Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Šogad skolas gaitas uzsākuši 10 patvēruma meklētāju un personu ar bēgļa vai alternatīvo statusu bērni

2019_LSK_Beglu_programma_Logo

2019. gada augusta mēnesī biedrības „Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK) 2 sociālie darbinieki un 12 sociālie mentori nodrošināja sociālā darbinieka un sociālā mentora pakalpojumu patvēruma meklētājiem un personām ar bēgļa vai alternatīvo statusu. Sociālo darbinieku un sociālo mentoru pakalpojumu 2019. gada augustā saņēma 90 klienti, no tiem – 63, kas uzturējās Patvēruma meklētāju centrā, Muceniekos un 27 personas, kas patstāvīgi dzīvo Rīgā, no tiem: 20 sievietes, 47 vīrieši, 23 bērni.

Patvēruma meklētājiem un bēgļiem gan Muceniekos, gan ārpus centra – Rīgā,  LSK sociālie darbinieki un sociālie mentori turpināja nodrošināt gan psihoemocionālo palīdzību, gan primāro vajadzību apmierināšanu. LSK turpināja apģērba, apavu sagādi klientiem, kā arī sniedza praktisku palīdzību sadzīvisku problēmu risināšanā, formalitāšu kārtošanā, piemēram, klientu pavadīšanu uz tiesu, došanos ar klientiem uz Sociālo dienestu, palīdzot nokārtot trūcīgo statusu u.c.

Augusta mēnesis pagāja, gatavojoties jaunajam mācību gadam. Skolas gaitas uzsāka 10 skolēni (1.klasē- viens, 2.klasē – četri, 3.klasē – viens, 4.klasē – divi, 6.klasē – viens, 8. klasē – viens) no tādām valstīm kā Afganistāna, Krievija, Azerbaidžāna, Mongolija, Ukraina u.c. Pirmo reizi uz skolu devās 5 patvēruma meklētāju un bēgļu bērni (apmeklējot pirmo, otro un astoto klasi). Mācības turpināja 5 skolēni. Četri patvēruma meklētāju un bēgļu bērni apmeklē bērnudārzu, trīs patvēruma meklētāju bērni gaida vietu pirmsskolas izglītības iestādēs, lai apgūtu obligāto pirmsskolas izglītību. LSK, atbalstot visus skolā gājējus, sagādāja visiem skolēniem humāno palīdzību – skolas somas ar nepieciešamajām kancelejas precēm.

Lai atvieglotu bērnu integrāciju skolā, sociālie mentori palīdzēja bērniem un bērnu vecākiem laicīgi sagatavoties skolai – kopīgi apmeklēja skolu, lai iepazītos ar skolas vidi, klases audzinātāju. Tika izzinātas  bērnu valodu zināšanu prasmes, iemaņas, hobiji, talanti. Tāpat, mentori palīdzēja vecākiem uzrakstīt iesniegumus par interešu pulciņiem skolā un noformēt bērniem skolēnu e-kartes.

Pirms jaunā mācību gada sākuma, 32  patvēruma meklētāji un bēgļi  ar bērniem (13 pieaugušie un 19 bērni) sociālo mentoru pavadībā devās uz Siguldu. Ģimenes apmeklēja Livonijas ordeņa Siguldas pilsdrupas, Gūtmaņa alu un noslēgumā devās uz bērnu spēļu laukumu Raiņa parkā.  LSK izsaka pateicību Ropažu novada domei par sadarbību, nodrošinot skolēnu autobusu šim braucienam, un Siguldas tūrisma informācijas centra vadībai par iespēju bez maksas apmeklēt Livonijas ordeņa Siguldas pilsdrupas!

Augusta mēnesī alternatīvo statusu saņēma 1 klients no Krievijas, PMLP lēmumu par statusa nepiešķiršanu saņēma 3 klienti no Azerbaidžānas, 3 no Gruzijas un 2 no Krievijas.

Sociālā darbinieka un sociālā mentora pakalpojums tiek nodrošināts Sabiedrības integrācijas fonda īstenotā Eiropas Sociālā fonda projekta “Dažādības veicināšana” (Nr. 9.1.4.4./16/I/001) ietvaros. Finansējums 85% apmērā piešķirts no Eiropas Sociālā fonda un 15% finansē Latvijas valsts.

Detalizēta informācija par LSK sniegto atbalstu bēgļiem un patvēruma meklētājiem pieejama ŠEIT.

Kontaktinformācija

Gundega Rupenheite

Biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts”

Projekta vadītāja

Tālr. 28379100

E-pasts: gundega.rupenheite@redcross.lv

Karīna Dzene

Sabiedrības integrācijas fonda

Projekta ieviešanas vienības programmas koordinatore

Tālr. 67078226

E-pasts: Karina.Dzene@sif.gov.lv

Tev varētu arī interēsēt:

LSK jaunieši apciemo Bērnu slimnīcu

27.februārī 2020 Jaunieši
19. februārī LSKJ Daugavpils nodaļas jaunieši apciemoja Daugavpils reģionālās slimnīcas bērnu nodaļas.

Noslēdzies Daugavpils pilsētas komitejas rīkotais fotokonkurss “Tavs mirklis”

27.februārī 2020 Uncategorized
No 10. līdz 14. februārim Daugavpils Tehnoloģiju vidusskolā, Daugavpils 17.vidusskolā, Daugavpils 12.vidusskolā, Daugavpils 10.vidusskolā un Daugavpils Valsts ģimnāzijā LSK Daugavpils pilsētas komiteja organizēja Valentīna dienai veltītu konkursu “Katrs mirklis”. Pasākuma mērķis bija aktualizēt Valentīna dienu, ļaut jauniešiem vairāk uzzināt par LSK. Tāpat, konkursa ietvaros skolēniem bija iespēja uzņemt fotogrāfijas īpaši izveidotā fotorāmī, uz kura attēloti …

Norisinājusies projekta “Viena dzīvība” dalībnieku tikšanās

27.februārī 2020 Komitejas
17. februārī Daugavpils Jauniešu neformālās izglītības centrā notika projekta "Viena dzīvība"  dalībnieku informatīvā tikšanās.

LSK Daugavpils komitejas jaunieši dodas uz bērnu klubiem un stāsta par drošību un veselību

27.februārī 2020 Komitejas
LSK Daugavpils komitejas jaunieši dodas uz bērnu klubiem un stāsta par drošību un veselību.

LSKJ AICINA UZ PASĀKUMU DEPRESIJA. MĪTI UN PATIESĪBA

26.februārī 2020 Uncategorized
LSKJ AICINA UZ PASĀKUMU DEPRESIJA. MĪTI UN PATIESĪBA 28. FEBRUĀRĪ, RĪGĀ, ŠARLOTES IELĀ 1B

Austrālijas Sarkanajam Krustam pārskaitīti finansiālie ziedojumi no Latvijas

21.februārī 2020 Palīdzība citām valstīm
Saistībā ar nepieciešamo palīdzību cietušajiem uguns postījumos Austrālijā, esam pārskaitījuši Austrālijas Sarkanajam Krustam finansiālo palīdzību. Tā sastāv no biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK) ziedojumu kontā saņemtajiem iedzīvotāju ziedojumiem, LR Ārlietu ministrijas izdalītiem un LSK līdzekļiem.