Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Noslēgusies programmas “Erasmus+: Jaunatnes darbībā” jauniešu apmaiņa “Brīvprātīgā darba spēks” (“The Power of volunteering”)

09.decembrī 2019 Projekti

No 21. līdz 27. oktobrim Latvijas Sarkanā Krusta Jaunatnes (LSKJ) brīvprātīgie piedalījās programmas “Erasmus+: Jaunatnes darbībā”, kuru Latvijā koordinē Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra, jauniešu apmaiņas projekta “Brīvprātīgā darba spēks” (“The Power of Volunteering”) otrajā mobilitātes aktivitātē – jauniešu apmaiņā Itālijā, ko organizēja Latvijas Sarkanais Krusts, sadarbībā ar Itālijas Sarkanā Krusta (ISK) nacionālo biedrību. Apmaiņā piedalījās jaunieši no Rīgas, Daugavpils un Limbažiem.

Projekta ietvaros Itālijas pilsētā Pizā, 25 dalībnieki no Itālijas un Latvijas ieguva jaunas zināšanas, dalījās ar pieredzi brīvprātīgajā darbā, centās rast risinājumu problēmām, kas saistītas ar projekta tēmām, kā arī plānoja kopīgu sadarbību nākotnē.

Apmaiņas tēmas bija pirmās palīdzība, sociālās iekļaušanas veicināšana, vardarbības un diskriminācijas samazināšana, veselības veicināšana, starptautiskās humanitārās tiesības un jauniešu brīvprātīgā darba popularizēšana un nozīme jauniešu vidū. Katrai delegācijai bija jāsagatavo prezentācija par Sarkanā Krusta Jaunatnes darbību savā valstī, tās virzieniem un galvenajiem mērķiem. Pēc prezentācijām jaunieši strādāja ar Pasaules kafejnīcas (World Cafe) metodi, kur salīdzināja kopīgo un atšķirīgo abās nacionālajās biedrībās, koncentrējoties uz apmaiņas tēmām. Jaunieši pētīja šos tematus arī veidojot par tiem video starptautiskās komandās.

Dienā, kas tika veltīta sociālās iekļaušanas jautājumam, bija organizēta darbošanās improvizācijas teātrī, kurā piedalījās arī jaunieši, kuri Itālijā ikdienā dzīvo bēgļu centrā. Nodarbības vadīja teātra jomas eksperts un režisors, kurš jauniešiem izraisīja īpašas emocijas gan ar metodēm, ko izvēlējās, lai lauztu stereotipus un veidotu kontaktu starp jauniešiem, gan rādot personisko piemēru, ka ratiņkrēsls nav šķērsli, lai darbotos teātrī un izkoptu talantu.

Vienā no apmaiņas dienām tika organizēts brauciens uz Florenci, kur atrodas Itālijas Sarkanā Krusta Toskānas reģiona komiteja.  Jaunieši tikās ar ISK Florences reģiona komitejas  prezidentu, piedalījās lomu spēlē par Starptautiskajām humanitārajām tiesībām un to ciešo saistību ar Sarkanā Krusta vēsturi un tagadni.

 Sadarbībā ar Itālijas Sarkanā Krusta Pizas nodaļu tika organizēts pirmās palīdzības pasākums vietējiem iedzīvotājiem, kuru ietvaros projekta dalībnieki un organizācijas brīvprātīgie no Pizas dalījās ar savām zināšanām pirmās palīdzības jomā. Iedzīvotāji varēja piedalīties aktivitātes, kas saistītas ar pirmās palīdzības sniegšanu dažādos nelaimes gadījumos.

Starptautiskajos kultūras vakaros katras valsts grupai bija iespēja iepazīstināt pārējos dalībniekus ar savu valsti, tās tradīcijām. Latvijas grupa bija sagatavojusi interaktīvu spēli, latviešu valodas apmācību, danču vakaru, kā arī klāja galdu ar no Latvijas atvestiem gardumiem.

“Šis projekts bija kā instruments mūsu rokās, lai veidotu katrs pats sevi par labāku  personību” /projekta dalībniece Paula/

Projekts “The Power of Volunteering”, tika finansēts ar Eiropas Komisijas “Erasmus+: Jaunatne darbībā”, kuru Latvijā administrē Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra, atbalstu. Šī publikācija atspoguļo vienīgi autora uzskatus, un Komisijai nevar uzlikt atbildību par tajā ietvertās informācijas jebkuru iespējamo izlietojumu.

Tev varētu arī interēsēt:

LSKJ jaunieši viesojas CHAULA TV un stāsta par “Zaļo jūliju”

10.jūlijā 2020 Jaunieši
10. jūlijā LSKJ jaunieši viesojās ChaulaTV un pastāstīja par "Zaļo jūliju" un citām LSKJ aktivitātēm.

LSKJ jaunieši Ādažu novadā bērniem māca pirmo palīdzību

10.jūlijā 2020 Jaunieši
30. jūnijā LSKJ pārstāvji viesojās bērnu nometnē “Iespēju misija” Ādažu novadā, mācot pirmo palīdzību.

LSK aicina uz koptreniņu un informatīvo pasākumu

10.jūlijā 2020 Projekti
LSK aicina Rīgas iedzīvotājus (13 - 30 gadi) piedalīties koptreniņā / informatīvā pasākumā!

LSKJ aicina piedalīties apzinātības pārgājienā

10.jūlijā 2020 Jaunieši
17. jūlijā LSKJ Rīgas nodaļas jaunieši aicina piedalīties apzinātības pārgājienā pa Saulkrastu saulrieta taku.

LSKJ Daugavpils jaunieši piedalās pasākumā Baltkrievu kultūras centrā

09.jūlijā 2020 Komitejas
17. jūnijā Baltkrievu kultūras centrā Daugavpilī LSK Daugavpils komitejas jaunieši piedalījās pasākumā "Atvērto durvju dienu".

Skolēni Daugavpilī mācās par drošību vasarā

09.jūlijā 2020 Komitejas
19. jūnija LSK Daugavpils komitejas jaunieši Daugavpils Centra vidusskolā rīkoja pasākumu "Drošība vasarā".