Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

PATVĒRUMA MEKLĒTĀJI: GLOBĀLĀ, EIROPAS UN LATVIJAS PERSPEKTĪVA

26. oktobrī LSK, kopā ar citu nevalstisko organizāciju un ministriju pārstāvjiem, piedalījās pasākumā “Pilsoniskās sabiedrības, biedrību un nodibinājumu, aktīvu cilvēku konsultāciju risinājumi bēgļu uzņemšanas jautājumu koordinēšanai Latvijā”.

Pasākuma laikā tika apskatīti sekojoši temati “bēgļu jautājuma” kontekstā:   politikas iniciatīvas; sociālā palīdzība jeb pakalpojumu grozs un vajadzības; juridiskais atbalsts, iegūstot statusu; nodarbinātība un pieaugušo izglītība; sabiedrības izpratne; veselība; bērni.

Sabiedriskās politikas centra Providus vadītāja Dace Akule prezentēja jaunākos datus Patvēruma meklētāji: globālā, Eiropas un Latvijas perspektīva.

Nepieredzētas patvērumu meklētāju kustības: 60 miljoni cilvēku pametuši savas mājas bruņotu konfliktu un vajāšanas dēļ. Pēc ANO datiem – aptuveni 14 miljoni pameta savas mājas 2014.gadā. Lielākā daļa Āfrikas valstu iedzīvotāju, kuri bijuši spiesti pamest mājas bruņotu konfliktu un vajāšanas dēļ, palikuši Āfrikā. Aptuveni 15 miljoni cilvēku pametuši mājas, no tiem 4.5 miljoni 2014 .gadā. Konflikti Somālijā, Sudānā, Kongo, Dienvidsudānā, kā arī ārpus Āfrikas – Sīrijā, Afganistānā. Aptuveni 12 miljoni jeb aptuveni 50% Sīrijas iedzīvotāju pametuši mājas. Lielākā daļa apmetušies citviet Sīrijā, aptuveni 4 miljoni līdz 2014.gada decembrim bija devušies uz citām valstīm, galvenokārt uz kaimiņvalstīm – Turciju, Libānu, Jordāniju un Irāku. Līdz 2014. gada beigām Ēģipte uzņēmusi aptuveni 140 000 sīriešu – gandrīz tikpat, cik pārējās valstis kopā.

6

Pēc IOM aplēsēm, visvairāk cilvēku (650 000) mēģinājuši šķērsot Eiropas robežu laikā no 2015.gada janvārim līdz oktobrim. 2014. gada pirmajos 9 mēnešos ES iebrauca 280 000 patvēruma meklētāju. 2014.gadā ES valstis patvērumu – bēgļu vai alternatīvo statusu – piešķīra 184 665 cilvēku (daļa pieteikumu iesnieguši iepriekšējos gados), kamēr patvēruma pieteikumu skaits ES bija 570 000. 2011.gadā patvēruma meklētāju skaits palielinājās pēc Krievijas uzbrukuma Gruzijai, 2014.gadā – patvēruma meklētāji no Ukrainas. Visbiežāk Latvijā patvēruma meklētāji ieradušies no Gruzijas, Ukrainas, Vjetnamas, Sīrijas un Irākas. Latvijā, kopš 1998.gada 1.janvāra līdz 2015.gada 30.jūlijam, ieradušies 1621 patvēruma meklētāji, 65 cilvēki ar bēgļa statusu un 137 cilvēki ar alternatīvo statusu.

Providus

Pilnu Providus prezentāciju aicinām skatīt ŠEIT! 

 

Ziņa publicēta 27. 10. 2015.

Tev varētu arī interēsēt:

LSK atbalstu decembrī saņēmuši 81 patvēruma meklētājs, personas ar bēgļa vai alternatīvo statusu

2020. gada decembrī, īstenojot Sabiedrības integrācijas fonda projekta “Dažādības veicināšana” aktivitāti, biedrības „Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK) 1 sociālais darbinieks un 6 sociālie mentori nodrošināja sociālā darbinieka un sociālā mentora pakalpojumu patvēruma meklētājiem un personām ar bēgļa vai alternatīvo statusu. Sociālo darbinieku un sociālo mentoru pakalpojumu 2020. gada decembrī saņēma 81 klients, no tiem 15 sievietes, …

Informatīvs materiāls senioriem un viņu tuviniekiem: psiholoģiskā slimības uzliesmojuma pārvarēšana

14.janvārī 2021 Veselības drošība
LSK sagatavojis informatīvu materiālu par psiholoģisko slimības uzliesmojuma pārvarēšanu

Kā sevi pasargāt no COVID-19?

(Papildināta informācija: 14.01.2021.) Piedāvājam iepazīties ar aktuālo informāciju un PVO un SKSP federācijas ieteikumiem, kā sevi pasargāt no inficēšanās ar Koronavīrusu COVID-19.

Rēzeknē uzsākts jauns projekts jauniešiem “Humāns. Iedvesmojošs. Vesels”

13.janvārī 2021 Komitejas
10. janvārī LSK Latgales komiteju uzsākusi projekta “Humāns. Iedvesmojošs. Vesels." īstenošanu

Nozlēdzies vebinārs “Es nebaidos no panikas”

11.janvārī 2021 Jaunieši
Noslēdzies pēdējais vebinārs projekta "Elpo, lai priecātos 2" ietvaros.

LSKJ Daugavpils nodaļas jaunieši piedalās Jaungada skrējienā

11.janvārī 2021 Komitejas
Decembrī LSK Daugavpils jaunieši piedalījās Jaungada skrējienā