Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Projekta: “AVAIL” statistika: 2018. gada 12. februāris – 2020. gada 11. februāris

2020. gada 11. februārī noslēdzās starptautiskais projekts “AVAIL  – bēgļu un patvēruma meklētāju viedokļu paušanas veicināšana viņu integrācijas un dzīves prasmju uzlabošanai”, kura īstenošana tika uzsākta 2018. gada 12. februārī. Projekta ietvaros bēgļiem, patvēruma meklētājiem un personām ar alternatīvo statusu, bija iespēja piedalīties gan individuālās, gan grupas integrācijas aktivitātēs.

Kopā projektā iesaistījās 169 personas, no tām 154 personas jeb 91% bēgļi, patvēruma meklētāji vai personas ar alternatīvo statusu un 15 personas jeb  9% Latvijas iedzīvotāji.

154 personu skaitā bija 65% patvēruma meklētāju, kuri gaidīja sava statusa izskatīšanu, 23%  personas, kas bija saņēmušas bēgļa statusu un 12% personas ar alternatīvo statusu.

Tai skaitā, 41% personu Latvijā bija uzturējušies mazāk kā 6 mēnešus, 30% uzturējušies no 6 -12 mēnešiem un 29% uzturējušies ilgāk kā 1 gadu.

Projekta dalībnieki, t.sk. arī projektā iesaistītie Latvijas iedzīvotāji bija 53% vīrieši un 47% sievietes.

Projekta dalībnieku vecums, t.sk. arī projektā iesaistītie Latvijas iedzīvotāji: 39% bērni vecumā līdz 16 gadiem, 9% jaunieši vecumā no 16-20 gadiem, 17% vecumā no 20-29 gadiem, 19% vecumā no 30-39 gadiem un 16% personas vecumā virs 40 gadiem.

Projekta laikā dalībniekiem bija iespēja piedalīties gan  grupas, gan individuālās integrācijas aktivitātes.

Grupas integrācijas aktivitāšu mērķis bija dot iespēju projekta dalībniekiem kopā ar vietējiem iedzīvotājiem iepazīt Latvijas kultūru, tradīcijas un iesaistīties kvalitatīva brīvā laika pavadīšanā. Aktivitātes tika organizētas, ņemot vērā mērķa grupas specifiku, vēlmes un intereses.

Aktivitātēs kopā piedalījās 169 unikālie dalībnieki, kurās piedalījās katrs no viņiem vairrākātīgi piedalījās tādās aktivitātēs:

 • Rīgas zoodārza apmeklējums, kura laikā uzzināja vairāk par Latvijā mītošiem dzīvniekiem un putniem (2018. gada augusts);
 • Latvijas valsts simtgades un LSK simtgades atzīmēšana kopā ar LSK darbiniekiem, brīvprātīgiem un sadarbības partneriem (2018. gada novembris)
 • Kino apmeklējums un kopīgas pusdienas skolēnu brīvlaikā (2018. gada oktobris);
 • Ziemassvētku pasākums sadarbībā ar LSK sadarbības partneriem un atbalstītājiem (2018. gada decembris);
 • Leļļu teātra apmeklējums un pusdienas (2019. gada marts);
 • Šokolādes muzeja apmeklējums (2019. gada marts);
 • Brīvdabas muzeja apmeklējums un kopīgas pusdienas (2019. gada maijs);
 • Stikla apgleznošanas darbnīca (2019. gada jūnijs)
 • Izglītojoša ekskursija uz Tērvetes dabas parku (2019. gada jūlijs)
 • Izglītojoša ekskursija uz Siguldu (2019. gada augusts)
 • Boulinga centra apmeklējums (2019. gada decembris)
 • Ziemassvētku pasākums sadarbībā ar LSK sadarbības partneriem un atbalstītājiem (2019. gada decembris);
 • Mākslas nodarbības (2019. gada decembris – 2020.gada janvāris)
 • Atrakciju parka “Džungļi” apmeklējums un kopīgas pusdienas (2020. gada janvārī);
 • Projekta noslēguma pasākums, kura laikā bēgļi un patvēruma meklētāji prezentēja savu nacionālo virtuvi (2020. gada janvāris).

No 154 personām ar bēgļa, alternatīvā vai patvēruma meklētāju statusu, kuras piedalījās projekta aktivitātēs,  43 personas iesaistījās arī  individuālajās “draugu” programmas aktivitātēs un tikās ar savu atbalsta personu (Latvijas iedzīvotāju) vienu vai vairākas reizes.

Projekta laikā notikušas 359 individuālās “draugu” programmas tikšanās, no kurām: (1) 203 reizes jeb 56 % Latvijas iedzīvotāji, tiekoties ar bēgļiem, patvēruma meklētājiem vai personām ar alternatīvo statusu, pavadīja laiku, iepazīstot viens otru, kopīgi gatavojot maltīti vai  pusdienojot ārpus mājas, (2) 52 reizes jeb 15% projekta dalībnieki devās ekskursijās ārpus galvaspilsētas, iepazīstot skaistākās Latvijas vietas un vietējo iedzīvotāju dzīvi, t.sk. arī bērnu atpūtas un izklaides parkus, t.sk. ūdens atrakcijas  (3) 45 reizes jeb 13%  projekta dalībnieki apmeklēja dažādu kultūras pasākumus un kopā svinēja svētkus (teātri, leļļu teātri, sajūtu teātri, operu, Iluzionistu šovu, izstādes, gadatirgus, festivālus, deju izrādes, boulingu, dzimšanas dienas, Āzijas jaunā gada svinības  utt.), (4) 34 reizes jeb 9% reižu projekta dalībnieki devās uz kino, (5) 25 reizes jeb 7% projekta dalībnieki apmeklēja muzejus (Dabas muzeju, mākslas muzeju, šokolādes muzeju, ūdens muzeju utt.).

Paldies sadarbības partneriem – Patvēruma meklētāju izmitināšanas centram “Mucenieki”, Sabiedrības integrācijas fondam, Ropažu novada domei, organizācijai “Gribu palīdzēt bēgļiem” un ANO Bēgļu aģentūrai par atbalstu projekta aktivitāšu realizācijā!

Tev varētu arī interēsēt:

LSKJ aicina uzzināt kā dzīvot zaļāk vienkārši

02.jūlijā 2020 Jaunieši
Katrā jūlija pirmdienā LSKJ jaunieši piedalīsies tiešsaistes intervijās par zaļāku dzīvesveidu.

Noslēdzies projekts “Drosme zināt”: jaunieši piedalās āra treniņā

01.jūlijā 2020 Projekti
Noslēdzies projekts "Drosme zināt": jaunieši piedalās āra treniņā

Pārvērtības piedzīvo LSK Īslaicīgās sociālās aprūpes un rehabilitācijas centrs “Skola”

01.jūlijā 2020 Sociālie centri
Projekta ietvaros pārvērtības piedzīvo Īslaicīgās sociālās aprūpes un rehabilitācijas centrs "Skola", Talsu novadā.

LSK SAC “Krustceles” klienti atzīmē Vasaras saulgriežu svētkus

25.jūnijā 2020 Sociālie centri
23. jūnijā LSK Kurzemes komitejas Sociālās aprūpes centra "Krustceles" iemītnieki atzīmēja Līgo.

SAC “Seda” klienti skanīgi atzīmē Vasaras saulgriežus

25.jūnijā 2020 Sociālie centri
23. jūnijā priecīgā un sirsnīgā gaisotnē Līgo svētkus atzīmēja sociālā aprūpes un rehabilitācijas centra "Seda" iemītnieki.