Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

LSK Grobiņas nodaļas biedri dalās ar atmiņām par Barikāžu laikā pieredzēto

22.janvārī 2020 Komitejas

Janvāra mēnesī arī mēs atcerāmies Latvijai tik nozīmīgo 1991. gada janvāri, kad daudzu cilvēku dzīves, ģimenes pārņēma Barikāžu laiks – viens no pēdējiem nozīmīgajiem un lielajiem notikumiem ceļā uz Baltijas valstu neatkarību.

Par godu tam, 2020. gada 20. janvārī biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” Kurzemes komitejas Grobiņas nodaļas biedri rīkoja Barikāžu atceres brīdi. Ar atmiņām dalījās čaklās brīvprātīgās rokdarbnieces, cienījamās dāmas Grobiņas nodaļā. Visām stāsti līdzīgi – ģimene, bērni, mazbērni, uztraukums un saviļņojošas atmiņas.

🌀Vilma – Nīceniece (Nīcas novads), kurai bija 56 gadi. Tikko aiziets pensijā un laiku veltīja sev. Daudzi gadi pavadīti, darbojoties Liepājas Onkoloģiskajā centrā (tai laikā dispanserā). 90. gados Liepāja bija militārā pilsēta. Vilmas dēls Ojārs atbraucis ar smago tehniku, lai sargātu Liepājas galveno Pasta daļu. Pārdzīvojumi un bailes no apšaudēm. Regulāras sarunas, sazvanīšanās, radio un sekošana līdzi televīzijas raidījumos translētajam bija tas, kas lika sirdij pārdzīvot un uztraukties par notikumu attīstību.

🌀Olga – Grobiņniece. Kad visi devās uz Rīgu, viņa to nevarēja, jo bija jārūpējas par slimo vīru. Taču meita Solvita bija notikumu virpulī. Viņa studēja Rīgā, Medicīnas institūta 2. kursā un sniedza palīdzību Doma baznīcā ievestajiem cietušajiem. Mātes sirds, protams, bija nemierā.

🌀 Tā laika Grobiņas kolhozs “Jm. Sudmalis” organizēja transportu, sūtīja tehniku un brīvprātīgie lepni devās aizstāvēt Rīgu, savu tēvzemi.

Grobiņas nodaļas rokdarbnieces šo laiku atceras ar saviļņojumu, kad neviens nedomāja par sevi, bet gan par neatkarību un kopīgām vērtībām.

 

Tev varētu arī interēsēt:

Video: Kāds ir Tavs brīvprātīgā pieredzes stāsts? Pievienojies LSKJ komandai un pavadi laiku lietderīgi

04.jūnijā 2020 Jaunieši
Video: Kāds ir Tavs brīvprātīgā pieredzes stāsts? Pievienojies LSKJ komandai un pavadi laiku lietderīgi

LSK atsāk pirmās palīdzības apmācības: aicinām pieteikties

03.jūnijā 2020 Pirmā palīdzība
Sākot ar 2020. gada 25. maiju LSK atsāk pirmās palīdzības nodarbības.

Motivācijas programma Rīgas reģionā sniedza iespēju 55 personām noticēt pārmaiņām un uzlabot savus dzīves apstākļus

03.jūnijā 2020 Sociālais atbalsts
55 personas saņēma profesionālu sociālo darbinieku, juristu, psihologu un citu profesionāļu palīdzību.

LSK pievienojas Valsts policija aicinājumam: 13 soļi bērniem un jauniešiem drošai vasarai

LSK pievienojas Valsts policija aicinājumam: bērni, jaunieši, pavadiet vasaru droši, ievērojot 13 pavisam vienkāršus soļus,

Vēlot saulainu un drošu vasaru, LSK sveic ar mācību gada noslēgumu

29.maijā 2020 Jaunieši
Sveicam visus skolēnus, studentus un mācībspēkus ar mācību gada noslēgumu un vasaras brīvlaika sākšanos! Lai saulainas, krāsainas, drošas un spēcinošas brīvdienas! Sargiet sevi un savus tuviniekus! LSK būs blakus, lai palīdzētu!