Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Rēzeknes komitejas jaunieši piedalās lomu spēlē „On The Run” Norvēģijā

FOTO1 Foto2Laika posmā no 9. līdz 11. oktobrim trīs biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” Rēzeknes komitejas brīvpratīgās jaunietes piedalījās Norvēģijas SK sadarbības komitejas Oppland rīkotā pasākumā – spēlē “On The Run” (Valdresas kalnos, Norvēģijā). Lomu spēles tēma- bēgļi.  Norvēģi tēmas aktualitāti skaidroja ne tikai ar notiekošo pasaulē, bet arī ar to, ka ikviens no mums var būt bēglis savā valstī un pilsētā. Rodas jautājums, kāpēc gan bēglis savā valstī un pilsētā? Bieži vien gadās tā, ka mēs izvēlamies bēgt no problēmām un neveiksmēm, necenšoties tās risināt. Tādā brīdī atklājas cilvēka vājā daba, izvēlēties vieglāko ceļu un kļūt par bēgli.

Spēle ilga 24h. Tās galvenais mērķis bija dot iespēju 50 norvēģu jauniešiem iejusties bēgļu lomā. Spēles sākumā jaunieši tika sadalīti grupās. Viena grupa bija kā viena bēgļu ģimene ar tēvu, māti, bērniem un radiem. Ģimenes pienākums bija veiksmīgi nokļūt no Somālijas (spēles sākuma punkts) līdz Norvēģijai (spēles beigu punkts), iegūt pilsonību un atrast sev jaunu mitekli ar labākiem apstākļiem. Šis ceļš nebūt nebija viegls, tas bija īsts spēku pārbaudījums. Piedaloties spēlē kā instruktori, jaunieši guva pieredzi darbā ar nogurušiem un izsalkušiem cilvēkiem, kā arī iepazina bēgļu gaitas, protams, izspēlētā veidā.

Atgriežoties no Norvēģijas, dalībnieces dalījās savos iespaidos:

 Aleksandra:

Nor“Brauciens uz Norvēģiju deva daudz zināšanu un pieredzi. Interesanti bija pavērot dabu, kultūru, tradīcijas, Sarkanā Krusta darbību un tā intereses. Salīdzinoši ar Norvēģiju, Latvija maz pievērš uzmanību aktuālām tēmām, kā, piemēram, bēgļiem.”

Evija:

“Šis brauciens bija lieliska iespēja ne tikai apskatīt skaisto Norvēģijas rudeni, bet arī uzzināt mazliet vairāk par vienu no pašlaik aktuālākajām tēmām – bēgļu gaitām dažādās valstīs. Pēc spēles dalībnieki padalījās ar saviem iespaidiem, kas lika arī man aizdomāties par šo tēmu. Šī lomu spēlē diezgan līdzīgi attēloja apstākļus, ar kuriem jāsaskaras bēgļiem un tie nebūt nebija paši viesmīlīgākie. Manuprāt, to saprata arī dalībnieki, kuriem to visu nācās piedzīvot pašiem. Tā viennozīmīgi bija interesanta pieredze, kas lika paraudzīties uz lietām no cita skatu punkta.”

Eva:

“Ikviens brauciens, nometne, spēle ir iespēja uzzināt ko jaunu, tādējādi vairojot savas zināšanas par konkrētām tēmām. Esot Norvēģijā un piedaloties lomu spēlē “On The Run”, es redzēju, cik grūti ir bēgt jaunietim, kas īsti nav piedzīvojis karu vai badu, un aizdomājos par to, kā jūtas patiess bēglis. Tā bija iespēja attīstīt savu angļu valodu, redzēt  augstus kalnus, iegūt pieredzi apjomīgu pasākumu organizēšanā, iepazīt Norvēģijas Sarkanā Krusta darbu un prioritātes,
kā arī sadraudzēties ar citu valstu pārstāvjiem. Domāju, ka tāda veida spēle spētu iepazīstināt Latvijas jauniešus ar gaitām, ko piedzīvo bēglis, jo, kamēr to neizjūti pats, tikmēr attieksme ir salīdzinoši vienaldzīga. Vēlos pateikties gan LSK  Rēzeknes komitejai, gan Norvēģijas Sarkanajam Krustam par iespēju piedalīties.”

Ziņa publicēta 16. 10. 2015.

Tev varētu arī interēsēt:

LSK atbalstu decembrī saņēmuši 81 patvēruma meklētājs, personas ar bēgļa vai alternatīvo statusu

2020. gada decembrī, īstenojot Sabiedrības integrācijas fonda projekta “Dažādības veicināšana” aktivitāti, biedrības „Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK) 1 sociālais darbinieks un 6 sociālie mentori nodrošināja sociālā darbinieka un sociālā mentora pakalpojumu patvēruma meklētājiem un personām ar bēgļa vai alternatīvo statusu. Sociālo darbinieku un sociālo mentoru pakalpojumu 2020. gada decembrī saņēma 81 klients, no tiem 15 sievietes, …

Informatīvs materiāls senioriem un viņu tuviniekiem: psiholoģiskā slimības uzliesmojuma pārvarēšana

14.janvārī 2021 Veselības drošība
LSK sagatavojis informatīvu materiālu par psiholoģisko slimības uzliesmojuma pārvarēšanu

Kā sevi pasargāt no COVID-19?

(Papildināta informācija: 14.01.2021.) Piedāvājam iepazīties ar aktuālo informāciju un PVO un SKSP federācijas ieteikumiem, kā sevi pasargāt no inficēšanās ar Koronavīrusu COVID-19.

Rēzeknē uzsākts jauns projekts jauniešiem “Humāns. Iedvesmojošs. Vesels”

13.janvārī 2021 Komitejas
10. janvārī LSK Latgales komiteju uzsākusi projekta “Humāns. Iedvesmojošs. Vesels." īstenošanu

Nozlēdzies vebinārs “Es nebaidos no panikas”

11.janvārī 2021 Jaunieši
Noslēdzies pēdējais vebinārs projekta "Elpo, lai priecātos 2" ietvaros.

LSKJ Daugavpils nodaļas jaunieši piedalās Jaungada skrējienā

11.janvārī 2021 Komitejas
Decembrī LSK Daugavpils jaunieši piedalījās Jaungada skrējienā