Pasaules AIDS diena 2018 – LSK aktivitātes

Ziņa publicēta 05.12.2018.

ERNA & LatRC

No 23. līdz 30. novembrim visā Latvijā norisinājās Eiropas HIV testēšanas nedēļas aktivitātes. Arī biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK) aktīvi iesaistījusies dažādās aktivitātēs, lai vērstu iedzīvotāju uzmanību un veicinātu zināšanas par HIV/AIDS saslimšanām, riskiem, savlaicīgu ārstēšanos utt.

Preses konference un diskusija “HIV – infekcija Latvijā: testēt, ārstēt, novērst”

Pasākumu organizēja biedrība “DIA+LOGS”

29. novembrī Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā notika preses konference un diskusija “HIV – infekcija Latvijā: testēt, ārstēt, novērst”, kurā piedalījās arī LSK pārstāvji; pasākumu organizēja biedrība “DIA+LOGS”, un tajā kopīgi tika meklēti risinājumi un apspriesti iespējamie modeļi HIV/AIDS pacientu motivēšanai ārstēties, uzklausīta igauņu kolēģu pieredze šajā jomā Tallinā, iegūta informācija par “Fast-Track-Cities

 Izglītojošs pasākums brīvprātīgajiem jauniešiem par HIV/AIDS saslimšanām

Pasākumu organizēja LSK Jaunatne

30. novembrī Šarlotes ielā 1B LSKJ jaunieši rīkoja izglītojošu pasākumu brīvprātīgajiem jauniešiem par HIV/AIDS saslimšanām, lai veicinātu jauniešu izpratni par to kas ir HIV un AIDS, kā sevi pasargāt un kā mazinātu diskrimināciju pret personām, kuras ir inficējušās ar HIV, pasākums tika rīkots kopā ar biedrību “DIA+LOGS”, tāpat, LSKJ brīvprātīgā un medicīnas studente no Dienvidāfrikas Republikas dalījās pieredzē par darbu ar HIV+ jaunajām māmiņām.

INFORMATIVE EVENT FOR LATRC YOUTH MEMBERS AND VOLUNTEERS

Eiropas HIV testēšanas nedēļas aktivitātes

Organizēja LSK, sadarbība ar Slimību kontroles un profilakses centru

No 23.-30. novembrim visā Latvijā norisinājās Eiropas testēšanas nedēļas aktivitātes. Aicinājām ikvienu piedalīties un veikt HIV, B, C hepatīta un sifilisa eksprestestus bez maksas un anonīmi.  To bija iespējams izdarīt LSK Veselības istabu HIV profilakses punktos Rīgā (Gaiziņa iela 7), Cēsīs (Bērzaines iela 16), Daugavpilī (Kr.Valdemāra iela 13) un Rēzeknē (Raiņa iela 29)

Pasaules AIDS diena 2018 LV

Informatīvais stends un konsultācijas Latvijas Universitātē

Organizēja LU Medicīnas fakultātes studentu pašpāvlade, sadarbībā ar LSK

30. novembrī Latvijas Universitātes foajē no plkst. 11.00 – 13.00 ikvienam bija iespēja apmeklēt informatīvo stendu, kur tika izdalītas sarkanās lentītes un informatīvie bukleti, kā arī varēja saņemt konsultācijas un atbildes uz sev interesējošiem jautājumiem, kopā ar LU MF studentu pašpārvalde.

INFORMATIVE STAND IN UNIVERSITY OF LATVIA (LU) (3) INFORMATIVE STAND IN UNIVERSITY OF LATVIA (LU) (2)INFORMATIVE STAND IN UNIVERSITY OF LATVIA (LU) (1)

Pasākums “HIV nešķiro, tas attiecas arī uz tevi” Daugavpilī

Pasākumu organizēja LSK Jaunatnes Daugavpils nodaļa

30. novembrī Daugavpilī LSKJ jaunieši rīkoja akciju/konkursu vecāko klašu skolēniem “HIV nešķiro, tas attiecas arī uz tevi”, lai jauniešu vidū aktualizētu nepieciešamību zināt par HIV/AIDS izplatību, saslimšanas cēloņiem, sevis pasargāšanu utml. Pasākums tika rīkots Daugavpils Centālajā vidusskolā. Tāpat, jauniešiem tika rīkotas viktorīnas, zināšanu pārbaudes un diskusijas.

INFORMATIVE EVENT IN DAUGAVPILS FOR HIGH SCHOOL STUDENTS (2) INFORMATIVE EVENT IN DAUGAVPILS FOR HIGH SCHOOL STUDENTS (1)

Pasākums “ROK Maratons 2018 / STOP AIDS

Pasākumu organizēja Daugavpils pilsētas domes Jaunatnes nodaļa kopā ar LSK Jaunatnes Daugavpils nodaļu

1. decembrī LSKJ Daugavpils nodaļas jaunieši, sadarbībā ar Daugavpils domes Jaunatnes lietu departamentu, piedalījās pasākumā “ROK Maratons 2018 / STOP AIDS”, kur tika dalīti bukleti un skrejlapas ar informāciju par veselības istabām, kur arī turpmāk iespējams veikt bezmaksas HIV eksprestestus. MUSIC EVENT “ROCK MARATHON 2018 STOP AIDS” (1)

MUSIC EVENT “ROCK MARATHON 2018 STOP AIDS” (2)

Labdarības koncerts “Es, tu, viņš, viņa, mēs… Vai līdzās?” un balvas “Glāsts” pasniegšana

1. decembrī, kā ik gadu, Anglikāņu baznīcā notika labdarības koncerts “Es, tu, viņš, viņa, mēs… Vai līdzās?” un balvas “Glāsts” pasniegšana. Koncerts tika veltīts HIV/AIDS pacientiem, medicīnas darbiniekiem no dažādām veselības aprūpes iestādēm, Valsts un nevalstiskajām veselības veicināšanas institūcijām un ikvienam cilvēkam, kurš apzinās, cik svarīgi ir zināt savu HIV statusu, laikus meklēt palīdzību un cik nozīmīga ir diskriminācijas mazināšana pret tiem cilvēkiem, kuri inficējušies ar šo vīrusu.

Koncerta norisi un tapšanu aktīvi atbalsta arī LSK. Lai novērtētu izcilus ieguldījumus HIV infekcijas izplatības mazināšanā Latvijā 2016. gadā biedrība “AGIHAS” kopā ar tēlnieci Olgu Šilovu tika radīta balvu “GLĀSTS”, kas nu jau pasniegta trešo reizi. Šogad tā pasniegta Latvijas Republikas Veselības ministrei Andai Čakšai.

CHARITY CONCERT “ME, YOU, HE, SHE, WE … OR ALONGSIDE” (3)

CHARITY CONCERT “ME, YOU, HE, SHE, WE … OR ALONGSIDE” (2)CHARITY CONCERT “ME, YOU, HE, SHE, WE … OR ALONGSIDE” (1)

Akcija “Es šodien piespraužu pie apģērba sarkano lentīti”

Organizēja LSK

1.decembrī visā pasaulē tiek atzīmēta AIDS/HIV diena Aicinām ikvienu iesaistīties informatīvā kampaņā, lai vērstu uzmanību un veicinātu sapratni par AIDS/HIV saslimšanu.

LSK aicināja piespraust pie apģērba sarkano lentīti, dalīties ar foto savā facebook (arī citu soc.tīklu) profilā, pievienojot ierakstu, tādējādi aicinot arī savus draugus un paziņas pievienoties kampaņai.:

“Es šodien piespraužu pie apģērba sarkano lentīti. Kāpēc? Jo esmu informēts, jo esmu atbildīgs par savu un līdzcilvēku veselību un aicinu tādam būt arī TEV!

Piespraud sarkano lentīti Pasaules AIDS dienā 1.decembrī! 

#WorldAIDSday #PasaulesAIDSdiena #knowledge_awareness #zinasanas_sapratne  #LSKJ #LSK #RedCross #RedCrossYouth!

Kopā varam palīdzēt un būt līdzatbildīgi!