Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

„Randiņš ar vasaru” notika!

26.jūlijā 2016 Uncategorized

Ziņa publicēta 26.07.2016. 

No 21.-25.jūlijam Nautrēnu pagasta Rogovkā notika starptautiska nometne „Ŗandiņš ar vasaru”. Nometnē piedalījās jaunieši no Norvēģijas (Oppland apgabals) un LSK Rēzeknes komitejas jaunieši. Nometni organizēja LSK Rēzeknes komiteja.

Nometnes mērķis bija dalīties pieredzē, stiprināt sadraudzību un nodibināt jaunus kontaktus. Katru dienu bija paredzēti dažādi pasākumi.

Viena diena bija veltīta pirmās palīdzības sniegšanā. Tā kā jaunieši jau bija izglītoti palīdzības sniegšanā, tad organizētāji izpēlēja dažādas simulācijas  – negadījums pie ugunskura, sprādziens, amputācija, vēdera trauma, bēgļi, svešķermenis u.c.  Jaunieši varēja iejusties glābēju lomā un sniegt pirmo palīdzību. Situācijas bija sarežģītas, jo negadījumos bija vairāki cietušie, kuriem vienlaicīgi vajadzēja sniegt palīdzību. Nodarbības organizēja un statistu lomās iejutās Alma Egle un Kristīne Kudreņicka. Vakarā jaunieši apmeklēja Rogovkas jauniešu centru, kur gatavoja dziesmām horeogrāfiju un paši vēlāk to varēja improvizēt.

Nākamā diena bija veltīta izdzīvošanai dabā. Nometnē bija uzaicināti 305.Rēzeknes jaunsargu vienības instruktorus Juris Gedušs un 316.Viļānu jaunsargu vienības instruktors Romāns Seilis-Zundāns un 6 jaunsargi. Jaunsargi strādāja ar jauniešiem visu dienu, rādot dažādas situācijas – gan orientēšanās mežā, mezglu siešanu, ugunskura sagatave, mītņu veidošana, ūdens iegūšana, gan ekipējuma demonstrēšana. Tāpat bija izveidota šķēršļu trase, kuru vajadzēja iziet katram jaunietim. Jaunieši bija iesaistīti visās aktivitātēs. Vakarā nometnē bija ieradušies „Valis” jaunieši, lai organizētu T-kreklu apdrukās darbnīcu. Te jaunieši varēja izpausties radoši un paši apgleznot savus T-kreklus.

Noslēguma diena bija vairāk veltīta pagasta apskatei, tāpēc mēs devāmies pie keramiķa Pētera Gailuma . Podnieka darbnīcā jaunieši izpaudās radoši, jo tika piedāvāta iespēja padarboties ar mālu, veidojot māla suvenīrus. Tāpat saimnieks stāstīja par keramiķa darbu un rādīja savu ekspozīciju. Pēdējās dienas vakarā bijā nometnes izvērtējums, apliecinājuma izsniegšana, apmaiņa ar dāvanām.

Tev varētu arī interēsēt:

Projekts “Brīvprātīgā darba spēks”: dalībnieki dalās gūtajā pieredzē

20.februārī 2020 Jaunieši
11. janvārī LSKJ brīvprātīgie dalījās iegūtajā pieredzē un zināšanās, ko ieguva Erasmus+ jauniešu apmaiņas projektā “Brīvprātīgā darba spēks” (The Power of volunteering). Jauniešiem bija iespēja piedalīties aktivitātēs par tādiem tematiem kā pirmā palīdzība, Sarkanā Krusta kustība un starptautiskā humanitārās tiesības. Projekta partneri ir Itālijas Sarkanais Krusts – Toskānas komiteja, kuri arī savukārt nodevuši projektā gūto …

Ķīnas Sarkanais Krusts palīdz cilvēkiem Ķīnā, kurus ietekmē Koronavīruss

Ķīnas Sarkanā Krusta brīvprātīgie nenogurstoši palīdz cilvēkiem, kurus Ķīnā ietekmē Korona vīruss.

Sesto reizi izskan Pateicības koncerts asinsdonoriem

15. februārī kinoteātrī “Splendid Palace” jau sesto gadu pēc kārtas izskanēja Pateicības koncerts asinsdonoriem.

Palīdzība cietušajiem Austrālijas ugunsgrēkos

14.februārī 2020 Palīdzība citām valstīm
Apkopoti Latvijas iedzīvotāju ziedojumi un saņemtie finansiālie līdzekļi no LR Ārlietu ministrijas.

Sociālā darbinieka un mentora atbalstu saņēmuši 81 patvēruma meklētājs, bēgļi un personas ar alternatīvo statusu

Sociālā darbinieka un sociālā mentora atbalstu  saņēmuši  81 patvēruma meklētājs, bēgļi un personas ar alternatīvo statusu.

Tehnisku iemeslu 4. februārī nestrādā Eiropas Atbalsta paku izdales punkts Jelgavā, Pasta 26

04.februārī 2020 Sociālais atbalsts
Tehnisku iemeslu 4. februārī nestrādā Eiropas Atbalsta paku LSK izdales punkts Jelgavā, Pasta 26