Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

5 LSKJ jaunieši piedalījušies Erasmus+ projektā Portugālē

05.maijā 2022 Jaunieši

No 5. līdz 13. aprīlim jauniešu komanda 5 cilvēku sastāvā devās jauniešu apmaiņā programmas Erasmus+ projekta “Embrace Your Abilities” ietvaros, ko īstenoja Portugāles Sarkanais Krusts sadarbībā ar biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK) Jaunatni un jauniešu organizācijām no Lietuvas, Grieķijas un Itālijas. Apmaiņas galvenā tēma bija – sociāla iekļaušana un sports.
Jauniešu apmaiņas mērķis bija veicināt dialogu un diskusiju, lai apmācītu jauniešiem, kā, izmantojot sportu, var iekļaut diskriminētas grupas ar ierobežotam iespējam.

Projekta 6 dienu laikā tika diskutēts par diskrimināciju, bet arī notika pieredzes apmaiņa par iekļaujoša sporta pasākumiem projekta dalībvalstīs valstīs. Jaunieši kopīgi spēlēja “neredzīgo” futbolu, badmintonu bez iespējas pārvietoties. Projekta dalībnieki izzināja pilsētu no cilvēku ar invaliditāti skatu punkta, pārbaudot, kā tiek veicināta šo cilvēku pārvietošanās iespējas.

Vienā no vakariem jauniešiem bija lieliska iespēja iepazīties ar Portugāles Paraolimpisko izlasi basketbolā un pamēģināt, kā ir atrasties ratiņkrēslā. Tikšanās noritēja ar iedvesmojošu un emocionālu stāstījumu par cilvēkiem, kas dzīvo neatkarīgi un spēle basketbolu, neskatoties uz šķēršļiem.

Dalībnieki tika mudināti aktīvi sadarboties ar vietējām kopienām, lai panāktu ilgstošu ietekmi, uzlabotu iekļaušanos sportā, uzlabotu viņu personiskās prasmes un starpkultūru izpratni,  lai veicinātu vienlīdzību.

Daži jaunieši dalījās savos iespaidos par projekta aktivitāti:

Marta:  “Internacionālā pieredze ļāva apzināties Latvijā esošās pozitīvās prakses, kā arī jomas, kurās nepieciešama pilnveide, piemēram, sabiedrības informētībā par iespēju cilvēkiem ar īpašām vajadzībām iekļauties darba vidē, kā arī izglītības sistēmas modeļa efektivitāti”.

 

Laura: “Valoda, kādā mēs runājam, kultūra, kāda pastāv mūsu valstī, un citi aspekti neierobežo ideju plūsmu un prātus, kas vēlas veicināt iekļaujošu sabiedrību, bet tieši ļauj tiem augt un paplašina redzesloku, radot ierosmi veidiem, kā uzlabot sabiedrībā esošo kārtību”.

Tev varētu arī interēsēt:

Aktīvie Rīgas seniori izzina interesanto Latvijas vēsturi Lielajos kapos

Kopā tiek organizētas 12 pastaigas 4 dažādos maršrutos Rīgā.

Noslēgusies nometne “Kultūrai pa pēdām”: piedalījušies arī ukraiņu bērni

Dienas nometnes ietvaros bērni apguva latviešu valodu ar spēļu, rotaļu, izglītojošu nodarbību palīdzību.

LSK sekretariātā viesojies Norvēģijas vēstnieks Latvijā

10.augustā 2022 Uncategorized
9. augustā LSK sekretariātā viesojās Kristians Ēdegors, Norvēģijas vēstnieks Latvijā Kristians Ēdegors. Viņš iepazinās ar LSK darbību Latvijā, galvenajām aktivitātēm, kā arī ar esošo sadarbību starp LSK un Norvēģijas SK un tā reģionālajām komitejām.

Daugavpils kļūst par 9 šuvējām bagātāka: noslēdzas sociālā atbalsta projekts

09.augustā 2022 Projekti
Kopā 9 sievietes 180 stundu apjomā apguva šūšanas arodu.

Rīgas seniori dodas veselīgajā pastaigā, Mārupītes ieteku Daugavā meklējot

Spītējot lietainajam laikam, aktīvākie Rīgas seniori, nodrošinājušies ar lietusmēteļiem, lietussargiem, devās ceļā. 

LSK turpina būt līdzās, lai palīdzētu Ukrainas iedzīvotājiem

LSK novērtē līdzcilvēku aktīvo iesaisti kara izraisītās humānās krīzes seku mazināšanā.