Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Veiksmīgi noslēgušās 20. republikāniskās PP sacensības

13.septembrī 2017 Jaunieši 1

Ziņa publicēta 12.09.2017.

9. septembrī LSK organizēja 20. ikgadējās Republikāniskās skolēnu pirmās palīdzības sniegšanas sacensības. Tās notika Rīgā, Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja teritorijā.

Sacensības tika organizētas ar mērķi noskaidrot skolēnu zināšanu un prasmju līmeni pirmās palīdzības sniegšanas iemaņu apguvē, atbilstoši Ministru kabineta 14.08.2012. noteikumu Nr.557 ‘’Noteikumi par apmācību pirmās palīdzības sniegšanā’’ 12 stundu programmai un Veselības ministrijas Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pirmās palīdzības sniegšanas pamatzināšanu apmācības programmas vadlīnijām (spēkā no 2017.gada 1.maija).

Sacensībās piedalījās Latvijas 15 labākās komandas no dažādām Latvijas pilsētām un novadiem. Dalībnieki ir apmācīti pirmās palīdzības sniegšanai 2016/2017. mācību gadā. Šie skolēni aktīvi izrādījuši interesi mācīties pirmo palīdzību gan praktiski, gan teorētiski, vēlas gūt pieredzi un sacensties savā starpā. Tie ir enerģiski un zinātkāri jaunieši, kas bieži vien pēc dalības šādās sacensībās sper nozīmīgu soli, izvēloties medicīnas profesiju.

Sacensību laikā dalībnieki sniedza pirmo palīdzību un psiholoģisko atbalstu cietušajiem un saslimušajiem (statistiem), darbosies komandā, kā arī saņems svarīgu izglītojošu informāciju. Sacensību galvenais tiesnesis bija Haralds Lučkovskis, Neatliekamās Medicīniskās Palīdzības Dienesta galvenais eksperts pirmās palīdzības jautājumos.

LSK izsaka pateicību:

  • Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja vadībai un darbiniekiem par atbalstu un veiksmīgu sadarbību sacensību organizēšanā.
  • Neatliekamās madicīniskās palīdzības dienestam (NMPD) par to, ka deleģēja NMPD galveno ekspertu pirmās palīdzības jautājumos Haraldu Lučkovski kā sacensību galveno tiesnesi un NMPD darbinieki piedalījās skolēnu izglītošanā par neatliekamo medicīnisko palīdzību, sniedza informāciju un demonstrēja NMP automašīnas ekipējumu un materiālus.
  • Pašvaldībām, komandu skolu vadībai, komandu pārstāvjiem par komandu sagatavošanu un finansiālu atbalstu komandu dalībai sacensībās.
  • LSK komiteju izpilddirektoriem par sadarbību un komandu atbalstu dalībai sacensībās gan sagatavojot komandas, gan sniedzot finasiālu atbalstu.
  • Tiesnešiem, statistiem, grimētājiem u.c. brīvprātīgajiem par ieguldīto darbu sacensību organizēšanā.

Sacensībās piedalījās 15 komandas (kopā 88 dalībnieki):

1.vietu ieguva Cēsu Valsts ģimnāzijas komanda

2.vietu ieguva Olaines 1.vidusskolas komanda

3.vietu ieguva Dobeles Valsts ģimnāzijas komanda

Veiklības etapā uzvarēja Cesvaines vidusskolas komanda

Kopvērtējums un rezultāti pieejami ŠEIT!

Sakām PALDIES ikvienam par aktīvu dalību sacensībās un parādītajām zināšanām. Uz tikšanos nākamgad!

Zemāk aicinām aplūkot foto galeriju.

Tev varētu arī interēsēt:

Pieejams pārskats par Sarkanā Krusta kapacitāti saistībā ar reaģēšanu ārkārtas situācijās Baltijas jūras reģionā

Aicinām iepazīties ar informatīvu pārskatu par Sarkanā Krusta kapacitāti saistībā ar reaģēšanu ārkārtas situācijās Baltijas jūras reģionā un sadarbību ar valsts institūcijām.

Iepirkšanās centrs “Olimpia” ziedo siltas maltītes LSK patversmei

01.aprīlī 2020 Sociālie centri
Pateicoties Iepirkšanās centra “Olimpia” ēdināšanas zonas kafejnīcu un restorānu ziedojumam, siltas maltītes nogādātas biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” patversmei Rīgā, kurā ik dienu uzturas vairāk kā 100 cilvēku. Siltās maltītes palīdz klientu pārvietošanās nepieciešamības ierobežošanai, kas ir būtiski #paliecmājās nodrošināšanai COVID-19 vīrusa izplatības apstākļos. Paldies Iepirkšanās centram “Olimpia”, “Huan Qui”, “Tikai Karotes” un “Workland Latvia”! 🙏

Kā sevi pasargāt no COVID-19?

(Papildināta informācija: 27.03.2020.) Piedāvājam iepazīties ar Pasaules Veselības organizācijas izstrādātajiem ieteikumiem, kā sevi pasargāt no inficēšanās ar Koronavīrusu COVID-19.

Starptautiskais Sarkanā Krusta projekts “BALTPREP” saņēmis “ES stratēģijas Baltijas jūras reģionam” izsniegtu kvalitātes zīmi

Starptautiskais Sarkanā Krusta projekts “BALTPREP” saņēmis "Eiropas Savienības stratēģijas Baltijas jūras reģionam" speciālu kvalitātes zīmi

LSK Daugavpils pilsētas komitejas jaunieši piegādā pārtiku vecāka gadagājuma cilvēkiem

27.martā 2020 Jaunieši
Biedrības "Latvijas Sarkanais Krusts" Daugavpils pilsētas komitejas Jauniešu nodaļas jaunieši atsaukušies uz vecāka gadagājuma cilvēku lūgumu palīdzēt nopirkt un piegādāt produktus.