Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Projekta “AVAIL” integrācijas aktivitātes bēgļiem un patvēruma meklētājiem turpinās

Projekta “AVAIL – bēgļu un patvēruma meklētāju (BPM) viedokļu paušanas veicināšana viņu integrācijas un dzīves prasmju uzlabošanai” (Nr. 776175)
sociālās integrācijas aktivitātes bēgļiem, patvēruma meklētājiem un personām ar alternatīvo statusu
 
Pateicoties starptautiskā projekta “AVAIL – bēgļu un patvēruma meklētāju (BPM) viedokļu paušanas veicināšana viņu integrācijas un dzīves prasmju uzlabošanai” (Nr. 776175) papildus finansējumam, no 2019. gada 1. decembra līdz 2020.gada 31. janvārim bēgļiem, patvēruma meklētājiem un personām ar alternatīvo statusu biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts” nodrošinās šādas sociālās integrācijas aktivitātes:

 1. No 2019. gada 1. decembra līdz 2020. gada 31. janvārim reizi nedēļā bēgļiem, patvēruma meklētājiem un personām ar alternatīvo statusu būs iespēja apmeklēt mākslas nodarbības. Mākslas terapijas nodarbībās tās dalībnieki ne tikai apgūst dažādus mākslas veidus, bet arī neformālā gaisotnē uzlabo savu garīgo, emocionālo un fizisko labklājību. Tāpat, mākslas terapijas nodarbībās dalībnieki tiek aicināti savas domas, jūtas un vajadzības uzzīmēt, uzgleznot, izveidot no māla vai plastilīna, salikt kā kolāžu no attēliem vai atrast citu piemērotu mākslinieciskās izteiksmes veidu. Mākslas terapijā tiek izmantoti gan vārdi, gan bezvārdu „valoda” – māksla.
 2. 2019. gada 8. decembrī tika organizēts pasākums boulingā, kur bēgļi, patvēruma meklētāji un personas ar alternatīvo statusu varēja sportiskā garā pavadīt nesteidzīgu svētdienu ārpus ierastās vides. Pasākumā piedalījās vairāk kā 50 personas no dažādām valstīm, kultūrām un ar dažādu reliģisko pārliecību. Liels prieks bija redzēt kopīgo interesi un degsmi. Šī sportiskā svētdiena vēlreiz apliecināja, ka sportiskas aktivitāte vieno cilvēkus un vismaz uz brīdi ļauj aizmirst ikdienu un rūpes.
 3. 2019. gada 17. decembrī biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts”, sadarbībā ar Sabiedrības integrācijas fondu un organizāciju “Gribu palīdzēt bēgļiem”, organizēs Ziemassvētku pasākumu bēgļiem, patvēruma meklētājiem un personām ar alternatīvo statusu. Biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts” atbalstīs pasākumu ar saldumu paciņām bērniem un brīvprātīgo palīgu darbu pasākuma organizatoriskajā nodrošināšanā.
 4. 2020. gada 8. janvārī bēgļi, patvēruma meklētāji un personas ar alternatīvo statusu apmeklēs atrakciju parku “Džungļi” un pēc tam baudīs gardu maltīti un ziemas priekus atpūtas centrā “Lido”.
 5. Starptautiskā projekta noslēgumā bēgļi, patvēruma meklētāji un personas ar alternatīvo statusu organizēs pasākumu “Pasaules virtuve”, kur būs iespēja iepazīties ar viņu valsts kultūru un tradīcijām, baudot tradicionālos ēdienus.
   
  Detalizētāka informācija par projekta aktivitātēm pieejama, sazinoties ar projekta koordinatori Aiju Strazdu, zvanot pa tālruni 67336653 vai rakstot uz e-pastu aija.strazda@redcross.lv
  Vairāk par projektu: http://www.redcross.lv/darbibas-jomas-2/projekti/avail-beglu-un-patveruma-mekletaju-bpm-viedoklu-pausanas-veicinasana-vinu-integracijas-un-dzives-prasmju-uzlabosanai/

Tev varētu arī interēsēt:

Projekts “Brīvprātīgā darba spēks”: dalībnieki dalās gūtajā pieredzē

20.februārī 2020 Jaunieši
11. janvārī LSKJ brīvprātīgie dalījās iegūtajā pieredzē un zināšanās, ko ieguva Erasmus+ jauniešu apmaiņas projektā “Brīvprātīgā darba spēks” (The Power of volunteering). Jauniešiem bija iespēja piedalīties aktivitātēs par tādiem tematiem kā pirmā palīdzība, Sarkanā Krusta kustība un starptautiskā humanitārās tiesības. Projekta partneri ir Itālijas Sarkanais Krusts – Toskānas komiteja, kuri arī savukārt nodevuši projektā gūto …

Ķīnas Sarkanais Krusts palīdz cilvēkiem Ķīnā, kurus ietekmē Koronavīruss

Ķīnas Sarkanā Krusta brīvprātīgie nenogurstoši palīdz cilvēkiem, kurus Ķīnā ietekmē Korona vīruss.

Sesto reizi izskan Pateicības koncerts asinsdonoriem

15. februārī kinoteātrī “Splendid Palace” jau sesto gadu pēc kārtas izskanēja Pateicības koncerts asinsdonoriem.

Palīdzība cietušajiem Austrālijas ugunsgrēkos

14.februārī 2020 Palīdzība citām valstīm
Apkopoti Latvijas iedzīvotāju ziedojumi un saņemtie finansiālie līdzekļi no LR Ārlietu ministrijas.

Sociālā darbinieka un mentora atbalstu saņēmuši 81 patvēruma meklētājs, bēgļi un personas ar alternatīvo statusu

Sociālā darbinieka un sociālā mentora atbalstu  saņēmuši  81 patvēruma meklētājs, bēgļi un personas ar alternatīvo statusu.

Tehnisku iemeslu 4. februārī nestrādā Eiropas Atbalsta paku izdales punkts Jelgavā, Pasta 26

04.februārī 2020 Sociālais atbalsts
Tehnisku iemeslu 4. februārī nestrādā Eiropas Atbalsta paku LSK izdales punkts Jelgavā, Pasta 26