Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

LSK piedalās Latvijas Jaunatnes padomes 28. dzimšanas dienas atzīmēšanā

16.oktobrī 2020 Jaunieši

Atzīmējot Latvijas Jaunatnes padomes (LJP) 28. dzimšanas dienu, jaunatnes organizācijas 25. septembrī tika aicinātas piedalīties LJP organizētā forumā. Ievērojot valstī noteiktās drošības prasības saistībā ar saslimšanas Covid-19 izplatību, forums rīkots kopā ar noteiktu skaitu organizāciju, kas iepriekš bija pieteikušas dalību ar saviem stāstiem. Tajā pašā laikā iespēja sekot līdzi forumam bija ne tikai citu organizāciju pārstāvjiem, bet ikvienam interesentam, jo īpašajam svētku notikumam par godu forums tika rīkots tiešsaistē. Tādējādi vairāku stundu garumā foruma apmeklētāji LJP “Facebook” vietnē varēja noklausīties vairāku jaunatnes organizāciju pieredzes un iedvesmas stāstus.

Forumu ar uzmundrinošiem vārdiem atklāja LJP izpilddirektore Renāte Mencendorfa, un dienas turpinājumā organizācijas cita pēc citas aptuveni 10 – 15 minūšu garumā iepazīstināja ar sev tuvām un aktuālām tēmām jaunatnes jomā. Līdz ar to forums sniedza iespēju organizācijām plašāk runāt par savu darbību, dalīties ar veiksmes stāstiem un nākotnes iecerēm, aicināt pievienoties aktivitātēs jaunus interesentus, kā arī savstarpēji citam citu iedvesmot. Pasākums norisinājās līdzigi TEDx talks sarunām, kur katra organizācija sev atvēlētajā laikā var dalīties ar svarīgākajiem notikumiem savā dzīvē.

Forumā ar stāstiem piedalījās Latvijas Sarkanā Krusta Jaunatne, jauniešu organizācija “Nītaureņi”, biedrība “Latvijas Skautu un gaidu centrālā organizācija”, pieredzes izglītības organizācija “Piedzīvojuma Gars”, jaunatnes organizācija “Protests”, Eiropas latviešu jauniešu biedrība “Eiropas jaunieši”, jauniešu kustība “Fridays For Future Latvia”, organizācijas “3D Friends LV”, “Latvijas Mazpulki”, kā arī Rīgas jauniešu centrs “Kaņieris”.

Latvijas Sarkanā Krusta Jaunatnes (LSKJ) pārstāvji savā prezentācijā iepazīstināja ar LSKJ darbības programmām, spilgtiem jauniešu iniciatīvu piemēriem un skaidroja, kāpēc pašu jauniešu idejas ir tik nozīmīgas. Tika uzsvērta iespēja jaunietim izaugt organizācijas ietvaros, sākot darbību kā brīvprātīgajam jebkurā LSKJ nodaļā un pamazām uzņemoties lielāku atbildību nodaļas un visas organizācijas ietvaros. Tādējādi prasmes un kompetences iespējams uzkrāt, turpinot darbību brīvprātīgā statusā un apliecinot savu izaugsmi aizvien atbildīgākos pienākumos, un dažkārt brīvprātīgā darbība var lieti noderēt, lai uzsāktu ikdienas darba gaitas Latvijas Sarkanajā Krustā. Forumā tika demonstrēts LSKJ videoklips ar brīvprātīgo piedalīšanos, kā arī stāstīts par jauniešu veiksmīgu darbību arī Covid-19 pandēmijas laikā, tiekoties interneta platformā “Zoom” un sanāksmes vai seminārus organizējot digitāli.

Latvijas Sarkanā Krusta Jaunatne sirsnīgi sveic Latvijas Jaunatnes padomi dzimšanas dienā un priecāsies arī par tālāku savstarpēju sadarbību saistībā ar dažāda veida iniciatīvām.

Pilns foruma ieraksts atrodams šeit (LSKJ runāja 1. daļā):

Tev varētu arī interēsēt:

COVID-19: aktualizēta informācija par valdības lēmumu saistībā ar vīrusa izplatības ierobežošanu

Balstoties uz Veselības ministrijas publiski sniegto informāciju, esam izveidojuši uzskates materiālus saistībā ar valdības lēmumu saistībā ar COVID-19 izplatības ierobežošanas pasākumiem. 

Radio “PIECI.LV”: stāsts par cerību un brīvprātīgo darbu LSK

19.oktobrī 2020 Jaunieši
12. oktobrī radio “PIECI.LV” ēterā izskanēja raidījuma “Kā ir būt” 6. epizode, kurā viesojās LSKJ vadītāja Sigita Skujiņa. Raidījuma tēma ir cerība – tajā diskutēts, kas ir cerība, kur tā rodas.

Karlīna Caune: jābeidz kautrēties par mēnešreizēm (Delfi.lv)

19.oktobrī 2020 Sociālais atbalsts
Kampaņa #ZiedoMeitenēm: portāla "Delfi" raksts "Jābeidz kautrēties par mēnešreizēm! Īpašā akcijā trūcīgām meitenēm ziedos higiēnas preces"

Pirmās palīdzības apmācības: aicinām pieteikties

19.oktobrī 2020 Pirmā palīdzība
LSK vairākas reizes mēnesī organizē pirmās palīdzības apmācības. Grafiks atjaunots 19.10.2020.

Turpinās palīdzības sniegšana Austrālijas ugunsgrēkos cietušajiem

16.oktobrī 2020 Starptautiskā sadarbība
Palīdzība cietušajiem tiek nodrošināta joprojām.

Mainīta norises vieta: LSKJ un biedrības “Dialogs” nodarbība par HIV

15.oktobrī 2020 Jaunieši
Iespēja jauniešiem no 13 līdz 30 gadu vecumam uzzināt, kā sevi pasargāt no HIV vīrusa.