Ukrainas skolā un nav iekļauti Latvijas izglītības sistēmā.

Atsaucoties uz lielo interesi, LSK plāno turpināt organizēt integrācijas aktivitātes Ukrainas civiliedzīvotājiem ar mērķi sekmēt to latviešu valodas prasmju uzlabošanos un pilnvērtīgu iekļaušanos vietējā kopienā.

Vairāk par LSK palīdzību Ukrainas bēgļiem Latvijā lasi ŠEIT.

Tev varētu arī interēsēt:

Veiksmīgi aizvadīts kvalifikācijas celšanas seminārs pirmās palīdzības pasniedzējiem

27.novembrī 2023 Pirmā palīdzība
4. novembrī LSK organizēja kvalitātes celšanas semināru pirmās palīdzības instruktoriem, instruktoru palīgiem, pasniedzējiem un pasniedzējiem stažieriem. LSK strādā 30 pirmās palīdzības pasniedzēji, kuri katru gadu pirmās palīdzības sniegšanā kopā apmāca vairākus tūkstošus cilvēku visā Latvijā. Šoreiz paši pasniedzēji iejutās auditorijā, lai papildinātu savas prasmes un zināšanas par dažādiem, pirmajai palīdzībai saistošiem tematiem – psiholoģisko atbalstu, …

Valkā un Valmierā darbu uzsāk HIV profilakses punkti

Latvijā HIV infekcija ik gadu tiek atklāta vairāk nekā 200 cilvēkiem, ierindojot Latviju otrajā vietā Eiropas Savienības un Eiropas Ekonomikas zonas valstu vidū jauno gadījumu skaita ziņā ar 11,2 gadījumiem uz 100 000 iedzīvotāju (2021. gada dati). Turklāt izpētīts, ka patiesais inficēto skaits Latvijā ir par vienu trešdaļu lielāks. Tie ir cilvēki, kuri nezina savu …

Eiropas testēšanas nedēļa ir klāt: pārbaudi savu veselību, esi drošībā

LSK sniedz iespēju pārbaudīt veselību Rīgā, Daugavpilī, Valkā un Valmierā.

Pirmās palīdzības mācības Ukrainas civiliedzīvotājiem (LV, UKR)

17.novembrī 2023 Projekti
Projekts “Ārkārtas aicinājums MGR65002-Ukraina un ietekmētās valstis, MDR66001- Latvija PLV512”.