Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

5 LSKJ jaunieši piedalījušies Erasmus+ projektā Portugālē

05.maijā 2022 Jaunieši

No 5. līdz 13. aprīlim jauniešu komanda 5 cilvēku sastāvā devās jauniešu apmaiņā programmas Erasmus+ projekta “Embrace Your Abilities” ietvaros, ko īstenoja Portugāles Sarkanais Krusts sadarbībā ar biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK) Jaunatni un jauniešu organizācijām no Lietuvas, Grieķijas un Itālijas. Apmaiņas galvenā tēma bija – sociāla iekļaušana un sports.
Jauniešu apmaiņas mērķis bija veicināt dialogu un diskusiju, lai apmācītu jauniešiem, kā, izmantojot sportu, var iekļaut diskriminētas grupas ar ierobežotam iespējam.

Projekta 6 dienu laikā tika diskutēts par diskrimināciju, bet arī notika pieredzes apmaiņa par iekļaujoša sporta pasākumiem projekta dalībvalstīs valstīs. Jaunieši kopīgi spēlēja “neredzīgo” futbolu, badmintonu bez iespējas pārvietoties. Projekta dalībnieki izzināja pilsētu no cilvēku ar invaliditāti skatu punkta, pārbaudot, kā tiek veicināta šo cilvēku pārvietošanās iespējas.

Vienā no vakariem jauniešiem bija lieliska iespēja iepazīties ar Portugāles Paraolimpisko izlasi basketbolā un pamēģināt, kā ir atrasties ratiņkrēslā. Tikšanās noritēja ar iedvesmojošu un emocionālu stāstījumu par cilvēkiem, kas dzīvo neatkarīgi un spēle basketbolu, neskatoties uz šķēršļiem.

Dalībnieki tika mudināti aktīvi sadarboties ar vietējām kopienām, lai panāktu ilgstošu ietekmi, uzlabotu iekļaušanos sportā, uzlabotu viņu personiskās prasmes un starpkultūru izpratni,  lai veicinātu vienlīdzību.

Daži jaunieši dalījās savos iespaidos par projekta aktivitāti:

Marta:  “Internacionālā pieredze ļāva apzināties Latvijā esošās pozitīvās prakses, kā arī jomas, kurās nepieciešama pilnveide, piemēram, sabiedrības informētībā par iespēju cilvēkiem ar īpašām vajadzībām iekļauties darba vidē, kā arī izglītības sistēmas modeļa efektivitāti”.

 

Laura: “Valoda, kādā mēs runājam, kultūra, kāda pastāv mūsu valstī, un citi aspekti neierobežo ideju plūsmu un prātus, kas vēlas veicināt iekļaujošu sabiedrību, bet tieši ļauj tiem augt un paplašina redzesloku, radot ierosmi veidiem, kā uzlabot sabiedrībā esošo kārtību”.

Tev varētu arī interēsēt:

Aicinājums piedalīties labdarības pasākumā “Balta, balta mana sirds” Smiltenē

30.maijā 2023 Sociālais atbalsts
Visi pasākuma laikā ievāktie līdzekļi tiks izmantoti darbā ar Smiltenes novada bērniem ar īpašām vajadzībām.

Svētku dienā – 29. maijā LSK pakalpojumus sniedz ierastajā kārtībā

29.maijā 2023 Sociālais atbalsts
Tai skaitā, tiek nodrošināta aprūpe mājās, specializētā transporta un citi pakalpojumi.

SAC “Derpele” klienti piedalījušies sporta spēlēs

Kopā sporta spēlēs piedalījās 20 centra klienti.

Aicina ziedot maznodrošināto mājdzīvniekiem: Mīluļu dienas sākušās

18.maijā 2023 Kampaņas
Pagājušajā gadā šīs kampaņas ietvaros tika saziedots rekordliels daudzums – 11,7 tonnas barības maznodrošināto mājdzīvniekiem.

LSK aicina darbā sociālo rehabilitātāju

17.maijā 2023 Darba iespējas
LSK Krīzes centra „Burtnieks” apakšvienībā “Individuālās sociālās rehabilitācijas pakalpojums ar izmitināšanu “Mežrozes” , Bolderājā.