Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Motivācijas programma Vidzemes reģionā sniedza iespēju 58 cilvēkiem iekļauties nodarbinātībā un izglītībā

19.maijā 2020 Sociālais atbalsts

Biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts” (turpmāk – LSK) , pamatojoties uz 2019. gada 18. jūlijā noslēgto līgumu starp Sabiedrības integrācijas fondu un LSK, nodrošinājusi motivācijas paaugstināšanas un atbalsta pakalpojumu cilvēkiem, kas saskārušies ar šķēršļiem iesaistīties nodarbinātībā vai izglītībā sava dzimuma, tautības, invaliditātes vai vecuma dēļ, Vidzemes reģionā.

Projekta mērķis: nodrošināt motivācijas paaugstināšanas un atbalsta pakalpojumus (pārmaiņu aģentu un citus profesionāļus, individuālās un grupu konsultācijas, atbalsta un pašpalīdzības grupas, informatīvi izglītojošus pasākumus un citus pasākumus) sociālās atstumtības un diskriminācijas riskam pakļautajām mērķa grupām pēc vecuma, dzimuma, invaliditātes un etniskās piederības, veicinot viņu integrāciju sabiedrībā, iekļaušanos sociālajā dzīvē, veidojot izpratni par savu tiesību aizstāvību, palīdzot iesaistīties izglītībā/ apmācībā, kvalifikācijas celšanā.

Projekta īstenošanas periods: 2019. gada jūlijs – 2020. gada marts (9 mēneši).

2020. gada marta beigās Vidzemes reģionā noslēdzās motivācijas programma, kuras laikā 60 personas, t.sk. 37 sievietes un 23 vīrieši, kas saskārušies ar dažādiem šķēršļiem iekļauties daba tirgū vai iegūt izglītību, saņēma profesionālu sociālo darbinieku, juristu, psihologu u.c. profesionāļu palīdzību. Ar individuālu un grupu konsultāciju, kā arī atbalsta un pašpalīdzības grupu palīdzību cilvēki tika motivēti pārmaiņām. Tika attīstītas prasmes un iemaņas, kas turpmāk palīdzēs iekļauties sabiedrībā:

  • sākt darba meklējumus;
  • iesaistīties nodarbinātībā, tostarp pašnodarbinātībā;
  • iesaistīties izglītībā/ apmācībā vai kvalifikācijas ieguvē.

Programmas noslēgumā 58 no 60 personām izdevās palīdzēt iekļauties nodarbinātībā vai izglītībā.

Aicinām iepazīsties ar vairākiem iedvesmojošiem stāstiem, kuras LSK saņēma no programmas dalībniekiem!

Juris (vārds mainīts), 55 gadi

Juris dzīvo viens lauku pagastā privātmājā. Klientam ir vidējā izglītība, šķīries. Ir 4 pieauguši bērni, kuri dzīvo ārzemēs. Attiecības ar bērniem uztur sazvanoties. Juris ilgstoši bija bez darba, jutās vientuļš un izolēts, regulāri lietoja alkoholu, kā rezultātā viņam bija grūti iekļauties sabiedrībā un atrast darbu. Juris dažkārt strādāja gadījuma darbus, bija zemi un neregulāri ienākumi. Viņam nebija ne vēlmes, ne prasmes uzlabot savus sadzīves apstākļus pašam, jo ilgstošā bezdarba radītās sekas un atkarības problēmas sekmēja zemu pašnovērtējumu, bezpalīdzības sajūtu un neticību pozitīvām pārmaiņām.

Ar speciālistu –  sociālā darbinieka un psihologa atbalstu klients spēja panākt uzlabojumus savā dzīvē. Juris, izpratis alkohola radīto seku ietekmi uz veselību un savu labklājību, samazinājis patērētā alkohola apjomu, kā arī atteicies no smēķēšanas un, ieklausoties grupas nodarbību laikā sniegtajos padomos, sācis rūpēties par savu emocionālo un fizisko veselību. Tāpat Juris mācās plānot savu laiku un budžetu, kas līdz šim viņam nešķita svarīgi. Pateicoties programmas aktivitātēm un apgūtām prasmēm, Juris ir atradis darbu zemnieku saimniecībā.

Programmas noslēgumā Juris apmeklēja mācības par darba drošību, kas viņam deva drošības sajūtu, veicot jaunos darba pienākumus – malkas zāģēšanu un skaldīšanu zemnieku saimniecībā.

Klients ir ļoti gandarīts par doto iespēju, jo šāda veida atbalstu vērtē kā būtisku viņa dzīves situācijas uzlabošanā.

Irina (vārds mainīts), 32 gadi

Irina, kas ir 2. grupas invalīde, viena audzina mazgadīgu dēlu. Irina vairākkārt saskārusies ar situāciju, kad, uzsākot darba attiecības, tās ļoti ātri tiek pārtrauktas, tāpēc viņa centās rast izskaidrojumu šai situācijai. 

Programmas ietvaros klientei tika sniegts psiholoģisks un sociāls atbalsts savas situācijas apzināšanai un uzlabošanai. Konsultācijās ar psihologu tika noskaidrots, ka biežā darba maiņa ir saistīta ar viņas lielajām garastāvokļa svārstībām un pacietības trūkumu. Tā rezultātā viņa regulāri nonāk konfliktsituācijās ar apkārtējiem un saviem ģimenes locekļiem, kuriem grūti izprast Irinas rīcību.

Pateicoties psihologa konsultāciju apmeklējumam (vairāk kā 10 reizes) un ģimenes ārsta aktīvai iesaistei, tika atrasti risinājumi, lai Irina iemācītos sevi kontrolēt, lai mazinātu trauksmi un viņa varētu saticīgāk sadzīvot ar apkārtējiem cilvēkiem. Programmas speciālisti palīdzēja klientei izskaidrot esošo situāciju un mācīja, kā ar to sadzīvot. Tāpat sniedza informāciju, kā veidot darba attiecības ar darba devēju, kā kontrolēt savas emocijas un izvairīties no konfliktiem.

Irina pati atzina, ka programma palīdzēja viņai uzlabot attiecības ģimenē un arī ar apkārtējiem, kas nākotnē viņai palīdzēs gan iekļauties darba tirgū, gan sakārtot citus viņai svarīgus jautājumus. Tāpat kliente atklāja, ka bez programmas palīdzības nebūtu apmeklējusi speciālistus un saņēmusi ārstu ieteikumus veselības uzlabošanai. Programmas noslēgumā kliente apmeklēja pirmās palīdzības apmācības kursu (12 stundu programma), lai palielinātu savas iespējas atrast darbu aprūpes jomā.

Liene (vārds mainīts), 38 gadi

Liene kopš bērnības dzīvo lauku pagastā. Viņa jaunībā guva traumatisku pieredzi, kas ir radījusi saskarsmes un socializācijas problēmas, veidojot ģimeni un audzinot divus bērnus.

Kliente ir ļoti izolēta no sabiedrības, to skaidrojot ar to, ka visu dzīvi pavada sajūta, ka visi zina, kas ar viņu pagātnē noticis. Noslēgusies sevī, nedroša, izvairās no sabiedrības. Sevi cenšas pierādīt un apliecināt caur dārza darbiem – rūpējas par savu dārzu, kā arī palīdz citiem izravēt dārzu un novākt ražu.

Projektā piekrita darboties, pārmaiņu aģenta iedvesmota. Sākumā Lienei bija ļoti lielas bailes un nedrošība, bet to palīdzēja pārvarēt pārmaiņu aģents, kurš ieguva klientes uzticību. Kopā ar visiem programmas speciālistiem Lienei bija iespēja analizēt sevi, saskatīt sevī resursus un atrast spēku un drosmi, kā arī cīnīties ar pēc-traumatisma sekām. Speciālistu komanda palīdzēja celt viņas pašvērtējumu, iemācīties dzīvot “šeit un tagad”, kā arī droši ieskatīties savā nākotnē, kļūstot drošākai un emocionāli stiprākai.

Atbalsta grupās klientei bija iespēja dzirdēt citu dalībnieku stāstus un kļūt atvērtākai. Mazajā pašvaldībā visi zināja, ka Liene ir ļoti kārtīga un ka uz viņu var paļauties. Apkārtējo pozitīvais novērtējums klientei bija ļoti svarīgs pārmaiņu ceļā. Viņā parādījās vēlme kaut ko mainīt.

Programmas noslēgumā Liene apmeklēja pirmās palīdzības apmācības kursu (12 stundu programma), jo pastāv iespēja, ka klientei vasarā varētu piedāvāt darbu pašvaldībā saistībā ar aprūpes pienākumiem, kur iegūtās zināšanas varētu noderēt, veicot darba pienākumus.

Jeļena (vārds mainīts), 54 gadi

Jeļena dzīvo viena lauku mājā, dēls ir pilngadīgs, dzīvo lielpilsētā, vīrs ir miris. Dēls reizi mēnesī māti apciemo un palīdz. Klientes saziņas valoda ir krievu valoda. Latviešu valodu saprot, taču saziņa ir apgrūtināta. Minētās valodas barjeras dēļ Jeļena ilgstoši ir bezdarbniece un nav varējusi atrast darbu. Viņai ir zems pašvērtējums, dzīvē vairs neko nevēlās mainīt, sabiedriskajās aktivitātēs iesaistās nelabprāt.

Jeļena motivācijas programmā tika iesaistīta, lai celtu viņas pašvērtējumu un sniegtu iespēju apzināties, kā uzlabot savus dzīves apstākļus un iekļauties sabiedrībā. Apmeklējot piedāvātās konsultācijas un sadarbojoties ar visiem speciālistiem, Jeļena kļuva atvērtāka, sāka interesēties par izaugsmes iespējām un labprāt dalījās ar savām prasmēm ēdienu gatavošanā. Viņa bija pārsteigta, ka var runāt un dalīties savā pieredzē, un ka viņā ieklausās. Viņa jutās vajadzīga un bija ļoti pārsteigta atskārst, ka var iedvesmot arī apkārtējos. Mainoties Jeļenas attieksmei un notikumus uztverot pozitīvāk, viņa tika uzaicināta darboties vietējā sieviešu biedrībā. Jeļena labprāt pieņēma iespēju iesaistīties biedrības darbā un turpināt savu personisko izaugsmi.

Vairāk informāciju par Motivācijas paaugstināšanas un atbalsta pakalpojumu saņemšanu var saņemt, zvanot pa tālruni 67336653 vai rakstot uz e-pastu: aija.strazda@redcross.lv .

Motivācijas programmas pakalpojumu nodrošināšana tiek veikta Sabiedrības integrācijas fonda īstenotā Eiropas Sociālā fonda projekta “Dažādības veicināšana” (Nr. 9.1.4.4./16/I/001) ietvaros. Finansējums tika piešķirts no Eiropas Sociālā fonda un Latvijas valsts budžeta.

 

 

Tev varētu arī interēsēt:

Vienotā ceļā uz kopīgiem mērķiem: LSK Komiteju un programmu līderi tiekas ikgadējā seminārā

22.aprīlī 2024 Komitejas
18. aprīlī Rīgā notika LSK reģionālo Komiteju izpilddirektoru, struktūrvienību un programmu vadītāju sanāksme, vērtējot 2023. gada veikumu un izvirzot uzdevumus turpmākajam. Tika runāts arī par nākotnes vīzijām un realizācijas iespējām ekonomiskās izaugsmes, ārkārtas situāciju pārvaldīšanas, LSK biedru un brīvprātīgo statusa nostiprināšanā un Komiteju aktīvu iesaistīšanos projektu īstenošanā. Ar iedvesmojošu uzrunu pasākuma dalībniekus sveica LSK Prezidente …

Izdots LSK 2023. gada pārskats

04.aprīlī 2024 Pirmā palīdzība
LSK izdevis pārskatu par 2023. gadu. Aicinām iepazīties ar iepriekšējā gada nozīmīgākajām aktivitātēm un sasniegtajiem rezultātiem LSK programmās, reģionālajās Komitejās, struktūrvienībās un projektos.  2023. gada pārskats Sadaļā “Gada pārskati” pieejami pārskati par citiem gadiem. 

Aicinām pieteikties apmācībām “Pirmā psiholoģiskā palīdzība bērniem” 8 stundu apjomā

03.aprīlī 2024 Projekti
LSK aicina pieteikties apmācībām “Pirmā psiholoģiskā palīdzība bērniem” (PPP bērniem)  8 stundu apjomā. Tās notiks 11. aprīlī, Rīgā, Šarlotes ielā 1B. Apmācības ir izstrādātas darbiniekiem un brīvprātīgajiem, kuri sniedz psihosociālo atbalstu bērniem, un tiem, kuri sniedz tiešu aprūpi un atbalstu bērniem un viņu aprūpētājiem, kuri nonākuši nelaimē, piemēram, medmāsām, sociālajiem darbiniekiem, brīvprātīgajiem veselības aprūpes jomā …

Запрошуємо на 8-годинний тренінг з ПЕРШОЇ ПСИХОЛОГІЧНОЇ ДОПОМОГИ: VALMIERA

03.aprīlī 2024 Projekti
Цей тренінг дасть вам можливість навчитися важливим навичкам та знанням, які можна використовувати для допомоги людям, що перебувають у стані стресу внаслідок кризових подій. Перша психологічна допомога не вимагає від вас психологічної освіти. Це простий, але ефективний спосіб навчитися допомагати та надавати емоційну підтримку тим, хто цього потребує. На тренінгу багато практичної частини, що дозволить …

Запрошуємо на 8-годинний тренінг з ПЕРШОЇ ПСИХОЛОГІЧНОЇ ДОПОМОГИ у Єлгаві

02.aprīlī 2024 Projekti
Цей тренінг дасть вам можливість навчитися важливим навичкам та знанням, які можна використовувати для допомоги людям, що перебувають у стані стресу внаслідок кризових подій. Перша психологічна допомога не вимагає від вас психологічної освіти. Це простий, але ефективний спосіб навчитися допомагати та надавати емоційну підтримку тим, хто цього потребує. ☝️На тренінгу багато практичної частини, що дозволить …