Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Pasaules Hepatīta diena

Šodien, 28. jūlijā, visā pasaulē tiek atzīmēta Pasaules Hepatīta diena.

Hepatīts ir aknu iekaisums, ko nereti sauc par „dzelteno kaiti”, jo ādas un gļotādu dzelte var būt viena no aknu iekaisuma izpausmēm. Vīrushepatīts ir infekcijas slimība, kuru izraisa hepatīta vīrusi. Plašāk izplatīti: A hepatīts (VHA), B hepatīts (VHB) un C hepatīts (VHC). Hepatītu izraisošie vīrusi organismā var iekļūt caur gremošanas sistēmu (VHA), saskaroties ar inficētām asinīm, veicot ārstnieciskas manipulācijas vai dzimumkontaktu ceļā (VHB, VHC). Iespējama inficēšanās vertikālās transmisijas ceļā (no inficētas grūtnieces auglim).

Iespējamie hepatīta simptomi ir šādi:

* nespēks, * nelaba dūša, vemšana, * bezmiegs, * ādas nieze, * tumšs urīns, gaiši izkārnījumi, * dzelte (var sākties no acu baltumiemun pārņemt visa ķermeņa ādu).

Dažkārt kāds no iepriekš minētajiem simptomiem var nebūt, un slimība var noritēt arī bez jebkādiem simptomiem. Rūpējieties par sevi un pasargājiet jau laikus! Vairāk informācijas par galvenajiem profilakses pasākumiem, ko ikviens var veikt, lai mazinātu risku inficēties, lasiet Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā šeit! 

Biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts” ir starptautiskā tīkla “ERNA” dalībniece. Tīkla darbības mērķis ir mazināt HIV, AIDS, tuberkulozes un C hepatīta izplatību Eiropas un Centrālās Āzijas reģionā, galvenokārt strap visneaizsargātākajām un atstumtajām cilvēku grupām – cilvēkiem, kas inficējušies ar HIV/AIDS vai slimo ar tuberkulozi vai C hepatītu. Detalizēta informācija par ERNAs tīkla darbību pieejama mājaslapā: http://erna.redcrossredcrescent.com/en/

Tev varētu arī interēsēt:

LSK jaunieši Daugavpilī organizējuši nometni jauniešiem “Dzīvo droši. Dzīvo vesels”

13.augustā 2020 Komitejas
No 27. līdz 31. jūlijam LSK Daugavpils pilsētas komitejas jaunieši organizēja vasaras nometni jauniešiem “Dzīvo droši. Dzīvo vesels”.

Pirmās palīdzības apmācības: aicinām pieteikties

13.augustā 2020 Pirmā palīdzība
LSK vairākas reizes mēnesī organizē pirmās palīdzības apmācības. Grafiks atjaunots 13.08.2020.

LSK aicina Jūrmalniekus piedalīties jogas nodarbībās

LSK un Jūrmalas dome aicina Jūrmalā deklarētas personas ar invaliditāti septambrī piedalīties bezmaksas jogas nodarbībās.

LSK un Jūrmalas dome aicina Jūrmalniekus bez maksas apgūt šūšanas prasmes

13.augustā 2020 Komitejas
LSK un Jūrmalas dome aicina jūrmalniekus septembrī piedalīties regulārās šūšanas nodarbībās.

Sveicam jauniešus starptautiskajā jaunatnes dienā!

12.augustā 2020 Jaunieši
Sirsnīgi sveicieni Starptautiskajā jaunatnes dienā 2020! Esam neizsakāmi pateicīgi par katru radošo, sirsnīgo, atbildīgo, līdzjūtīgo un darošo jaunieti, kas savā ikdienā, darot lielākas un mazākas lietas, veido labāku un skaistāku pasauli! Paldies visiem LSK Jaunatnes jauniešiem par to, ka esat! Šī diena ir JŪSĒJĀ! 

Kas jāzina, dodoties uz Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētkiem Aglonā?

12.augustā 2020 Pirmā palīdzība
Slimību profilakses un kontroles centrs speciālisti atgādina, kas jāievēro, dodoties uz svētkiem Aglonā.