Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Sociālā darbinieka un sociālā mentora atbalstu jūnijā saņēmuši 89 bēgļi un patvēruma meklētāji

16.jūlijā 2018 Uncategorized

Ziņa publicēta: 17.07.2018.

2018_LSK_Beglu_programma_Logo

Statistika

2018. gada jūnija mēnesī biedrības „Latvijas Sarkanais Krusts” projekta „Sociālā darbinieka un sociālā mentora pakalpojuma nodrošināšana patvēruma meklētājiem un personām ar bēgļa vai alternatīvo statusu” ietvaros strādāja 2 sociālie darbinieki un 6 sociālie mentori. Sociālo darbinieku un sociālo mentoru pakalpojumu 2018. gada jūnijā saņēma 89 klienti – patvēruma meklētāji un personas ar bēgļa vai alternatīvo statusu, kas uzturas patvēruma meklētāju izmitināšanas centrā “Mucenieki” vai patstāvīgi dzīvo ārpus tā.

LSK sociālie darbinieki un mentori šobrīd (16.07.2018) sniedz pakalpojumu 86 klientiem, no kuriem 37 dzīvo ārpus Muceniekiem – Jelgavā, Jūrmalā un Ķekavā. Klientu vidū ir 22 sievietes, 39 vīrieši un 25 bērni no dažādām valstīm – Afganistānas, Sīrijas, Eritrejas, Kongo, Sudānas, Turcijas un bijušām PSRS republikām – Azerbaidžānas, Krievijas, Uzbekistānas u.c. Arī LSK sociālo mentoru komanda ir daudznacionāla – to vidū ir turkmēnis, tatārs, krieviete, baltkrieviete un vairāki latvieši.

Jūnijā bēgļa statusu saņēmuši divi klienti – viens no  Krievijas, otrs no Sudānas, kuriem šobrīd tiek meklēta dzīvesvieta un nodarbinātības iespējas.

Šobrīd (16.07.2018) projektā strādā 2 sociālie darbinieki un 9 sociālie mentori.

Palīdzības sniegšana

Jūnijā patvēruma meklētājiem un bēgļiem gan Muceniekos, gan ārpus centra ir nodrošināta pārsvarā primāro vajadzību apmierināšana – apģērba un sadzīves preču sagāde, palīdzība veselības aprūpes pakalpojumu saņemšanai un sadzīvisku problēmu risināšanā, piemēram, internetbankas lietošanas apmācība, formalitāšu kārtošana, piemēram, klientu pavadīšana uz Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldi, uzturēšanās atļauju kārtošana, banku kontu atvēršana, iesniegumu par pabalstu saņemšanu noformēšana, klientu pavadīšana uz tiesu, došanās ar klientiem uz Sociālo dienestu, Nodarbinātības Valsts aģentūru, pie darba devēja, palīdzība  bērnu brīvā laika pavadīšanas iespēju atrašanā (došanās kopā uz bibliotēku, rotaļu laukumu u.c.) utml.

Sadarbība

Jau pirmajā programmas darbības mēnesī ir izveidojusies laba sadarbība ar iesaistītajām valsts institūcijām, nevalstiskajām organizācijām un privātpersonām, kā arī ārvalstu vēstniecībām, kā piemēram, Apvienoto Arābu Emirātu vēstniecība, kas ir ieinteresētas palīdzības sniegšanā bēgļiem un patvēruma meklētājiem.

Sociālā darbinieka un sociālā mentora pakalpojums tiek nodrošināts Sabiedrības integrācijas fonda īstenotā Eiropas Sociālā fonda projekta “Dažādības veicināšana” (Nr. 9.1.4.4./16/I/001) ietvaros. Finansējums 85% apmērā piešķirts no Eiropas Sociālā fonda un 15% finansē Latvijas valsts.

Kontaktinformācija:

Gundega Rupenheite
Biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts”
Projekta vadītāja

Tālr. 28379100

e-pasts: gundega.rupenheite@redcross.lv

Karīna Dzene
Projekta ieviešanas vienības programmas koordinatore
Tālr. 67078226
e-pasts: Karina.Dzene@sif.gov.lv

Tev varētu arī interēsēt:

Kā sevi pasargāt no COVID-19?

(Papildināta informācija: 27.03.2020.) Piedāvājam iepazīties ar Pasaules Veselības organizācijas izstrādātajiem ieteikumiem, kā sevi pasargāt no inficēšanās ar Koronavīrusu COVID-19.

Starptautiskais Sarkanā Krusta projekts “BALTPREP” saņēmis “ES stratēģijas Baltijas jūras reģionam” izsniegtu kvalitātes zīmi

Starptautiskais Sarkanā Krusta projekts “BALTPREP” saņēmis "Eiropas Savienības stratēģijas Baltijas jūras reģionam" speciālu kvalitātes zīmi

LSK Daugavpils pilsētas komitejas jaunieši piegādā pārtiku vecāka gadagājuma cilvēkiem

27.martā 2020 Jaunieši
Biedrības "Latvijas Sarkanais Krusts" Daugavpils pilsētas komitejas Jauniešu nodaļas jaunieši atsaukušies uz vecāka gadagājuma cilvēku lūgumu palīdzēt nopirkt un piegādāt produktus.

Pasargā sevi un citus – turies 2 metrus atstatus no citiem

Priecājamies par ikvienu, kurš ievēro fizisko distancēšanos, sargājot gan sevi, gan apkārtējos.

“Latvijas Sarkanais Krusts” aicina atbalstīt maznodrošināto iedzīvotāju mīluļus

26.martā 2020 Sociālais atbalsts
Laikā, kad īpašas rūpes un uzmanība tiek pievērsta veselībai, nevajag aizmirst arī par mājas mīluļiem. “Latvijas Sarkanais Krusts” sadarbībā ar “Mars Latvia” un “Maxima” aicina ziedot suņu un kaķu barību maznodrošināto Latvijas iedzīvotāju mīluļiem.

LSKJ jaunieši tiekas Rēzeknē

26.martā 2020 Jaunieši
No 29. februāra līdz 1. martam biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” struktūrvienības “Latvijas Sarkanā Krusta Jaunatne” (LSKJ) nodaļu pārstāvji tikās Rēzeknē,  lai kopā diskutētu, mācītos un dalītos pieredzē par jauniešu nodaļas spēku, tēlu, organizācijas pamatprincipiem, nodaļas dzīves un aktivitāšu organizēšanas soļiem un izaicinājumiem. Sakām paldies LSKJ Daugavpils un LSKJ Rēzeknes nodaļu pārstāvjiem un projekta “Rosība Burtniekā” …