Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Noslēdzies Rīgas Domes izglītības, kultūras un sporta departamenta finansētais LSK projekts “Kāpt augstāk, redzēt tālāk”

01.novembrī 2019 Projekti

Projekta virsmērķis bija veicināt biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” Īslaicīgās uzturēšanās mītnes (LSK ĪUM) „Burtnieks” klientu vecumā no 3-70 gadiem dzīves kvalitātes paaugstināšanos un integrāciju sabiedrībā, sekmējot saliedētas sabiedrības veidošanos Rīgā. Projekta tiešais mērķis bija veicināt ĪUM „Burtnieks” klientu aktīvu dalību savas karjeras veidošanā un izaugsmē, paaugstināt to konkurētspēju vietējā darba tirgū un nodrošināt tiem iespēju iepazīt veidus, kā lietderīgi pavadīt savu brīvo laiku kopā ar ģimeni (bērniem), tādējādi sekmējot viņu integrāciju vietējā sabiedrībā.

Projektā piedalījās vairāk kā 60 LSK ĪUM „Burtnieks” klienti – bērni un pieaugušie vecumā no 3-70 gadiem.  Mērķa grupas raksturojums –  atsevišķas personas un ģimenes, kuras ir nonākušas krīzes situācijā, bez patstāvīgas dzīves vietas, cilvēki, kuriem bieži trūkst motivācijas savas dzīves sakārtošanai un uzlabošanai, ar zemām pamata prasmēm un sadzīvisku iemaņu trūkumu.

Projekta īstenošanas laikā, no 2019.gada 1.aprīļa līdz 1.novembrim tika organizētas profesiju pamatu zināšanu nodarbības 4 ciklos – skaistumkopšana, sociālā aprūpe, ēdināšana un tirdzniecība, kur tika pieaicināts konkrētās jomas pārstāvis vai eksperts, kas iepazīstināja projekta dalībniekus ar jomas specifiku, nepieciešamo izglītību un citiem nosacījumiem, kā arī iepazīstināja tos ar izglītības un darba iespējām jomā. Tika dota iespēja arī apmeklēt kādu potenciālo darba vietu, kā arī mācību iestādi, kur ir iespējams apgūt prasmes, kas nepieciešamas kādā no darba sfērām.

ĪUM esošajiem bērniem un jauniešiem 2 reizes nedēļā tika vadītas izglītojošās nodarbības, kā arī reizi nedēļā tika piedāvātas logopēda individuālās konsultācijas bērniem. Tika organizēti 4 klientu kopējie pasākumi – piedalīšanās Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienai veltītajos pasākumos Rīgā 4.maijā, dalība Starptautiskajai bērnu aizsardzības dienai veltītajos pasākumos gan maijā, gan jūnijā, kā arī tika organizēts projekta noslēguma pasākums rudens ieskaņās 25.oktobrī LSK ĪUM “Burtnieks”.   

Rezultātā, tika paaugstināts mērķa grupas pašnovērtējumu un pašapziņas līmenis, īpaši uzsverot iespēju iegūt profesionālo izglītību, atrast darbu sev interesējošā profesijā, iedrošinot uzsākt patstāvīgu dzīvi ārpus īslaicīgās uzturēšanās mītnes; Tika sniegts atbalsts ĪUM „Burtnieks” esošajiem bērniem un jauniešiem, nodrošinot viņiem iespēju pilnvērtīgi pavadīt brīvo laiku, apmeklēt kultūras pasākumus un uzlabot lasīšanas, rakstīšanas un matemātiskās prasmes bērniem, kam tas nepieciešams; LSK ir ieguvis pieredzi jauna projekta realizēšanā, kas balstās uz sociālam atstumtības riskam pakļauto iedzīvotāju ieinteresēšanu profesionālās izglītības iegūšanā un klientu dzīves kvalitātes paaugstināšanu;

Projekta īstenošana ir veicinājusi sadarbību starp LSK un profesionālām izglītības iestādēm. Veiksmīga sadarbība nākotnē palīdzēs realizēt jaunas idejas un attīstīt projektus mazaizsargātākās sabiedrības grupas integrācijai profesionālā izglītības vidē.

Arī pēc projekta beigām, notiek komunikācija ar projektā iesaistītajām personām un viņi tiek iedrošināti, iesaistīties apmācībā vai darba tirgū, kā arī tiek mudināti uzsākt patstāvīgu dzīvi ārpus mītnes.

 Projekta kopējais budžets – 7894,22 EUR, no tiem 7000 EUR jeb 88,67% RD IKSD finansējums, 894,22 EUR (11,33%) LSK līdzfinansējums.

Projekts tiek līdzfinansēts Rīgas domes Izglītības un sporta departamenta sabiedrības integrācijas programmas ietvaros.

                 

Tev varētu arī interēsēt:

LSK atsāk pirmās palīdzības apmācības: aicinām pieteikties

14.jūlijā 2020 Pirmā palīdzība
Sākot ar 2020. gada 25. maiju LSK atsāk pirmās palīdzības nodarbības. Grafiks atjaunots 14.07.2020.

LSKJ jaunieši viesojas CHAULA TV un stāsta par “Zaļo jūliju”

10.jūlijā 2020 Jaunieši
10. jūlijā LSKJ jaunieši viesojās ChaulaTV un pastāstīja par "Zaļo jūliju" un citām LSKJ aktivitātēm.

LSKJ jaunieši Ādažu novadā bērniem māca pirmo palīdzību

10.jūlijā 2020 Jaunieši
30. jūnijā LSKJ pārstāvji viesojās bērnu nometnē “Iespēju misija” Ādažu novadā, mācot pirmo palīdzību.

LSK aicina uz koptreniņu un informatīvo pasākumu

10.jūlijā 2020 Projekti
LSK aicina Rīgas iedzīvotājus (13 - 30 gadi) piedalīties koptreniņā / informatīvā pasākumā!

LSKJ aicina piedalīties apzinātības pārgājienā

10.jūlijā 2020 Jaunieši
17. jūlijā LSKJ Rīgas nodaļas jaunieši aicina piedalīties apzinātības pārgājienā pa Saulkrastu saulrieta taku.

LSKJ Daugavpils jaunieši piedalās pasākumā Baltkrievu kultūras centrā

09.jūlijā 2020 Komitejas
17. jūnijā Baltkrievu kultūras centrā Daugavpilī LSK Daugavpils komitejas jaunieši piedalījās pasākumā "Atvērto durvju dienu".