Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Pasaules tuberkulozes diena: rūpējies par savu plaušu veselību

Kopš 1982. gada, katru gadu pasaulē un arī Latvijā 24. martā tiek atzīmēta Pasaules tuberkulozes diena. Šī diena ir paredzēta, lai palielinātu sabiedrības izpratni par to, ka tuberkuloze mūsdienās joprojām ir epidēmija, izraisot gandrīz pusotra miljona cilvēku nāvi katru gadu, galvenokārt jaunattīstības valstīs. Šogad Pasaules tuberkulozes dienas 2020 tēma ir “Ir pienācis laiks… izbeigt TB”. Arī šogad, lai pievērstu sabiedrības uzmanību jautājumiem, kuri ir saistīti ar tuberkulozi (TB), biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK) aicina rūpēties par savu plaušu veselību!

Kā dažus no ieteikumiem, kā pasargāt sevi no saslimšanas, Slimību profilakses un kontroles centrs min:

  1. regulāru telpu vēdināšanu;
  2. imunitātes stiprināšanu;
  3. veselīgu dzīvesveidu.

Plašāku informāciju par tuberkulozi, riskiem ar to saslimt, sevis pasargāšanu no tās, kā arī profilaksi, aicinām meklēt Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā ŠEIT!

Aicinām iepazīties arī ar Pasaules Veselības organizācijas piedāvātajām aktivitātēm – instrumentiem, ar kuru palīdzību tiek veicināta slimības izplatības mazināšanās, un ieteikumiem, kā sabiedrība var iesaistīties un pievērst ikviena uzmanību tuberkulozei, kas atrodami ŠAJĀ saitē.

Jau vairākus gadus LSK ir starptautiskā tīkla ERNA aktīvs dalībnieks. Tīkla darbības mērķis ir, ar Sarkanā Krusta un Sarkanā Pusmēness nacionālo biedrību aktīvu veselības veicināšanas darbu, mazināt HIV, AIDS, tuberkulozes un C hepatīta izplatību Eiropas un Centrālās Āzijas reģionā, galvenokārt strap visneaizsargātākajām un atstumtajām cilvēku grupām – cilvēkiem, kas inficējušies ar HIV/AIDS vai slimo ar tuberkulozi vai C hepatītu. Šobrīd tīklā ir 44 Sarkanā Krusta un Sarkanā Pusmēness nacionālās biedrības. Detalizēta informācija par ERNA tīkla darbību pieejama mājaslapā: http://erna.redcrossredcrescent.com/en/ 

 

Tev varētu arī interēsēt:

Kampaņa “Brauc vesels!”: ievēro higiēnu, lietojot taksometru!

23.novembrī 2020 Veselības drošība
Stiprāki par vīrusu varam būt tikai mēs visi kopā.

Labdarības akcijā Latvijas trūcīgajām meitenēm saziedoti vairāk kā 200 000 higiēnas produktu

23.novembrī 2020 Sociālais atbalsts
Personīgu ziedojumu sniegusi kampaņas vēstnese, modele Karlīna Caune.

Kampaņas “Brauc vesels” ietvaros iedzīvotājiem Rīgā izdala bezmaksas sejas maskas

20.novembrī 2020 Veselības drošība
Šāda iniciatīva īstenota, jo sejas maskas jālieto ne tikai publiskās vietās un sabiedriskajā transportā.

LSK 102: sveicam svētkos!

20.novembrī 2020 Komitejas
20. novmebrī LSK atzīmē 102. dzimšanas dienu.

LSK SC “Gaiziņš” klienti pārbauda plaušu veselību

Latvijas Tuberkulozes apkarošanas biedrība un LSK nodrošināja bezmaksas plaušu slimību speciālista konsultācijas par tuberkulozi SC “Gaiziņš”