Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Tolerances diena – aktivitātes novados

01.decembrī 2015 Komitejas 1

DAP-2015 (2)

Jau ziņojām, ka, par godu Starptautiskajai iecietības veicināšanas un tolerances dienai (16. novembris), vairākos Latvijas novados LSK organizēja dažādas aktivitātes.

Aktivitātēs piedalījās LSK Kurzemes komitejas Grobiņas un Ventspils nodaļas, Rēzeknes, Valkas, Alūksnes, Krāslavas, Dagdas, Aglonas novadu komitejas, kā arī LSK īslaicīgās uzturēšanās mītne “Burtnieks” un krīzes centrs “Burtnieks”.

Aicinām iepazīties ar informāciju par katru no aktivitātēm zemāk.

Dokumentālās filmas “Šodienas latvieši emigrācijā” pirmizrāde

16. novembrī, Liepājā, Peldu ielā 5, notika LSK Kurzemes komitejas Liepājas un Grobiņas nodaļu apvienotais pasākums – filmas “Šodienas latvieši emigrācijā” pirmizrāde. Pasākums ilga 3 stundas, un tajā piedalījās 27 cilvēki. Filmas sižetā ir patiesi notikumi, kura atainoja mūsu tautiešu dzīvi svešumā pēdējās desmitgades laikā. Pēc filmas noskatīšanās raisījās diskusijas, kur dalībnieki izteica savus komentārus un domas par filmas tematiku. Diskusijas laikā tika apspriesta arī iecietības un tolerances tēma, un kā to veicināt. Pēc diskusijas dalībniekiem bija iespēja piedalīties radošajās darbnīcās, kuru laikā bija iespēja pagatavot Ziemassvētku apsveikumus sev tuviem un mīļiem cilvēkiem.

 

 ______________________________________________________________________________________________________________

Iecietības veicināšanas diena daudzfunkcionālajā ģimenes atbalsta centrā “Ventiņmāja”, Ventspilī

16. novembrī, Ventspilī, daudzfunkcionālajā ģimenes atbalsta centrā “Ventiņmāja”, tika organizēta lekcija “Kas ir tolerance?”. Tāpat, norisinājās tolerances un iecietības ieteikumu izstrāde dienas centra klientu savstārpējā komunikācijā, kas tika radoši noformēti. Pasākumā piedalījās 10 centra klienti ar dažādiem funkcionāliem traucējumiem (kustību, redzes, demence). Pasākums turpinājās ar radošo darbnīcu “Miera balodis”,  kuras laikā no kreppapīra uz vatmana tika veidota glezna, attēlojot miera simbolu – balodi.

 ______________________________________________________________________________________________________________

Tolerances diena LSK Rēzeknes komitejā

Tolerances  dienas ietvaros Rēzeknes komitejas jaunieši devās uz Rēzeknes bērnu namu. Komitejas jaunieši darbojās ar 10 bērniem vecumā līdz 12 gadiem.  Bija radoši uzdevumi, kuru laikā tika likts uzsvars uz pacietīgu darbu un palīdzēšanu citiem.  Norisinājās apsveikuma kartiņu un dzijas bumbu izgatavošana.  Ik pa laikam, lai atpūstos, tika spēlētas rotaļas. Par labi paveiktu darbiņu bērni cienājās ar saldumiem. Liels paldies bērnu namā dzīvojošajiem bērniem par atsaucību un līdzdalību, un vadībai par pretimnākšanu! ______________________________________________________________________________________________________________

Tolerances diena – zīmējumu konkurss LSK Valkas komitejā

LSK Valkas komiteja skolēniem organizēja radošo darbu/ zīmējumu konkursu.Tajā piedalījās 59 skolēni.

Detalizētu informāciju un fotogaleriju aicinām skatīt ŠEIT! 

DSC05187

 ______________________________________________________________________________________________________________

Aktivitātes LSK Krāslavas, Dagdas un Aglonas novadu komitejā

9. novembrī tika organizēta radošā darbnīca, kurā skolēni, kopā ar Krāslavas novada veco ļaužu pansionāta iemītniekiem, darināja dažāda veida auseklīšus un citus rotājums,  ar ko pēc tam tika izrotāts pansionāts. Radošajā darbnīcā piedalījās 12 cilvēki.

Savukārt, 16. novembrī Krāslavas pamatskolā tika organizēts pasākums “Tolerances māja”, kurā 51 skolēns vienojās kopīgā mājas celšanā.

 

 ______________________________________________________________________________________________________________

Tolerances diena – aktivitātes LSK ĪUM un KC “Burtnieks”

18. novembrī, kad visā Latvijā tika atzīmēta mūsu Valsts neatkarības proklamēšanas gadadiena, LSK ĪUM un KC “Burtnieks” iemītnieki vienojās kopīgās aktivitātēs, lai iepriecinātu garāmgājējus pie Brīvības pieminekļa, dalot pašgatavotus konfekšu pušķus un sarkanbaltsarkanās lentītes. Tāpat, aktivitātes dalībnieki kopīgi sveica Latviju svētkos, noliekot ziedus pie Brīvības pieminekļa. Pasākumā piedalījās 32 cilvēki.

Vairāk aicinām lasīt ŠEIT!

IMG-20151119-WA0002

 ______________________________________________________________________________________________________________

Aktivitātes, tiek rīkotas projekta „Latvijas Sarkanā Krusta regulārā darbība cilvēktiesību un pretdiskriminācijas jomā” (Nr.2012.EEZ/DAP/MAC/086/NAC/060/2015, projektu finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija) ietvaros.

Ziņa publicēta 01. 12.  2015.

Tev varētu arī interēsēt:

Kā sevi pasargāt no COVID-19?

(Papildināta informācija: 27.03.2020.) Piedāvājam iepazīties ar Pasaules Veselības organizācijas izstrādātajiem ieteikumiem, kā sevi pasargāt no inficēšanās ar Koronavīrusu COVID-19.

Starptautiskais Sarkanā Krusta projekts “BALTPREP” saņēmis “ES stratēģijas Baltijas jūras reģionam” izsniegtu kvalitātes zīmi

Starptautiskais Sarkanā Krusta projekts “BALTPREP” saņēmis "Eiropas Savienības stratēģijas Baltijas jūras reģionam" speciālu kvalitātes zīmi

LSK Daugavpils pilsētas komitejas jaunieši piegādā pārtiku vecāka gadagājuma cilvēkiem

27.martā 2020 Jaunieši
Biedrības "Latvijas Sarkanais Krusts" Daugavpils pilsētas komitejas Jauniešu nodaļas jaunieši atsaukušies uz vecāka gadagājuma cilvēku lūgumu palīdzēt nopirkt un piegādāt produktus.

Pasargā sevi un citus – turies 2 metrus atstatus no citiem

Priecājamies par ikvienu, kurš ievēro fizisko distancēšanos, sargājot gan sevi, gan apkārtējos.

“Latvijas Sarkanais Krusts” aicina atbalstīt maznodrošināto iedzīvotāju mīluļus

26.martā 2020 Sociālais atbalsts
Laikā, kad īpašas rūpes un uzmanība tiek pievērsta veselībai, nevajag aizmirst arī par mājas mīluļiem. “Latvijas Sarkanais Krusts” sadarbībā ar “Mars Latvia” un “Maxima” aicina ziedot suņu un kaķu barību maznodrošināto Latvijas iedzīvotāju mīluļiem.

LSKJ jaunieši tiekas Rēzeknē

26.martā 2020 Jaunieši
No 29. februāra līdz 1. martam biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” struktūrvienības “Latvijas Sarkanā Krusta Jaunatne” (LSKJ) nodaļu pārstāvji tikās Rēzeknē,  lai kopā diskutētu, mācītos un dalītos pieredzē par jauniešu nodaļas spēku, tēlu, organizācijas pamatprincipiem, nodaļas dzīves un aktivitāšu organizēšanas soļiem un izaicinājumiem. Sakām paldies LSKJ Daugavpils un LSKJ Rēzeknes nodaļu pārstāvjiem un projekta “Rosība Burtniekā” …