Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Rēzeknes komitejas jaunieši piedalās lomu spēlē „On The Run” Norvēģijā

FOTO1 Foto2Laika posmā no 9. līdz 11. oktobrim trīs biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” Rēzeknes komitejas brīvpratīgās jaunietes piedalījās Norvēģijas SK sadarbības komitejas Oppland rīkotā pasākumā – spēlē “On The Run” (Valdresas kalnos, Norvēģijā). Lomu spēles tēma- bēgļi.  Norvēģi tēmas aktualitāti skaidroja ne tikai ar notiekošo pasaulē, bet arī ar to, ka ikviens no mums var būt bēglis savā valstī un pilsētā. Rodas jautājums, kāpēc gan bēglis savā valstī un pilsētā? Bieži vien gadās tā, ka mēs izvēlamies bēgt no problēmām un neveiksmēm, necenšoties tās risināt. Tādā brīdī atklājas cilvēka vājā daba, izvēlēties vieglāko ceļu un kļūt par bēgli.

Spēle ilga 24h. Tās galvenais mērķis bija dot iespēju 50 norvēģu jauniešiem iejusties bēgļu lomā. Spēles sākumā jaunieši tika sadalīti grupās. Viena grupa bija kā viena bēgļu ģimene ar tēvu, māti, bērniem un radiem. Ģimenes pienākums bija veiksmīgi nokļūt no Somālijas (spēles sākuma punkts) līdz Norvēģijai (spēles beigu punkts), iegūt pilsonību un atrast sev jaunu mitekli ar labākiem apstākļiem. Šis ceļš nebūt nebija viegls, tas bija īsts spēku pārbaudījums. Piedaloties spēlē kā instruktori, jaunieši guva pieredzi darbā ar nogurušiem un izsalkušiem cilvēkiem, kā arī iepazina bēgļu gaitas, protams, izspēlētā veidā.

Atgriežoties no Norvēģijas, dalībnieces dalījās savos iespaidos:

 Aleksandra:

Nor“Brauciens uz Norvēģiju deva daudz zināšanu un pieredzi. Interesanti bija pavērot dabu, kultūru, tradīcijas, Sarkanā Krusta darbību un tā intereses. Salīdzinoši ar Norvēģiju, Latvija maz pievērš uzmanību aktuālām tēmām, kā, piemēram, bēgļiem.”

Evija:

“Šis brauciens bija lieliska iespēja ne tikai apskatīt skaisto Norvēģijas rudeni, bet arī uzzināt mazliet vairāk par vienu no pašlaik aktuālākajām tēmām – bēgļu gaitām dažādās valstīs. Pēc spēles dalībnieki padalījās ar saviem iespaidiem, kas lika arī man aizdomāties par šo tēmu. Šī lomu spēlē diezgan līdzīgi attēloja apstākļus, ar kuriem jāsaskaras bēgļiem un tie nebūt nebija paši viesmīlīgākie. Manuprāt, to saprata arī dalībnieki, kuriem to visu nācās piedzīvot pašiem. Tā viennozīmīgi bija interesanta pieredze, kas lika paraudzīties uz lietām no cita skatu punkta.”

Eva:

“Ikviens brauciens, nometne, spēle ir iespēja uzzināt ko jaunu, tādējādi vairojot savas zināšanas par konkrētām tēmām. Esot Norvēģijā un piedaloties lomu spēlē “On The Run”, es redzēju, cik grūti ir bēgt jaunietim, kas īsti nav piedzīvojis karu vai badu, un aizdomājos par to, kā jūtas patiess bēglis. Tā bija iespēja attīstīt savu angļu valodu, redzēt  augstus kalnus, iegūt pieredzi apjomīgu pasākumu organizēšanā, iepazīt Norvēģijas Sarkanā Krusta darbu un prioritātes,
kā arī sadraudzēties ar citu valstu pārstāvjiem. Domāju, ka tāda veida spēle spētu iepazīstināt Latvijas jauniešus ar gaitām, ko piedzīvo bēglis, jo, kamēr to neizjūti pats, tikmēr attieksme ir salīdzinoši vienaldzīga. Vēlos pateikties gan LSK  Rēzeknes komitejai, gan Norvēģijas Sarkanajam Krustam par iespēju piedalīties.”

Ziņa publicēta 16. 10. 2015.

Tev varētu arī interēsēt:

Video: Kāds ir Tavs brīvprātīgā pieredzes stāsts? Pievienojies LSKJ komandai un pavadi laiku lietderīgi

04.jūnijā 2020 Jaunieši
Video: Kāds ir Tavs brīvprātīgā pieredzes stāsts? Pievienojies LSKJ komandai un pavadi laiku lietderīgi

LSK atsāk pirmās palīdzības apmācības: aicinām pieteikties

03.jūnijā 2020 Pirmā palīdzība
Sākot ar 2020. gada 25. maiju biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts” atsāk pirmās palīdzības nodarbības.  Plašāka informācija par LSK Pirmās palīdzības programmu pieejama ŠEIT!  

Motivācijas programma Rīgas reģionā sniedza iespēju 55 personām noticēt pārmaiņām un uzlabot savus dzīves apstākļus

03.jūnijā 2020 Sociālais atbalsts
55 personas saņēma profesionālu sociālo darbinieku, juristu, psihologu un citu profesionāļu palīdzību.

LSK pievienojas Valsts policija aicinājumam: 13 soļi bērniem un jauniešiem drošai vasarai

LSK pievienojas Valsts policija aicinājumam! Mīļie bērni, jaunieši, pavadiet vasaru droši, ievērojot 13 pavisam vienkāršus soļus, ✅ lai jūs būtu drošībā, aizsargāti, ✅ lai jūsu tuvinieki būtu mierīgi, jo zināt, kā sevi pasargāt. Tāpat, Valsts policija izveidojusi īpašu savstarpēju vienošanos bērniem un viņu vecākiem, par šo soļu ievērošanu. Vairāk aicinām lasīt ŠEIT! Lai mierīga, droša …

Vēlot saulainu un drošu vasaru, LSK sveic ar mācību gada noslēgumu

29.maijā 2020 Jaunieši
Sveicam visus skolēnus, studentus un mācībspēkus ar mācību gada noslēgumu un vasaras brīvlaika sākšanos! Lai saulainas, krāsainas, drošas un spēcinošas brīvdienas! Sargiet sevi un savus tuviniekus! LSK būs blakus, lai palīdzētu! 

Noslēdzies LSKJ projekts “ROSĪBA “”BURTNIEKĀ””

25.maijā 2020 Projekti
Veiksmīgi noslēdzies Latvijas Sarkanā Krusta Jaunatnes (LSKJ) projekts “Rosība Burtniekā”. Tā mērķis bija sekmēt bērnu un jauniešu radošumu un pašpārliecinātību, organizējot radošas aktivitātes biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK) īslaicīgās uzturēšanās mītnē (ĪUM) “Burtnieks”, popularizēt brīvprātīgo darbu jauniešu vidū Latvijā, sniedzot iespēju praktiski iesaistīties un veidojot informatīvu materiālu par LSKJ darbību. Deviņu mēnešu laikā LSKJ Rīgas …