Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

15. jūnijā atzīmē Pasaules bēgļu dienu

16.jūnijā 2016 Uncategorized

Š.g. 20. jūnijā visā pasaulē tiks atzīmēta Pasaules bēgļu diena. Vakar, 15. jūnijā, Stokholmas Ekonomikas augstskolā notika ANO Bēgļu aģentūras (UNHCR) organizēts pasākums, kura laikā apmeklētājus priecēja dažādi muzikāli priekšnesumi, kā arī bija iespēja degustēt ēdienus, kurus sagatavojuši Latvijā esošie bēgļi un patvēruma meklētāji.

Tāpat, pasākuma laikā bija iespējams satikties gan ar bēgļiem, gan ar cilvēkiem, kuri ikdienā strādā jomās, kas saistītas ar bēgļiem. Savā pieredzē ar sanākušajiem dalījās cilvēks, kurš šī gada sākumā Eiropas Savienības pārvietošanas programmas ietvaros Latvijā ieradies no Grieķijas un jau patstāvīgi dzīvo savā īrētā dzīvoklī un strādā. Viņš uzsvēra, ka bēgļiem nepieciešama tikai pavisam neliela palīdzība, lai iekļautos sabiedrībā, jo viņi ir tādi paši cilvēki, tikai bijuši spiesti pamest savas mītnes valstis kara un vajāšanu dēļ.

Pasākumā piedalījās arī Latvijas Sarkanā Krusta (LSK) sociālais darbinieks un sociālie mentori, kuri jau divus mēnešus sniedz sociālo pakalpojumu patvēruma meklētājiem. Viesu vidū bija integrācijas mentors no Zviedrijas – Karls Bjoršmarks, kurš dienu iepriekš vadīja apmācības LSK darbiniekiem. Apmācībās Karls dalījās vairāku gadu pieredzē, integrējot Zviedrijā uzņemtos patvēruma meklētājus – no 16 līdz 19 gadu vecus jauniešus. Savstarpējā diskusijā ar LSK mentoriem, tika analizētas problēmsituācijas un meklēti labākie risinājumi to veiksmīgai novēršanai ikdienas darbā.

15.jūnija pasākuma laikā bija iespējams parakstīt petīciju, kuru jūnijā publiskojusi  ANO Bēgļu aģentūra (UNHCR). Petīcija aicina ievērot:

  1. Visiem bēgļu bērniem jābūt iespējai iet skolā;
  2. Visiem bēgļiem jābūt vietai, kur dzīvot;
  3. Visiem bēgļiem jābūt iespējai strādāt vai apgūt jaunas iemaņas, tādējādi sniedzot ieguldījumu sabiedrības labā.

Septembrī petīcija tiks nodota valstu līderiem ANO Ģenerālās Asamblejas svinībās. Ja vēlies parakstīt petīciju, tā atrodama šeit: http://www.unhcr.org/refugeeday/lv/petition/

Fotogrāfiju autors: Alfrēds Ulmanis fotal.lv

 

Ziņa publicēta 16.06.2016.

Tev varētu arī interēsēt:

Aktīvie Rīgas seniori izzina interesanto Latvijas vēsturi Lielajos kapos

Kopā tiek organizētas 12 pastaigas 4 dažādos maršrutos Rīgā.

Noslēgusies nometne “Kultūrai pa pēdām”: piedalījušies arī ukraiņu bērni

Dienas nometnes ietvaros bērni apguva latviešu valodu ar spēļu, rotaļu, izglītojošu nodarbību palīdzību.

LSK sekretariātā viesojies Norvēģijas vēstnieks Latvijā

10.augustā 2022 Uncategorized
9. augustā LSK sekretariātā viesojās Kristians Ēdegors, Norvēģijas vēstnieks Latvijā Kristians Ēdegors. Viņš iepazinās ar LSK darbību Latvijā, galvenajām aktivitātēm, kā arī ar esošo sadarbību starp LSK un Norvēģijas SK un tā reģionālajām komitejām.

Daugavpils kļūst par 9 šuvējām bagātāka: noslēdzas sociālā atbalsta projekts

09.augustā 2022 Projekti
Kopā 9 sievietes 180 stundu apjomā apguva šūšanas arodu.

Rīgas seniori dodas veselīgajā pastaigā, Mārupītes ieteku Daugavā meklējot

Spītējot lietainajam laikam, aktīvākie Rīgas seniori, nodrošinājušies ar lietusmēteļiem, lietussargiem, devās ceļā. 

LSK turpina būt līdzās, lai palīdzētu Ukrainas iedzīvotājiem

LSK novērtē līdzcilvēku aktīvo iesaisti kara izraisītās humānās krīzes seku mazināšanā.