Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Septembrī sociālā darbinieka un sociālā mentora atbalstu saņēmuši 89 patvēruma meklētāji, bēgļi un personas ar alternatīvo statusu

04.oktobrī 2019 Uncategorized

2019_LSK_Beglu_programma_Logo

2019. gada septembra mēnesī biedrības „Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK) 2 sociālie darbinieki un 11 sociālie mentori nodrošināja sociālā darbinieka un sociālā mentora pakalpojumu patvēruma meklētājiem un personām ar bēgļa vai alternatīvo statusu. Sociālo darbinieku un sociālo mentoru pakalpojumu 2019. gada septembrī saņēma 89 klienti, no tiem – 62, kas uzturējās Patvēruma meklētāju centrā Muceniekos, un 27 personas, kas patstāvīgi dzīvo Rīgā, no tiem: 20 sievietes, 44 vīrieši, 25 bērni.

Patvēruma meklētājiem un bēgļiem gan Muceniekos, gan ārpus centra – Rīgā,  LSK sociālie darbinieki un sociālie mentori turpināja nodrošināt gan psihoemocionālo palīdzību, gan primāro vajadzību apmierināšanu, kā arī sekmēja patvēruma meklētāju un bēgļu integrāciju Latvijas sabiedrībā, organizējot un piedaloties kopīgos pasākumos. LSK turpināja apģērba, apavu sagādi klientiem, kā arī sniedza praktisku palīdzību sadzīvisku problēmu risināšanā, formalitāšu kārtošanā, pavadot klientus uz valsts, pašvaldības un citām institūcijām.

Septembrī turpinājās LSK sadarbība ar Rīgas Starptautisko skolu, kuras ietvaros patvēruma meklētāju un bēgļu bērniem reizi nedēļā ir iespēja papildus mācīties angļu valodu.

Pasaules talkas un Meža dienu ietvaros 20. septembrī Ropažos sociālie mentori kopā ar klientiem no Nigērijas un citiem Ropažu novada iedzīvotājiem, pašvaldības darbiniekiem un vadību atjaunoja Latvijā garāko ābeļu aleju, iestādot vairāk nekā 30 jaunas ābelītes.

17. septembrī septiņi Mucinieku iemītnieki, no tiem viens kubietis, ķīnietis un pieci nigērieši savu sociālo mentoru pavadībā devās tūrē pa Vecrīgu. Ekskursijas gida lomu uzņēmās LSK sociālais mentors, ar pieredzi gida darbā. Vairāku stundu garajā ekskursijā tika izstaigātas nozīmīgākās Vecrīgas vietas, tādas kā Pulvertornis, Melngalvju nams, Rīgas pils, Līvu un Doma laukums, vairākas Vecrīgas baznīcas, pabeidzot tūri ar Centrāltirgus iepazīšanu.

Septembra pēdējā svētdienā LSK sociālie mentori kopā ar klientiem no Krievijas, Afganistānas, Nigērijas, Kamerūnas, Kubas un Azerbaidžānas devās uz Latvijas Mākslas muzeju, kur aplūkoja ne tikai pastāvīgās Latvijas vecmeistaru un modernistu ekspozīcijas, bet arī izstādi par muzeju darbinieci Mērija Grīnbergu, kurai pēc Otrā pasaules kara izdevās nosargāt un atvest atpakaļ no Vācijas lielu daļu Latvijas muzeju vērtību. Ekspozīcijā vijās mākslinieku Grosvaldu dzimtas stāsts no Pirmā pasaules kara bēgļu gaitām līdz Latvijas okupācijai.

Septembrī bēgļa statusu saņēma 3 klienti no Krievijas. PMLP lēmumu par statusa nepiešķiršanu saņēma 2 klienti no Gruzijas.

Sociālā darbinieka un sociālā mentora pakalpojums tiek nodrošināts Sabiedrības integrācijas fonda īstenotā Eiropas Sociālā fonda projekta “Dažādības veicināšana” (Nr. 9.1.4.4./16/I/001) ietvaros. Finansējums 85% apmērā piešķirts no Eiropas Sociālā fonda un 15% finansē Latvijas valsts.

Detalizēta informācija par LSK sniegto atbalstu bēgļiem un patvēruma meklētājiem pieejama ŠEIT.

Kontaktinformācija

Gundega RupenheiteBiedrības “Latvijas Sarkanais Krusts”Projekta vadītāja

Tālr. 28379100

E-pasts: gundega.rupenheite@redcross.lv

Karīna DzeneSabiedrības integrācijas fondaProjekta ieviešanas vienības programmas koordinatore

Tālr. 67078226

E-pasts: Karina.Dzene@sif.gov.lv

Tev varētu arī interēsēt:

Video: Kāds ir Tavs brīvprātīgā pieredzes stāsts? Pievienojies LSKJ komandai un pavadi laiku lietderīgi

04.jūnijā 2020 Jaunieši
Video: Kāds ir Tavs brīvprātīgā pieredzes stāsts? Pievienojies LSKJ komandai un pavadi laiku lietderīgi

LSK atsāk pirmās palīdzības apmācības: aicinām pieteikties

03.jūnijā 2020 Pirmā palīdzība
Sākot ar 2020. gada 25. maiju LSK atsāk pirmās palīdzības nodarbības.

Motivācijas programma Rīgas reģionā sniedza iespēju 55 personām noticēt pārmaiņām un uzlabot savus dzīves apstākļus

03.jūnijā 2020 Sociālais atbalsts
55 personas saņēma profesionālu sociālo darbinieku, juristu, psihologu un citu profesionāļu palīdzību.

LSK pievienojas Valsts policija aicinājumam: 13 soļi bērniem un jauniešiem drošai vasarai

LSK pievienojas Valsts policija aicinājumam: bērni, jaunieši, pavadiet vasaru droši, ievērojot 13 pavisam vienkāršus soļus,

Vēlot saulainu un drošu vasaru, LSK sveic ar mācību gada noslēgumu

29.maijā 2020 Jaunieši
Sveicam visus skolēnus, studentus un mācībspēkus ar mācību gada noslēgumu un vasaras brīvlaika sākšanos! Lai saulainas, krāsainas, drošas un spēcinošas brīvdienas! Sargiet sevi un savus tuviniekus! LSK būs blakus, lai palīdzētu!