Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Pasaules tuberkulozes diena: rūpējies par savu plaušu veselību

Kopš 1982. gada, katru gadu pasaulē un arī Latvijā 24. martā tiek atzīmēta Pasaules tuberkulozes diena. Šī diena ir paredzēta, lai palielinātu sabiedrības izpratni par to, ka tuberkuloze mūsdienās joprojām ir epidēmija, izraisot gandrīz pusotra miljona cilvēku nāvi katru gadu, galvenokārt jaunattīstības valstīs. Šogad Pasaules tuberkulozes dienas 2020 tēma ir “Ir pienācis laiks… izbeigt TB”. Arī šogad, lai pievērstu sabiedrības uzmanību jautājumiem, kuri ir saistīti ar tuberkulozi (TB), biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK) aicina rūpēties par savu plaušu veselību!

Kā dažus no ieteikumiem, kā pasargāt sevi no saslimšanas, Slimību profilakses un kontroles centrs min:

  1. regulāru telpu vēdināšanu;
  2. imunitātes stiprināšanu;
  3. veselīgu dzīvesveidu.

Plašāku informāciju par tuberkulozi, riskiem ar to saslimt, sevis pasargāšanu no tās, kā arī profilaksi, aicinām meklēt Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā ŠEIT!

Aicinām iepazīties arī ar Pasaules Veselības organizācijas piedāvātajām aktivitātēm – instrumentiem, ar kuru palīdzību tiek veicināta slimības izplatības mazināšanās, un ieteikumiem, kā sabiedrība var iesaistīties un pievērst ikviena uzmanību tuberkulozei, kas atrodami ŠAJĀ saitē.

Jau vairākus gadus LSK ir starptautiskā tīkla ERNA aktīvs dalībnieks. Tīkla darbības mērķis ir, ar Sarkanā Krusta un Sarkanā Pusmēness nacionālo biedrību aktīvu veselības veicināšanas darbu, mazināt HIV, AIDS, tuberkulozes un C hepatīta izplatību Eiropas un Centrālās Āzijas reģionā, galvenokārt strap visneaizsargātākajām un atstumtajām cilvēku grupām – cilvēkiem, kas inficējušies ar HIV/AIDS vai slimo ar tuberkulozi vai C hepatītu. Šobrīd tīklā ir 44 Sarkanā Krusta un Sarkanā Pusmēness nacionālās biedrības. Detalizēta informācija par ERNA tīkla darbību pieejama mājaslapā: http://erna.redcrossredcrescent.com/en/ 

 

Tev varētu arī interēsēt:

LSKJ jaunieši viesojas CHAULA TV un stāsta par “Zaļo jūliju”

10.jūlijā 2020 Jaunieši
10. jūlijā LSKJ jaunieši viesojās ChaulaTV un pastāstīja par "Zaļo jūliju" un citām LSKJ aktivitātēm.

LSKJ jaunieši Ādažu novadā bērniem māca pirmo palīdzību

10.jūlijā 2020 Jaunieši
30. jūnijā LSKJ pārstāvji viesojās bērnu nometnē “Iespēju misija” Ādažu novadā, mācot pirmo palīdzību.

LSK aicina uz koptreniņu un informatīvo pasākumu

10.jūlijā 2020 Projekti
LSK aicina Rīgas iedzīvotājus (13 - 30 gadi) piedalīties koptreniņā / informatīvā pasākumā!

LSKJ aicina piedalīties apzinātības pārgājienā

10.jūlijā 2020 Jaunieši
17. jūlijā LSKJ Rīgas nodaļas jaunieši aicina piedalīties apzinātības pārgājienā pa Saulkrastu saulrieta taku.

LSKJ Daugavpils jaunieši piedalās pasākumā Baltkrievu kultūras centrā

09.jūlijā 2020 Komitejas
17. jūnijā Baltkrievu kultūras centrā Daugavpilī LSK Daugavpils komitejas jaunieši piedalījās pasākumā "Atvērto durvju dienu".

Skolēni Daugavpilī mācās par drošību vasarā

09.jūlijā 2020 Komitejas
19. jūnija LSK Daugavpils komitejas jaunieši Daugavpils Centra vidusskolā rīkoja pasākumu "Drošība vasarā".