Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Sociālā darbinieka un sociālā mentora atbalstu jūnijā saņēmuši 89 bēgļi un patvēruma meklētāji

16.jūlijā 2018 Uncategorized

Ziņa publicēta: 17.07.2018.

2018_LSK_Beglu_programma_Logo

Statistika

2018. gada jūnija mēnesī biedrības „Latvijas Sarkanais Krusts” projekta „Sociālā darbinieka un sociālā mentora pakalpojuma nodrošināšana patvēruma meklētājiem un personām ar bēgļa vai alternatīvo statusu” ietvaros strādāja 2 sociālie darbinieki un 6 sociālie mentori. Sociālo darbinieku un sociālo mentoru pakalpojumu 2018. gada jūnijā saņēma 89 klienti – patvēruma meklētāji un personas ar bēgļa vai alternatīvo statusu, kas uzturas patvēruma meklētāju izmitināšanas centrā “Mucenieki” vai patstāvīgi dzīvo ārpus tā.

LSK sociālie darbinieki un mentori šobrīd (16.07.2018) sniedz pakalpojumu 86 klientiem, no kuriem 37 dzīvo ārpus Muceniekiem – Jelgavā, Jūrmalā un Ķekavā. Klientu vidū ir 22 sievietes, 39 vīrieši un 25 bērni no dažādām valstīm – Afganistānas, Sīrijas, Eritrejas, Kongo, Sudānas, Turcijas un bijušām PSRS republikām – Azerbaidžānas, Krievijas, Uzbekistānas u.c. Arī LSK sociālo mentoru komanda ir daudznacionāla – to vidū ir turkmēnis, tatārs, krieviete, baltkrieviete un vairāki latvieši.

Jūnijā bēgļa statusu saņēmuši divi klienti – viens no  Krievijas, otrs no Sudānas, kuriem šobrīd tiek meklēta dzīvesvieta un nodarbinātības iespējas.

Šobrīd (16.07.2018) projektā strādā 2 sociālie darbinieki un 9 sociālie mentori.

Palīdzības sniegšana

Jūnijā patvēruma meklētājiem un bēgļiem gan Muceniekos, gan ārpus centra ir nodrošināta pārsvarā primāro vajadzību apmierināšana – apģērba un sadzīves preču sagāde, palīdzība veselības aprūpes pakalpojumu saņemšanai un sadzīvisku problēmu risināšanā, piemēram, internetbankas lietošanas apmācība, formalitāšu kārtošana, piemēram, klientu pavadīšana uz Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldi, uzturēšanās atļauju kārtošana, banku kontu atvēršana, iesniegumu par pabalstu saņemšanu noformēšana, klientu pavadīšana uz tiesu, došanās ar klientiem uz Sociālo dienestu, Nodarbinātības Valsts aģentūru, pie darba devēja, palīdzība  bērnu brīvā laika pavadīšanas iespēju atrašanā (došanās kopā uz bibliotēku, rotaļu laukumu u.c.) utml.

Sadarbība

Jau pirmajā programmas darbības mēnesī ir izveidojusies laba sadarbība ar iesaistītajām valsts institūcijām, nevalstiskajām organizācijām un privātpersonām, kā arī ārvalstu vēstniecībām, kā piemēram, Apvienoto Arābu Emirātu vēstniecība, kas ir ieinteresētas palīdzības sniegšanā bēgļiem un patvēruma meklētājiem.

Sociālā darbinieka un sociālā mentora pakalpojums tiek nodrošināts Sabiedrības integrācijas fonda īstenotā Eiropas Sociālā fonda projekta “Dažādības veicināšana” (Nr. 9.1.4.4./16/I/001) ietvaros. Finansējums 85% apmērā piešķirts no Eiropas Sociālā fonda un 15% finansē Latvijas valsts.

Kontaktinformācija:

Gundega Rupenheite
Biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts”
Projekta vadītāja

Tālr. 28379100

e-pasts: gundega.rupenheite@redcross.lv

Karīna Dzene
Projekta ieviešanas vienības programmas koordinatore
Tālr. 67078226
e-pasts: Karina.Dzene@sif.gov.lv

Tev varētu arī interēsēt:

LSK jaunieši apciemo Bērnu slimnīcu

27.februārī 2020 Jaunieši
19. februārī LSKJ Daugavpils nodaļas jaunieši apciemoja Daugavpils reģionālās slimnīcas bērnu nodaļas.

Noslēdzies Daugavpils pilsētas komitejas rīkotais fotokonkurss “Tavs mirklis”

27.februārī 2020 Uncategorized
No 10. līdz 14. februārim Daugavpils Tehnoloģiju vidusskolā, Daugavpils 17.vidusskolā, Daugavpils 12.vidusskolā, Daugavpils 10.vidusskolā un Daugavpils Valsts ģimnāzijā LSK Daugavpils pilsētas komiteja organizēja Valentīna dienai veltītu konkursu “Katrs mirklis”. Pasākuma mērķis bija aktualizēt Valentīna dienu, ļaut jauniešiem vairāk uzzināt par LSK. Tāpat, konkursa ietvaros skolēniem bija iespēja uzņemt fotogrāfijas īpaši izveidotā fotorāmī, uz kura attēloti …

Norisinājusies projekta “Viena dzīvība” dalībnieku tikšanās

27.februārī 2020 Komitejas
17. februārī Daugavpils Jauniešu neformālās izglītības centrā notika projekta "Viena dzīvība"  dalībnieku informatīvā tikšanās.

LSK Daugavpils komitejas jaunieši dodas uz bērnu klubiem un stāsta par drošību un veselību

27.februārī 2020 Komitejas
LSK Daugavpils komitejas jaunieši dodas uz bērnu klubiem un stāsta par drošību un veselību.

LSKJ AICINA UZ PASĀKUMU DEPRESIJA. MĪTI UN PATIESĪBA

26.februārī 2020 Uncategorized
LSKJ AICINA UZ PASĀKUMU DEPRESIJA. MĪTI UN PATIESĪBA 28. FEBRUĀRĪ, RĪGĀ, ŠARLOTES IELĀ 1B

Austrālijas Sarkanajam Krustam pārskaitīti finansiālie ziedojumi no Latvijas

21.februārī 2020 Palīdzība citām valstīm
Saistībā ar nepieciešamo palīdzību cietušajiem uguns postījumos Austrālijā, esam pārskaitījuši Austrālijas Sarkanajam Krustam finansiālo palīdzību. Tā sastāv no biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK) ziedojumu kontā saņemtajiem iedzīvotāju ziedojumiem, LR Ārlietu ministrijas izdalītiem un LSK līdzekļiem.