Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

60 ukraiņu bēgļu bērni radošajās darbnīcās uzcītīgi apguvuši latviešu valodu

Biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK) organizētajās ziemas valodas dienās – radošajās darbnīcās – kas notika 2023. gada sākumā kopā piedalījās 60 Ukrainas civiliedzīvotāju bērni vecumā no 6  līdz 16 gadiem.

Pasākumu mērķis bija stiprināt bērnu latviešu valodas prasmes, veicināt sadraudzību, iepazīt vairāk vidi, kurā dzīvo un sniegt iespēju pavadīt kvalitatīvi brīvo laiku kopā ar pieredzējušiem latviešu valodas pasniedzējiem un LSK brīvprātīgiem.

Pirmajā dienas daļā latviešu valodas nodarbībās, dalībnieki paplašināja latviešu valodas vārdu krājumu, uzlaboja lasīšanas prasmes un, ar interesantu uzdevumu palīdzību, apguva zināšanas par latviešu kultūru un tradīcijām. Tāpat dalībnieki dalījās ar savu pieredzi, stāstiem par dzimto Ukrainu un salīdzināja tradīcijas Latvijā un dzimtenē.

Otrajā dienas daļā dalībnieki piedalījās radošajās darbnīcās, apmeklēja muzejus un kopīgi sportoja.

Dalībnieku vecāki ir pateicīgi par doto iespēju bērniem uzlabot latviešu valodas prasmes skolēnu brīvlaikā un iegūt jaunus draugus, kā arī ar nepacietību gaida nākamos kopīgos pasākumus.

Īpaši vērtīgi šie pasākumi bija bērniem un jauniešiem, kuri ik dienā dzīvo dažādos mikrorajonos un nav savstarpēji pazīstami, kā arī bērniem, kuri turpina mācības attālināti Ukrainas skolā un nav iekļauti Latvijas izglītības sistēmā.

Atsaucoties uz lielo interesi, LSK plāno turpināt organizēt integrācijas aktivitātes Ukrainas civiliedzīvotājiem ar mērķi sekmēt to latviešu valodas prasmju uzlabošanos un pilnvērtīgu iekļaušanos vietējā kopienā.

Vairāk par LSK palīdzību Ukrainas bēgļiem Latvijā lasi ŠEIT.

Tev varētu arī interēsēt:

Aicinājums piedalīties labdarības pasākumā “Balta, balta mana sirds” Smiltenē

30.maijā 2023 Sociālais atbalsts
Visi pasākuma laikā ievāktie līdzekļi tiks izmantoti darbā ar Smiltenes novada bērniem ar īpašām vajadzībām.

Svētku dienā – 29. maijā LSK pakalpojumus sniedz ierastajā kārtībā

29.maijā 2023 Sociālais atbalsts
Tai skaitā, tiek nodrošināta aprūpe mājās, specializētā transporta un citi pakalpojumi.

SAC “Derpele” klienti piedalījušies sporta spēlēs

Kopā sporta spēlēs piedalījās 20 centra klienti.

Aicina ziedot maznodrošināto mājdzīvniekiem: Mīluļu dienas sākušās

18.maijā 2023 Kampaņas
Pagājušajā gadā šīs kampaņas ietvaros tika saziedots rekordliels daudzums – 11,7 tonnas barības maznodrošināto mājdzīvniekiem.

LSK aicina darbā sociālo rehabilitātāju

17.maijā 2023 Darba iespējas
LSK Krīzes centra „Burtnieks” apakšvienībā “Individuālās sociālās rehabilitācijas pakalpojums ar izmitināšanu “Mežrozes” , Bolderājā.