Latvijas Nacionālajā bibliotēkā atklāta izstāde “Misijas sākums. Latvijas Sarkanais Krusts 1918-1940”

Publicēts: 13.09.2018.

2018.09.12 LSK izstade LNB_afisa

2018. gada 12. septembrī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā tika atklāta izstāde “Misijas sākums. Latvijas Sarkanais Krusts 1918–1940”, kas tapusi sadarbībā ar Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzeju un ir veltīta biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK) darbības sākumam Latvijā. Izstāde veidota cikla “Ieskats latviešu zinātnes vēsturē” ietvaros. Izstādes atklāšanas vārdus teica Viktors Jaksons, LSK Prezidents, un Latvijas Nacionālās bibliotēkas pakalpojumu departamenta direktore Anda Lamaša.

Biedrības dibināšana un darbība bijusi un joprojām ir cieši saistīta ar Latvijas valsts attīstību un pilnveidi 100 gadu garumā. Šī izstāde sniedz iespēju iepazīt biedrības veikto labo darbu īpaši smagos apstākļos, kad daudziem Latvijas iedzīvotājiem ikdienā tika nodrošināta palīdzība LSK slimnīcās, sanatorijās, kā arī regulāri tika izsniegta humānā palīdzība.

Esat mīļi gaidīti apskatīt izstādi līdz pat 2019. gada 17. februārim Tehnoloģiju un dabaszinātņu lasītavā (3. stāvā), Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, Mūkusalas ielā 3, Rīgā. Ieeja bez maksas.

LSK šogad svin savu simtgadi Latvijā. Laika gaitā LSK ir saglabājis uzticību savas starptautiskās Sarkanā Krusta kustības pamatprincipiem. Tā galvenais mērķis joprojām ir darboties kā valsts palīgam, uzlabojot mazaizsargāto cilvēku dzīves apstākļus, sniedzot palīdzību tiem, kam tā vajadzīga visvairāk bez jebkādas diskriminācijas.

Foto: Agnese Trofimova