Divu mēnešu apskats par projektu “Zinošs, tātad varošs”

Ziņa publicēta 28.04.2017.

Logo RD IKSD un LSKKopš 2017. gada 1. marta LSK realizē projektu “Zinošs, tātad varošs” (Nr. DIKS-17-571-lī), ko finansē Rīgas Domes Izglītības, kultūras un sporta departaments.

Pagājuši jau divi mēneši kopš LSK ĪUM “Burtnieks” klienti piedalās projekta aktivitātēs. To laikā 16 pieaugušie mītnes klienti piedalījās 8 skaistumkopšanas profesiju pamata zināšanu nodarbībās, kā arī devās vizītē uz Rīgas Stila un modes tehnikumu, kur izzināja studiju un profesijas apguves iespējas šajā mācību iestādē.

Profesiju pamatu zināšanu nodarbību laikā dāmas ieguva informāciju par roku kopšanu, manikīra veidošanu un nadi dizainu tehniku. Apgūtas teoretiskās zināšanas par galvas un matu kopšanu, galvas masāžas tehniku, kā arī atbilstošu to kopšanu. Interesentēm tika stāstīts par sejas kopšanas nozīmi un sejas tipiem.

Šī projekta 1. cikla nobeigumā dalībnieces atzina, ka bija patīkami pārsteigtas par iegūtās informācijas lietderību tās pielietošanai ikdienā. Dāmas izteikušas pateicību par iespēju klātienē pārliecināties par mācību pieejamību, kas varētu būt liels atspaids savas izaugsmes attīstīšanai nākotnē.

(teksts turpinās zemāk)

Kamēr māmiņas apguva jaunas zināšanas skaistumkopšanas jomā, bērniem tika rīkotas nodarbības, kuru laikā bērni kopā ar pedagogu pildīja mājasdarbus skolai un atkārtoja skolā apgūto vielu. Tāpat, tika apvākotas grāmatas, vecāki tika motivēti pārbaudīt savu bērnu dienasgrāmatas, sekot līdzi viņu skolas gaitām un sekmēm. Nodarbībās piedalījās 12 dažāda vecuma bērni.

Paralēli, tika aktīvi strādāts pie kopīgām radošām darbnīcām, tajās bērni varēja izpausties, veidojot tematiskās kompozīcijas un dažādus radošus darbiņus. Tika aktīvi sagaidītas Lieldienas. Bērni jau laicīgi dalījās zināšanās par svētku tradīcijām, ticējumiem un paražām. Visi vienoti  dekorēja telpas, veidojot svētku noskaņojumu Lieldienu olu kaujām un lieliskam noskaņojumam.

(teksts turpinās zemāk)

Papildus nodarbībām pieaugušajiem un bērniem, projekta ietvaros tika rīkoti divi kultūras pasākumi.

2. aprīlī vecāki kopā ar bērniem un mītnes personālu devās uz Rīgas Zooloģisko dārzu, pavadot brīvo laiku svaigā gaisā kopā ar saviem mīļajiem.

(teksts turpinās zemāk)

2017-04-02_15.04.21

22. aprīlī mītnes apkārtnē notika Lielā talka, kuras laikā tika sakopta mītnes apkārtne, un pēc talkas dalībnieki devās kopīgā piknikā.

Projekts tiek līdzfinansēts Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros.