Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Veiksmīgi norisinājusies kampaņa “Zaļais jūlijs”

07.augustā 2020 Jaunieši

Videi draudzīga dzīvesveida popularizēšanai jūlijā tika organizēta kampaņa “Zaļais jūlijs” LSK Jaunatnes programmas “Veselības veicināšana un atbildība par ilgtspējīgu vidi” ietvaros. Tās mērķis bija vērst uzmanību uz vides problēmām un to, kā dzīvot videi draudzīgāk, sekmējot jauniešu atbildību pret apkārtējo vidi. Kampaņas laikā tika diskutēts par dažādām tēmām saistībā ar vidi – ikdienas paradumiem, uzturu, pārvietošanos un iepirkšanos.

Katru pirmdienu LSKJ Instagram kontā @red_cross_youth_latvia norisinājās saruna par kādu no tēmām, kurā savos padomos un pieredzē dalījās LSKJ brīvprātīgie. Jaunieši atzina, ka būtiski ir sākt ar maziem soļiem, jo tikai tā var virzīties arvien tālāk un regulāri turpināt darīt iesākto. Svarīgi saprast, ko katram ir iespējams mainīt un izvēlēties sev ērtākās alternatīvas, ka galu galā nemaz nav viena pareizā veida, kā dzīvot “zaļāk” – katram ir savs veids. 

Katrā no sarunām klausītāji tika aicināti piedalīties izaicinājumā, lai kādu no ieteikumiem sāktu realizēt dzīvē jau tagad, jo tikai, darot un rīkojoties, varam veidot pārmaiņas. Dalībnieki bija aktīvi, daloties gan ar savām plastmasas alternatīvām, gan izmantotajiem zaļajiem pārvietošanās līdzekļiem. Kopumā visos izaicinājumos aktīvi piedalījās vairāk kā 20 dalībnieki. Tiešsaistes sarunas tika skatītas 365 reizes.

Katru nedēļu dalībniekiem bija iespēja laimēt dāvanu karti 20 EUR apmērā no veģetāra uztura veikala “Dabas stacija”, kas deva papildus motivāciju piedalīties izaicinājumos. Tāpēc sakām viņiem milzīgu paldies par atbalstīšanu!

“Zaļā jūlija” komanda viesojās arī ChaulaTV interneta vides televīzijā, kur stāstīja par vides jautājumiem, raidījumu iespējams noskatīties ŠEIT.

Taču, neskatoties uz jau paveikto, zaļais jūlijs noslēgsies ar vēl kādu aktivitāti – 16. augustā sakopsim Vecāķu mežu. Aicināti ir visi, kuriem ir vēlme palīdzēt un sakopt vēl vienu Latvijas stūrīti. Informācija sekos!

“Vienīgā iespēja ir sākt ar saviem ieradumiem, jo nevaram uzreiz mainīt milzīgas lietas.”

Tiekamies jau nākamajos zaļajos darbos!

Tev varētu arī interēsēt:

Daugavpils jaunieši ne tikai palīdz citiem, bet arī rūpējas par savu dzīvesprieku

29.septembrī 2020 Jaunieši
Daugavpils jaunieši ne tikai palīdz citiem, bet arī rūpējas par savu dzīvesprieku, izkustoties un elpojot svaigu gaisu!

Pasaules sirds diena: parūpējies par savas sirds veselību, 12 ieteikumi

29. septembris: Pasaules sirds diena. Šodien īpaši aicinām parūpēties par savas sirds veselību un dalāmies ar 12 vienkāršiem ieteikumiem

SAC “Derpele” aktīvi noris pasākums “Jautrie starti rudens gaidās”

28.septembrī 2020 Sociālie centri
17. septembrī LSK SAC “Derpele” norisinājās pasākums "Jautrie starti rudens gaidās"

SAC “Derpele” kliente apbalvota ar Viestura ordeni

28.septembrī 2020 Sociālie centri
1. septembrī SAC "Derpele" ar Viestura ordeni tika godināta centra kliente Mihalīna Supe. 

Armēnijas un Azerbaidžānas konflikts: ICRC aicina puses saudzēt civiliedzīvotājus

27.septembrī 2020 Starptautiskā sadarbība
Starptautiskā Sarkanā Krusta Komiteja ir noraizējusies par konflikta eskalācijas humāno ietekmi saskarsmes līnijā.

LSK Rīgas apriņķa komiteja godina asins Goda donorus

25.septembrī 2020 Komitejas
Svinīgā pasākumā sveikti asins Goda donori un vecbiedri - goda jubilāri.