Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

PATVĒRUMA MEKLĒTĀJI: GLOBĀLĀ, EIROPAS UN LATVIJAS PERSPEKTĪVA

26. oktobrī LSK, kopā ar citu nevalstisko organizāciju un ministriju pārstāvjiem, piedalījās pasākumā “Pilsoniskās sabiedrības, biedrību un nodibinājumu, aktīvu cilvēku konsultāciju risinājumi bēgļu uzņemšanas jautājumu koordinēšanai Latvijā”.

Pasākuma laikā tika apskatīti sekojoši temati “bēgļu jautājuma” kontekstā:   politikas iniciatīvas; sociālā palīdzība jeb pakalpojumu grozs un vajadzības; juridiskais atbalsts, iegūstot statusu; nodarbinātība un pieaugušo izglītība; sabiedrības izpratne; veselība; bērni.

Sabiedriskās politikas centra Providus vadītāja Dace Akule prezentēja jaunākos datus Patvēruma meklētāji: globālā, Eiropas un Latvijas perspektīva.

Nepieredzētas patvērumu meklētāju kustības: 60 miljoni cilvēku pametuši savas mājas bruņotu konfliktu un vajāšanas dēļ. Pēc ANO datiem – aptuveni 14 miljoni pameta savas mājas 2014.gadā. Lielākā daļa Āfrikas valstu iedzīvotāju, kuri bijuši spiesti pamest mājas bruņotu konfliktu un vajāšanas dēļ, palikuši Āfrikā. Aptuveni 15 miljoni cilvēku pametuši mājas, no tiem 4.5 miljoni 2014 .gadā. Konflikti Somālijā, Sudānā, Kongo, Dienvidsudānā, kā arī ārpus Āfrikas – Sīrijā, Afganistānā. Aptuveni 12 miljoni jeb aptuveni 50% Sīrijas iedzīvotāju pametuši mājas. Lielākā daļa apmetušies citviet Sīrijā, aptuveni 4 miljoni līdz 2014.gada decembrim bija devušies uz citām valstīm, galvenokārt uz kaimiņvalstīm – Turciju, Libānu, Jordāniju un Irāku. Līdz 2014. gada beigām Ēģipte uzņēmusi aptuveni 140 000 sīriešu – gandrīz tikpat, cik pārējās valstis kopā.

6

Pēc IOM aplēsēm, visvairāk cilvēku (650 000) mēģinājuši šķērsot Eiropas robežu laikā no 2015.gada janvārim līdz oktobrim. 2014. gada pirmajos 9 mēnešos ES iebrauca 280 000 patvēruma meklētāju. 2014.gadā ES valstis patvērumu – bēgļu vai alternatīvo statusu – piešķīra 184 665 cilvēku (daļa pieteikumu iesnieguši iepriekšējos gados), kamēr patvēruma pieteikumu skaits ES bija 570 000. 2011.gadā patvēruma meklētāju skaits palielinājās pēc Krievijas uzbrukuma Gruzijai, 2014.gadā – patvēruma meklētāji no Ukrainas. Visbiežāk Latvijā patvēruma meklētāji ieradušies no Gruzijas, Ukrainas, Vjetnamas, Sīrijas un Irākas. Latvijā, kopš 1998.gada 1.janvāra līdz 2015.gada 30.jūlijam, ieradušies 1621 patvēruma meklētāji, 65 cilvēki ar bēgļa statusu un 137 cilvēki ar alternatīvo statusu.

Providus

Pilnu Providus prezentāciju aicinām skatīt ŠEIT! 

 

Ziņa publicēta 27. 10. 2015.

Tev varētu arī interēsēt:

Video: Kāds ir Tavs brīvprātīgā pieredzes stāsts? Pievienojies LSKJ komandai un pavadi laiku lietderīgi

04.jūnijā 2020 Jaunieši
Video: Kāds ir Tavs brīvprātīgā pieredzes stāsts? Pievienojies LSKJ komandai un pavadi laiku lietderīgi

LSK atsāk pirmās palīdzības apmācības: aicinām pieteikties

03.jūnijā 2020 Pirmā palīdzība
Sākot ar 2020. gada 25. maiju biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts” atsāk pirmās palīdzības nodarbības.  Plašāka informācija par LSK Pirmās palīdzības programmu pieejama ŠEIT!  

Motivācijas programma Rīgas reģionā sniedza iespēju 55 personām noticēt pārmaiņām un uzlabot savus dzīves apstākļus

03.jūnijā 2020 Sociālais atbalsts
55 personas saņēma profesionālu sociālo darbinieku, juristu, psihologu un citu profesionāļu palīdzību.

LSK pievienojas Valsts policija aicinājumam: 13 soļi bērniem un jauniešiem drošai vasarai

LSK pievienojas Valsts policija aicinājumam! Mīļie bērni, jaunieši, pavadiet vasaru droši, ievērojot 13 pavisam vienkāršus soļus, ✅ lai jūs būtu drošībā, aizsargāti, ✅ lai jūsu tuvinieki būtu mierīgi, jo zināt, kā sevi pasargāt. Tāpat, Valsts policija izveidojusi īpašu savstarpēju vienošanos bērniem un viņu vecākiem, par šo soļu ievērošanu. Vairāk aicinām lasīt ŠEIT! Lai mierīga, droša …

Vēlot saulainu un drošu vasaru, LSK sveic ar mācību gada noslēgumu

29.maijā 2020 Jaunieši
Sveicam visus skolēnus, studentus un mācībspēkus ar mācību gada noslēgumu un vasaras brīvlaika sākšanos! Lai saulainas, krāsainas, drošas un spēcinošas brīvdienas! Sargiet sevi un savus tuviniekus! LSK būs blakus, lai palīdzētu! 

Noslēdzies LSKJ projekts “ROSĪBA “”BURTNIEKĀ””

25.maijā 2020 Projekti
Veiksmīgi noslēdzies Latvijas Sarkanā Krusta Jaunatnes (LSKJ) projekts “Rosība Burtniekā”. Tā mērķis bija sekmēt bērnu un jauniešu radošumu un pašpārliecinātību, organizējot radošas aktivitātes biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK) īslaicīgās uzturēšanās mītnē (ĪUM) “Burtnieks”, popularizēt brīvprātīgo darbu jauniešu vidū Latvijā, sniedzot iespēju praktiski iesaistīties un veidojot informatīvu materiālu par LSKJ darbību. Deviņu mēnešu laikā LSKJ Rīgas …