Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Projekta “AVAIL” integrācijas aktivitātes bēgļiem un patvēruma meklētājiem turpinās

Projekta “AVAIL – bēgļu un patvēruma meklētāju (BPM) viedokļu paušanas veicināšana viņu integrācijas un dzīves prasmju uzlabošanai” (Nr. 776175)
sociālās integrācijas aktivitātes bēgļiem, patvēruma meklētājiem un personām ar alternatīvo statusu
 
Pateicoties starptautiskā projekta “AVAIL – bēgļu un patvēruma meklētāju (BPM) viedokļu paušanas veicināšana viņu integrācijas un dzīves prasmju uzlabošanai” (Nr. 776175) papildus finansējumam, no 2019. gada 1. decembra līdz 2020.gada 31. janvārim bēgļiem, patvēruma meklētājiem un personām ar alternatīvo statusu biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts” nodrošinās šādas sociālās integrācijas aktivitātes:

 1. No 2019. gada 1. decembra līdz 2020. gada 31. janvārim reizi nedēļā bēgļiem, patvēruma meklētājiem un personām ar alternatīvo statusu būs iespēja apmeklēt mākslas nodarbības. Mākslas terapijas nodarbībās tās dalībnieki ne tikai apgūst dažādus mākslas veidus, bet arī neformālā gaisotnē uzlabo savu garīgo, emocionālo un fizisko labklājību. Tāpat, mākslas terapijas nodarbībās dalībnieki tiek aicināti savas domas, jūtas un vajadzības uzzīmēt, uzgleznot, izveidot no māla vai plastilīna, salikt kā kolāžu no attēliem vai atrast citu piemērotu mākslinieciskās izteiksmes veidu. Mākslas terapijā tiek izmantoti gan vārdi, gan bezvārdu „valoda” – māksla.
 2. 2019. gada 8. decembrī tika organizēts pasākums boulingā, kur bēgļi, patvēruma meklētāji un personas ar alternatīvo statusu varēja sportiskā garā pavadīt nesteidzīgu svētdienu ārpus ierastās vides. Pasākumā piedalījās vairāk kā 50 personas no dažādām valstīm, kultūrām un ar dažādu reliģisko pārliecību. Liels prieks bija redzēt kopīgo interesi un degsmi. Šī sportiskā svētdiena vēlreiz apliecināja, ka sportiskas aktivitāte vieno cilvēkus un vismaz uz brīdi ļauj aizmirst ikdienu un rūpes.
 3. 2019. gada 17. decembrī biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts”, sadarbībā ar Sabiedrības integrācijas fondu un organizāciju “Gribu palīdzēt bēgļiem”, organizēs Ziemassvētku pasākumu bēgļiem, patvēruma meklētājiem un personām ar alternatīvo statusu. Biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts” atbalstīs pasākumu ar saldumu paciņām bērniem un brīvprātīgo palīgu darbu pasākuma organizatoriskajā nodrošināšanā.
 4. 2020. gada 8. janvārī bēgļi, patvēruma meklētāji un personas ar alternatīvo statusu apmeklēs atrakciju parku “Džungļi” un pēc tam baudīs gardu maltīti un ziemas priekus atpūtas centrā “Lido”.
 5. Starptautiskā projekta noslēgumā bēgļi, patvēruma meklētāji un personas ar alternatīvo statusu organizēs pasākumu “Pasaules virtuve”, kur būs iespēja iepazīties ar viņu valsts kultūru un tradīcijām, baudot tradicionālos ēdienus.
   
  Detalizētāka informācija par projekta aktivitātēm pieejama, sazinoties ar projekta koordinatori Aiju Strazdu, zvanot pa tālruni 67336653 vai rakstot uz e-pastu aija.strazda@redcross.lv
  Vairāk par projektu: http://www.redcross.lv/darbibas-jomas-2/projekti/avail-beglu-un-patveruma-mekletaju-bpm-viedoklu-pausanas-veicinasana-vinu-integracijas-un-dzives-prasmju-uzlabosanai/

Tev varētu arī interēsēt:

Kā sevi pasargāt no COVID-19?

Piedāvājam iepazīties ar Pasaules Veselības organizācijas izstrādātajiem ieteikumiem, kā sevi pasargāt no inficēšanās ar Koronavīrusu COVID-19.

Starptautiskais Sarkanā Krusta projekts “BALTPREP” saņēmis “ES stratēģijas Baltijas jūras reģionam” izsniegtu kvalitātes zīmi

Starptautiskais Sarkanā Krusta projekts “BALTPREP” saņēmis "Eiropas Savienības stratēģijas Baltijas jūras reģionam" speciālu kvalitātes zīmi

LSK Daugavpils pilsētas komitejas jaunieši piegādā pārtiku vecāka gadagājuma cilvēkiem

27.martā 2020 Jaunieši
Biedrības "Latvijas Sarkanais Krusts" Daugavpils pilsētas komitejas Jauniešu nodaļas jaunieši atsaukušies uz vecāka gadagājuma cilvēku lūgumu palīdzēt nopirkt un piegādāt produktus.

Pasargā sevi un citus – turies 2 metrus atstatus no citiem

Priecājamies par ikvienu, kurš ievēro fizisko distancēšanos, sargājot gan sevi, gan apkārtējos.

“Latvijas Sarkanais Krusts” aicina atbalstīt maznodrošināto iedzīvotāju mīluļus

26.martā 2020 Sociālais atbalsts
Laikā, kad īpašas rūpes un uzmanība tiek pievērsta veselībai, nevajag aizmirst arī par mājas mīluļiem. “Latvijas Sarkanais Krusts” sadarbībā ar “Mars Latvia” un “Maxima” aicina ziedot suņu un kaķu barību maznodrošināto Latvijas iedzīvotāju mīluļiem.

LSKJ jaunieši tiekas Rēzeknē

26.martā 2020 Jaunieši
No 29. februāra līdz 1. martam biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” struktūrvienības “Latvijas Sarkanā Krusta Jaunatne” (LSKJ) nodaļu pārstāvji tikās Rēzeknē,  lai kopā diskutētu, mācītos un dalītos pieredzē par jauniešu nodaļas spēku, tēlu, organizācijas pamatprincipiem, nodaļas dzīves un aktivitāšu organizēšanas soļiem un izaicinājumiem. Sakām paldies LSKJ Daugavpils un LSKJ Rēzeknes nodaļu pārstāvjiem un projekta “Rosība Burtniekā” …