Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

„Randiņš ar vasaru” notika!

26.jūlijā 2016 Uncategorized

Ziņa publicēta 26.07.2016. 

No 21.-25.jūlijam Nautrēnu pagasta Rogovkā notika starptautiska nometne „Ŗandiņš ar vasaru”. Nometnē piedalījās jaunieši no Norvēģijas (Oppland apgabals) un LSK Rēzeknes komitejas jaunieši. Nometni organizēja LSK Rēzeknes komiteja.

Nometnes mērķis bija dalīties pieredzē, stiprināt sadraudzību un nodibināt jaunus kontaktus. Katru dienu bija paredzēti dažādi pasākumi.

Viena diena bija veltīta pirmās palīdzības sniegšanā. Tā kā jaunieši jau bija izglītoti palīdzības sniegšanā, tad organizētāji izpēlēja dažādas simulācijas  – negadījums pie ugunskura, sprādziens, amputācija, vēdera trauma, bēgļi, svešķermenis u.c.  Jaunieši varēja iejusties glābēju lomā un sniegt pirmo palīdzību. Situācijas bija sarežģītas, jo negadījumos bija vairāki cietušie, kuriem vienlaicīgi vajadzēja sniegt palīdzību. Nodarbības organizēja un statistu lomās iejutās Alma Egle un Kristīne Kudreņicka. Vakarā jaunieši apmeklēja Rogovkas jauniešu centru, kur gatavoja dziesmām horeogrāfiju un paši vēlāk to varēja improvizēt.

Nākamā diena bija veltīta izdzīvošanai dabā. Nometnē bija uzaicināti 305.Rēzeknes jaunsargu vienības instruktorus Juris Gedušs un 316.Viļānu jaunsargu vienības instruktors Romāns Seilis-Zundāns un 6 jaunsargi. Jaunsargi strādāja ar jauniešiem visu dienu, rādot dažādas situācijas – gan orientēšanās mežā, mezglu siešanu, ugunskura sagatave, mītņu veidošana, ūdens iegūšana, gan ekipējuma demonstrēšana. Tāpat bija izveidota šķēršļu trase, kuru vajadzēja iziet katram jaunietim. Jaunieši bija iesaistīti visās aktivitātēs. Vakarā nometnē bija ieradušies „Valis” jaunieši, lai organizētu T-kreklu apdrukās darbnīcu. Te jaunieši varēja izpausties radoši un paši apgleznot savus T-kreklus.

Noslēguma diena bija vairāk veltīta pagasta apskatei, tāpēc mēs devāmies pie keramiķa Pētera Gailuma . Podnieka darbnīcā jaunieši izpaudās radoši, jo tika piedāvāta iespēja padarboties ar mālu, veidojot māla suvenīrus. Tāpat saimnieks stāstīja par keramiķa darbu un rādīja savu ekspozīciju. Pēdējās dienas vakarā bijā nometnes izvērtējums, apliecinājuma izsniegšana, apmaiņa ar dāvanām.

Tev varētu arī interēsēt:

Daugavpils jaunieši ne tikai palīdz citiem, bet arī rūpējas par savu dzīvesprieku

29.septembrī 2020 Jaunieši
Daugavpils jaunieši ne tikai palīdz citiem, bet arī rūpējas par savu dzīvesprieku, izkustoties un elpojot svaigu gaisu!

Pasaules sirds diena: parūpējies par savas sirds veselību, 12 ieteikumi

29. septembris: Pasaules sirds diena. Šodien īpaši aicinām parūpēties par savas sirds veselību un dalāmies ar 12 vienkāršiem ieteikumiem

SAC “Derpele” aktīvi noris pasākums “Jautrie starti rudens gaidās”

28.septembrī 2020 Sociālie centri
17. septembrī LSK SAC “Derpele” norisinājās pasākums "Jautrie starti rudens gaidās"

SAC “Derpele” kliente apbalvota ar Viestura ordeni

28.septembrī 2020 Sociālie centri
1. septembrī SAC "Derpele" ar Viestura ordeni tika godināta centra kliente Mihalīna Supe. 

Armēnijas un Azerbaidžānas konflikts: ICRC aicina puses saudzēt civiliedzīvotājus

27.septembrī 2020 Starptautiskā sadarbība
Starptautiskā Sarkanā Krusta Komiteja ir noraizējusies par konflikta eskalācijas humāno ietekmi saskarsmes līnijā.

LSK Rīgas apriņķa komiteja godina asins Goda donorus

25.septembrī 2020 Komitejas
Svinīgā pasākumā sveikti asins Goda donori un vecbiedri - goda jubilāri.