Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Projekta: “AVAIL” statistika: 2018. gada 12. februāris – 2020. gada 11. februāris

2020. gada 11. februārī noslēdzās starptautiskais projekts “AVAIL  – bēgļu un patvēruma meklētāju viedokļu paušanas veicināšana viņu integrācijas un dzīves prasmju uzlabošanai”, kura īstenošana tika uzsākta 2018. gada 12. februārī. Projekta ietvaros bēgļiem, patvēruma meklētājiem un personām ar alternatīvo statusu, bija iespēja piedalīties gan individuālās, gan grupas integrācijas aktivitātēs.

Kopā projektā iesaistījās 169 personas, no tām 154 personas jeb 91% bēgļi, patvēruma meklētāji vai personas ar alternatīvo statusu un 15 personas jeb  9% Latvijas iedzīvotāji.

154 personu skaitā bija 65% patvēruma meklētāju, kuri gaidīja sava statusa izskatīšanu, 23%  personas, kas bija saņēmušas bēgļa statusu un 12% personas ar alternatīvo statusu.

Tai skaitā, 41% personu Latvijā bija uzturējušies mazāk kā 6 mēnešus, 30% uzturējušies no 6 -12 mēnešiem un 29% uzturējušies ilgāk kā 1 gadu.

Projekta dalībnieki, t.sk. arī projektā iesaistītie Latvijas iedzīvotāji bija 53% vīrieši un 47% sievietes.

Projekta dalībnieku vecums, t.sk. arī projektā iesaistītie Latvijas iedzīvotāji: 39% bērni vecumā līdz 16 gadiem, 9% jaunieši vecumā no 16-20 gadiem, 17% vecumā no 20-29 gadiem, 19% vecumā no 30-39 gadiem un 16% personas vecumā virs 40 gadiem.

Projekta laikā dalībniekiem bija iespēja piedalīties gan  grupas, gan individuālās integrācijas aktivitātes.

Grupas integrācijas aktivitāšu mērķis bija dot iespēju projekta dalībniekiem kopā ar vietējiem iedzīvotājiem iepazīt Latvijas kultūru, tradīcijas un iesaistīties kvalitatīva brīvā laika pavadīšanā. Aktivitātes tika organizētas, ņemot vērā mērķa grupas specifiku, vēlmes un intereses.

Aktivitātēs kopā piedalījās 169 unikālie dalībnieki, kurās piedalījās katrs no viņiem vairrākātīgi piedalījās tādās aktivitātēs:

  • Rīgas zoodārza apmeklējums, kura laikā uzzināja vairāk par Latvijā mītošiem dzīvniekiem un putniem (2018. gada augusts);
  • Latvijas valsts simtgades un LSK simtgades atzīmēšana kopā ar LSK darbiniekiem, brīvprātīgiem un sadarbības partneriem (2018. gada novembris)
  • Kino apmeklējums un kopīgas pusdienas skolēnu brīvlaikā (2018. gada oktobris);
  • Ziemassvētku pasākums sadarbībā ar LSK sadarbības partneriem un atbalstītājiem (2018. gada decembris);
  • Leļļu teātra apmeklējums un pusdienas (2019. gada marts);
  • Šokolādes muzeja apmeklējums (2019. gada marts);
  • Brīvdabas muzeja apmeklējums un kopīgas pusdienas (2019. gada maijs);
  • Stikla apgleznošanas darbnīca (2019. gada jūnijs)
  • Izglītojoša ekskursija uz Tērvetes dabas parku (2019. gada jūlijs)
  • Izglītojoša ekskursija uz Siguldu (2019. gada augusts)
  • Boulinga centra apmeklējums (2019. gada decembris)
  • Ziemassvētku pasākums sadarbībā ar LSK sadarbības partneriem un atbalstītājiem (2019. gada decembris);
  • Mākslas nodarbības (2019. gada decembris – 2020.gada janvāris)
  • Atrakciju parka “Džungļi” apmeklējums un kopīgas pusdienas (2020. gada janvārī);
  • Projekta noslēguma pasākums, kura laikā bēgļi un patvēruma meklētāji prezentēja savu nacionālo virtuvi (2020. gada janvāris).

No 154 personām ar bēgļa, alternatīvā vai patvēruma meklētāju statusu, kuras piedalījās projekta aktivitātēs,  43 personas iesaistījās arī  individuālajās “draugu” programmas aktivitātēs un tikās ar savu atbalsta personu (Latvijas iedzīvotāju) vienu vai vairākas reizes.

Projekta laikā notikušas 359 individuālās “draugu” programmas tikšanās, no kurām: (1) 203 reizes jeb 56 % Latvijas iedzīvotāji, tiekoties ar bēgļiem, patvēruma meklētājiem vai personām ar alternatīvo statusu, pavadīja laiku, iepazīstot viens otru, kopīgi gatavojot maltīti vai  pusdienojot ārpus mājas, (2) 52 reizes jeb 15% projekta dalībnieki devās ekskursijās ārpus galvaspilsētas, iepazīstot skaistākās Latvijas vietas un vietējo iedzīvotāju dzīvi, t.sk. arī bērnu atpūtas un izklaides parkus, t.sk. ūdens atrakcijas  (3) 45 reizes jeb 13%  projekta dalībnieki apmeklēja dažādu kultūras pasākumus un kopā svinēja svētkus (teātri, leļļu teātri, sajūtu teātri, operu, Iluzionistu šovu, izstādes, gadatirgus, festivālus, deju izrādes, boulingu, dzimšanas dienas, Āzijas jaunā gada svinības  utt.), (4) 34 reizes jeb 9% reižu projekta dalībnieki devās uz kino, (5) 25 reizes jeb 7% projekta dalībnieki apmeklēja muzejus (Dabas muzeju, mākslas muzeju, šokolādes muzeju, ūdens muzeju utt.).

Paldies sadarbības partneriem – Patvēruma meklētāju izmitināšanas centram “Mucenieki”, Sabiedrības integrācijas fondam, Ropažu novada domei, organizācijai “Gribu palīdzēt bēgļiem” un ANO Bēgļu aģentūrai par atbalstu projekta aktivitāšu realizācijā!

Tev varētu arī interēsēt:

Izdots LSK 2023. gada pārskats

04.aprīlī 2024 Pirmā palīdzība
LSK izdevis pārskatu par 2023. gadu. Aicinām iepazīties ar iepriekšējā gada nozīmīgākajām aktivitātēm un sasniegtajiem rezultātiem LSK programmās, reģionālajās Komitejās, struktūrvienībās un projektos.  2023. gada pārskats Sadaļā “Gada pārskati” pieejami pārskati par citiem gadiem. 

Aicinām pieteikties apmācībām “Pirmā psiholoģiskā palīdzība bērniem” 8 stundu apjomā

03.aprīlī 2024 Projekti
LSK aicina pieteikties apmācībām “Pirmā psiholoģiskā palīdzība bērniem” (PPP bērniem)  8 stundu apjomā. Tās notiks 11. aprīlī, Rīgā, Šarlotes ielā 1B. Apmācības ir izstrādātas darbiniekiem un brīvprātīgajiem, kuri sniedz psihosociālo atbalstu bērniem, un tiem, kuri sniedz tiešu aprūpi un atbalstu bērniem un viņu aprūpētājiem, kuri nonākuši nelaimē, piemēram, medmāsām, sociālajiem darbiniekiem, brīvprātīgajiem veselības aprūpes jomā …

Запрошуємо на 8-годинний тренінг з ПЕРШОЇ ПСИХОЛОГІЧНОЇ ДОПОМОГИ: VALMIERA

03.aprīlī 2024 Projekti
Цей тренінг дасть вам можливість навчитися важливим навичкам та знанням, які можна використовувати для допомоги людям, що перебувають у стані стресу внаслідок кризових подій. Перша психологічна допомога не вимагає від вас психологічної освіти. Це простий, але ефективний спосіб навчитися допомагати та надавати емоційну підтримку тим, хто цього потребує. На тренінгу багато практичної частини, що дозволить …

Запрошуємо на 8-годинний тренінг з ПЕРШОЇ ПСИХОЛОГІЧНОЇ ДОПОМОГИ у Єлгаві

02.aprīlī 2024 Projekti
Цей тренінг дасть вам можливість навчитися важливим навичкам та знанням, які можна використовувати для допомоги людям, що перебувають у стані стресу внаслідок кризових подій. Перша психологічна допомога не вимагає від вас психологічної освіти. Це простий, але ефективний спосіб навчитися допомагати та надавати емоційну підтримку тим, хто цього потребує. ☝️На тренінгу багато практичної частини, що дозволить …

Pasaules Tuberkulozes diena: iedzīvotāji pārbauda veselību mobilajā plaušu rentgenā

24. martā visā pasaulē tiek atzīmēta Pasaules tuberkulozes diena, kad īpaša uzmanība tiek pievērsta šai saslimšanai un tās profilaksei.  25. martā Rīgā, Šarlotes ielā 1B, pie LSK Veselības istabas bija iespēja veikt plaušu radioloģisku izmeklējumu, ko īsāk sauc par plaušu rentgenu. Tāpat varēja veikt krēpu izmeklējumu un saņemt tuberkulozes speciālistu konsultācijas. Kopā 23 cilvēki veica …