Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Šogad skolas gaitas uzsākuši 10 patvēruma meklētāju un personu ar bēgļa vai alternatīvo statusu bērni

2019_LSK_Beglu_programma_Logo

2019. gada augusta mēnesī biedrības „Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK) 2 sociālie darbinieki un 12 sociālie mentori nodrošināja sociālā darbinieka un sociālā mentora pakalpojumu patvēruma meklētājiem un personām ar bēgļa vai alternatīvo statusu. Sociālo darbinieku un sociālo mentoru pakalpojumu 2019. gada augustā saņēma 90 klienti, no tiem – 63, kas uzturējās Patvēruma meklētāju centrā, Muceniekos un 27 personas, kas patstāvīgi dzīvo Rīgā, no tiem: 20 sievietes, 47 vīrieši, 23 bērni.

Patvēruma meklētājiem un bēgļiem gan Muceniekos, gan ārpus centra – Rīgā,  LSK sociālie darbinieki un sociālie mentori turpināja nodrošināt gan psihoemocionālo palīdzību, gan primāro vajadzību apmierināšanu. LSK turpināja apģērba, apavu sagādi klientiem, kā arī sniedza praktisku palīdzību sadzīvisku problēmu risināšanā, formalitāšu kārtošanā, piemēram, klientu pavadīšanu uz tiesu, došanos ar klientiem uz Sociālo dienestu, palīdzot nokārtot trūcīgo statusu u.c.

Augusta mēnesis pagāja, gatavojoties jaunajam mācību gadam. Skolas gaitas uzsāka 10 skolēni (1.klasē- viens, 2.klasē – četri, 3.klasē – viens, 4.klasē – divi, 6.klasē – viens, 8. klasē – viens) no tādām valstīm kā Afganistāna, Krievija, Azerbaidžāna, Mongolija, Ukraina u.c. Pirmo reizi uz skolu devās 5 patvēruma meklētāju un bēgļu bērni (apmeklējot pirmo, otro un astoto klasi). Mācības turpināja 5 skolēni. Četri patvēruma meklētāju un bēgļu bērni apmeklē bērnudārzu, trīs patvēruma meklētāju bērni gaida vietu pirmsskolas izglītības iestādēs, lai apgūtu obligāto pirmsskolas izglītību. LSK, atbalstot visus skolā gājējus, sagādāja visiem skolēniem humāno palīdzību – skolas somas ar nepieciešamajām kancelejas precēm.

Lai atvieglotu bērnu integrāciju skolā, sociālie mentori palīdzēja bērniem un bērnu vecākiem laicīgi sagatavoties skolai – kopīgi apmeklēja skolu, lai iepazītos ar skolas vidi, klases audzinātāju. Tika izzinātas  bērnu valodu zināšanu prasmes, iemaņas, hobiji, talanti. Tāpat, mentori palīdzēja vecākiem uzrakstīt iesniegumus par interešu pulciņiem skolā un noformēt bērniem skolēnu e-kartes.

Pirms jaunā mācību gada sākuma, 32  patvēruma meklētāji un bēgļi  ar bērniem (13 pieaugušie un 19 bērni) sociālo mentoru pavadībā devās uz Siguldu. Ģimenes apmeklēja Livonijas ordeņa Siguldas pilsdrupas, Gūtmaņa alu un noslēgumā devās uz bērnu spēļu laukumu Raiņa parkā.  LSK izsaka pateicību Ropažu novada domei par sadarbību, nodrošinot skolēnu autobusu šim braucienam, un Siguldas tūrisma informācijas centra vadībai par iespēju bez maksas apmeklēt Livonijas ordeņa Siguldas pilsdrupas!

Augusta mēnesī alternatīvo statusu saņēma 1 klients no Krievijas, PMLP lēmumu par statusa nepiešķiršanu saņēma 3 klienti no Azerbaidžānas, 3 no Gruzijas un 2 no Krievijas.

Sociālā darbinieka un sociālā mentora pakalpojums tiek nodrošināts Sabiedrības integrācijas fonda īstenotā Eiropas Sociālā fonda projekta “Dažādības veicināšana” (Nr. 9.1.4.4./16/I/001) ietvaros. Finansējums 85% apmērā piešķirts no Eiropas Sociālā fonda un 15% finansē Latvijas valsts.

Detalizēta informācija par LSK sniegto atbalstu bēgļiem un patvēruma meklētājiem pieejama ŠEIT.

Kontaktinformācija

Gundega Rupenheite

Biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts”

Projekta vadītāja

Tālr. 28379100

E-pasts: gundega.rupenheite@redcross.lv

Karīna Dzene

Sabiedrības integrācijas fonda

Projekta ieviešanas vienības programmas koordinatore

Tālr. 67078226

E-pasts: Karina.Dzene@sif.gov.lv

Tev varētu arī interēsēt:

LSKJ jaunieši viesojas CHAULA TV un stāsta par “Zaļo jūliju”

10.jūlijā 2020 Jaunieši
10. jūlijā LSKJ jaunieši viesojās ChaulaTV un pastāstīja par "Zaļo jūliju" un citām LSKJ aktivitātēm.

LSKJ jaunieši Ādažu novadā bērniem māca pirmo palīdzību

10.jūlijā 2020 Jaunieši
30. jūnijā LSKJ pārstāvji viesojās bērnu nometnē “Iespēju misija” Ādažu novadā, mācot pirmo palīdzību.

LSK aicina uz koptreniņu un informatīvo pasākumu

10.jūlijā 2020 Projekti
LSK aicina Rīgas iedzīvotājus (13 - 30 gadi) piedalīties koptreniņā / informatīvā pasākumā!

LSKJ aicina piedalīties apzinātības pārgājienā

10.jūlijā 2020 Jaunieši
17. jūlijā LSKJ Rīgas nodaļas jaunieši aicina piedalīties apzinātības pārgājienā pa Saulkrastu saulrieta taku.

LSKJ Daugavpils jaunieši piedalās pasākumā Baltkrievu kultūras centrā

09.jūlijā 2020 Komitejas
17. jūnijā Baltkrievu kultūras centrā Daugavpilī LSK Daugavpils komitejas jaunieši piedalījās pasākumā "Atvērto durvju dienu".

Skolēni Daugavpilī mācās par drošību vasarā

09.jūlijā 2020 Komitejas
19. jūnija LSK Daugavpils komitejas jaunieši Daugavpils Centra vidusskolā rīkoja pasākumu "Drošība vasarā".