Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Veiksmīgi noslēgušās 20. republikāniskās PP sacensības

13.septembrī 2017 Jaunieši 1

Ziņa publicēta 12.09.2017.

9. septembrī LSK organizēja 20. ikgadējās Republikāniskās skolēnu pirmās palīdzības sniegšanas sacensības. Tās notika Rīgā, Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja teritorijā.

Sacensības tika organizētas ar mērķi noskaidrot skolēnu zināšanu un prasmju līmeni pirmās palīdzības sniegšanas iemaņu apguvē, atbilstoši Ministru kabineta 14.08.2012. noteikumu Nr.557 ‘’Noteikumi par apmācību pirmās palīdzības sniegšanā’’ 12 stundu programmai un Veselības ministrijas Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pirmās palīdzības sniegšanas pamatzināšanu apmācības programmas vadlīnijām (spēkā no 2017.gada 1.maija).

Sacensībās piedalījās Latvijas 15 labākās komandas no dažādām Latvijas pilsētām un novadiem. Dalībnieki ir apmācīti pirmās palīdzības sniegšanai 2016/2017. mācību gadā. Šie skolēni aktīvi izrādījuši interesi mācīties pirmo palīdzību gan praktiski, gan teorētiski, vēlas gūt pieredzi un sacensties savā starpā. Tie ir enerģiski un zinātkāri jaunieši, kas bieži vien pēc dalības šādās sacensībās sper nozīmīgu soli, izvēloties medicīnas profesiju.

Sacensību laikā dalībnieki sniedza pirmo palīdzību un psiholoģisko atbalstu cietušajiem un saslimušajiem (statistiem), darbosies komandā, kā arī saņems svarīgu izglītojošu informāciju. Sacensību galvenais tiesnesis bija Haralds Lučkovskis, Neatliekamās Medicīniskās Palīdzības Dienesta galvenais eksperts pirmās palīdzības jautājumos.

LSK izsaka pateicību:

  • Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja vadībai un darbiniekiem par atbalstu un veiksmīgu sadarbību sacensību organizēšanā.
  • Neatliekamās madicīniskās palīdzības dienestam (NMPD) par to, ka deleģēja NMPD galveno ekspertu pirmās palīdzības jautājumos Haraldu Lučkovski kā sacensību galveno tiesnesi un NMPD darbinieki piedalījās skolēnu izglītošanā par neatliekamo medicīnisko palīdzību, sniedza informāciju un demonstrēja NMP automašīnas ekipējumu un materiālus.
  • Pašvaldībām, komandu skolu vadībai, komandu pārstāvjiem par komandu sagatavošanu un finansiālu atbalstu komandu dalībai sacensībās.
  • LSK komiteju izpilddirektoriem par sadarbību un komandu atbalstu dalībai sacensībās gan sagatavojot komandas, gan sniedzot finasiālu atbalstu.
  • Tiesnešiem, statistiem, grimētājiem u.c. brīvprātīgajiem par ieguldīto darbu sacensību organizēšanā.

Sacensībās piedalījās 15 komandas (kopā 88 dalībnieki):

1.vietu ieguva Cēsu Valsts ģimnāzijas komanda

2.vietu ieguva Olaines 1.vidusskolas komanda

3.vietu ieguva Dobeles Valsts ģimnāzijas komanda

Veiklības etapā uzvarēja Cesvaines vidusskolas komanda

Kopvērtējums un rezultāti pieejami ŠEIT!

Sakām PALDIES ikvienam par aktīvu dalību sacensībās un parādītajām zināšanām. Uz tikšanos nākamgad!

Zemāk aicinām aplūkot foto galeriju.

Tev varētu arī interēsēt:

Video: Kāds ir Tavs brīvprātīgā pieredzes stāsts? Pievienojies LSKJ komandai un pavadi laiku lietderīgi

04.jūnijā 2020 Jaunieši
Video: Kāds ir Tavs brīvprātīgā pieredzes stāsts? Pievienojies LSKJ komandai un pavadi laiku lietderīgi

LSK atsāk pirmās palīdzības apmācības: aicinām pieteikties

03.jūnijā 2020 Pirmā palīdzība
Sākot ar 2020. gada 25. maiju biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts” atsāk pirmās palīdzības nodarbības.  Plašāka informācija par LSK Pirmās palīdzības programmu pieejama ŠEIT!  

Motivācijas programma Rīgas reģionā sniedza iespēju 55 personām noticēt pārmaiņām un uzlabot savus dzīves apstākļus

03.jūnijā 2020 Sociālais atbalsts
55 personas saņēma profesionālu sociālo darbinieku, juristu, psihologu un citu profesionāļu palīdzību.

LSK pievienojas Valsts policija aicinājumam: 13 soļi bērniem un jauniešiem drošai vasarai

LSK pievienojas Valsts policija aicinājumam! Mīļie bērni, jaunieši, pavadiet vasaru droši, ievērojot 13 pavisam vienkāršus soļus, ✅ lai jūs būtu drošībā, aizsargāti, ✅ lai jūsu tuvinieki būtu mierīgi, jo zināt, kā sevi pasargāt. Tāpat, Valsts policija izveidojusi īpašu savstarpēju vienošanos bērniem un viņu vecākiem, par šo soļu ievērošanu. Vairāk aicinām lasīt ŠEIT! Lai mierīga, droša …

Vēlot saulainu un drošu vasaru, LSK sveic ar mācību gada noslēgumu

29.maijā 2020 Jaunieši
Sveicam visus skolēnus, studentus un mācībspēkus ar mācību gada noslēgumu un vasaras brīvlaika sākšanos! Lai saulainas, krāsainas, drošas un spēcinošas brīvdienas! Sargiet sevi un savus tuviniekus! LSK būs blakus, lai palīdzētu! 

Noslēdzies LSKJ projekts “ROSĪBA “”BURTNIEKĀ””

25.maijā 2020 Projekti
Veiksmīgi noslēdzies Latvijas Sarkanā Krusta Jaunatnes (LSKJ) projekts “Rosība Burtniekā”. Tā mērķis bija sekmēt bērnu un jauniešu radošumu un pašpārliecinātību, organizējot radošas aktivitātes biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK) īslaicīgās uzturēšanās mītnē (ĪUM) “Burtnieks”, popularizēt brīvprātīgo darbu jauniešu vidū Latvijā, sniedzot iespēju praktiski iesaistīties un veidojot informatīvu materiālu par LSKJ darbību. Deviņu mēnešu laikā LSKJ Rīgas …