Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Noslēdzies LSKJ projekts “ROSĪBA “”BURTNIEKĀ””

25.maijā 2020 Projekti

Veiksmīgi noslēdzies Latvijas Sarkanā Krusta Jaunatnes (LSKJ) projekts “Rosība Burtniekā”. Tā mērķis bija

  • sekmēt bērnu un jauniešu radošumu un pašpārliecinātību, organizējot radošas aktivitātes biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK) īslaicīgās uzturēšanās mītnē (ĪUM) “Burtnieks”,
  • popularizēt brīvprātīgo darbu jauniešu vidū Latvijā, sniedzot iespēju praktiski iesaistīties un veidojot informatīvu materiālu par LSKJ darbību.

Deviņu mēnešu laikā LSKJ Rīgas nodaļas brīvprātīgo komanda organizēja 10 izglītojošas aktivitātes ģimenēm ar bērniem, kuras ikdienā uzturas ĪUM  “Burtnieks”. Projekta laikā tā dalībnieki vairāk iepazina Latvijas dabu, izzināja tās daudzveidību Rīgas Zooloģiskajā dārzā. Latvijas Nacionālās bibliotēkas 100-gades laikā dalībnieki mācījās par mākslu. Tāpat, projekta laikā tika apmeklēti sporta svētki piedzīvojumu parkā “Tarzāns” (Jūrmalā), kur dalībnieki varēja pieņemt dažādus sportiskus izaicinājumus. Savukārt, Adventa laikā ikvienam bija iespēja apmeklēt kino un izstādi “Trušu māja”.

Radošajās darbnīcās LSKJ jaunieši kopā ar bērniem veidoja gan apsveikumus, gan dekorācijas un cepa gardumus organizēto pasākumu “Zelta rudens”, “Ziemas prieki” un “Valentīna diena” ietvaros.

Bērni un jaunieši piedalījās nodarbībā par to, kā atpazīt un izvairīties no vardarbības. Sociālās distancēšanās laikā darbnīcas notika citādākā formātā – bērni un jaunieši saņēma materiālus, inventāru un instrukcijas, kā radoši un sportiski izpausties.

Projekta laikā jaunieši kopā ar video entuziastu Emīlu Smiļģi izveidoja informatīvu video par brīvprātīgo darbu LSKJ un iespējām tajā iesaistīties.

Video par LSKJ ŠEIT

LSKJ brīvprātīgajiem no dažādām vietām Latvijā bija iespēja apgūt afišu veidošanas pamatus kopā ar pasniedzēju Māru Zīliņu.  

Projekta rezultāti un gūtā pieredze tika prezentēta arī citām LSKJ nodaļām LSKJ konferencē 2019. gada rudenī un nodaļu pārstāvju apmācībās 2020. gada pavasarī. Minētajos pasākumos tika sniegta informācija arī par Eiropas Solidaritātes Korpusa (ESK) iespējām, jauniešu ideju īstenošanā. Vairāk informācijas par ESK lasi ŠEIT!

Rezultāti

Projektā iesaistījās 45 bērni, 21 vecāks. Aktivitāšu organizēšanā kopā ar projekta komandu iesaistījās 21 brīvprātīgais no Rīgas. Katra no mērķa grupām guva gan pozitīvas emocijas, gan jaunas zināšanas un pieredzi. Lai veicinātu sociālo integrāciju, diskriminācijas un vardarbības mazināšanu sabiedrībā, arī turpmāk LSKJ Rīgas nodaļa organizēs aktivitātes ĪUM “Burtnieks” esošajām ģimenēm.

Ja vēlies iesaistīties brīvprātīgajā darbā un pievienoties LSKJ Rīgas nodaļas komandai raksti mums LSKJ Facebook lapā vai aizpildi elektronisko brīvprātīgā pieteikumu ŠEIT vai zvani, raksti un nāc ciemos. 

LSKJ kontakti ŠEIT

Projekts “Rosība Burtniekā” tiek finansēts ar Eiropas Komisijas programmas “Eiropas Solidaritātes korpuss”, kuru Latvijā administrē Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra, atbalstu.

Tev varētu arī interēsēt:

LSKJ aicina uzzināt kā dzīvot zaļāk vienkārši

02.jūlijā 2020 Jaunieši
Katrā jūlija pirmdienā LSKJ jaunieši piedalīsies tiešsaistes intervijās par zaļāku dzīvesveidu.

Noslēdzies projekts “Drosme zināt”: jaunieši piedalās āra treniņā

01.jūlijā 2020 Projekti
Noslēdzies projekts "Drosme zināt": jaunieši piedalās āra treniņā

Pārvērtības piedzīvo LSK Īslaicīgās sociālās aprūpes un rehabilitācijas centrs “Skola”

01.jūlijā 2020 Sociālie centri
Projekta ietvaros pārvērtības piedzīvo Īslaicīgās sociālās aprūpes un rehabilitācijas centrs "Skola", Talsu novadā.

LSK SAC “Krustceles” klienti atzīmē Vasaras saulgriežu svētkus

25.jūnijā 2020 Sociālie centri
23. jūnijā LSK Kurzemes komitejas Sociālās aprūpes centra "Krustceles" iemītnieki atzīmēja Līgo.

SAC “Seda” klienti skanīgi atzīmē Vasaras saulgriežus

25.jūnijā 2020 Sociālie centri
23. jūnijā priecīgā un sirsnīgā gaisotnē Līgo svētkus atzīmēja sociālā aprūpes un rehabilitācijas centra "Seda" iemītnieki.