Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

LSK Grobiņas nodaļas biedri dalās ar atmiņām par Barikāžu laikā pieredzēto

22.janvārī 2020 Komitejas

Janvāra mēnesī arī mēs atcerāmies Latvijai tik nozīmīgo 1991. gada janvāri, kad daudzu cilvēku dzīves, ģimenes pārņēma Barikāžu laiks – viens no pēdējiem nozīmīgajiem un lielajiem notikumiem ceļā uz Baltijas valstu neatkarību.

Par godu tam, 2020. gada 20. janvārī biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” Kurzemes komitejas Grobiņas nodaļas biedri rīkoja Barikāžu atceres brīdi. Ar atmiņām dalījās čaklās brīvprātīgās rokdarbnieces, cienījamās dāmas Grobiņas nodaļā. Visām stāsti līdzīgi – ģimene, bērni, mazbērni, uztraukums un saviļņojošas atmiņas.

🌀Vilma – Nīceniece (Nīcas novads), kurai bija 56 gadi. Tikko aiziets pensijā un laiku veltīja sev. Daudzi gadi pavadīti, darbojoties Liepājas Onkoloģiskajā centrā (tai laikā dispanserā). 90. gados Liepāja bija militārā pilsēta. Vilmas dēls Ojārs atbraucis ar smago tehniku, lai sargātu Liepājas galveno Pasta daļu. Pārdzīvojumi un bailes no apšaudēm. Regulāras sarunas, sazvanīšanās, radio un sekošana līdzi televīzijas raidījumos translētajam bija tas, kas lika sirdij pārdzīvot un uztraukties par notikumu attīstību.

🌀Olga – Grobiņniece. Kad visi devās uz Rīgu, viņa to nevarēja, jo bija jārūpējas par slimo vīru. Taču meita Solvita bija notikumu virpulī. Viņa studēja Rīgā, Medicīnas institūta 2. kursā un sniedza palīdzību Doma baznīcā ievestajiem cietušajiem. Mātes sirds, protams, bija nemierā.

🌀 Tā laika Grobiņas kolhozs “Jm. Sudmalis” organizēja transportu, sūtīja tehniku un brīvprātīgie lepni devās aizstāvēt Rīgu, savu tēvzemi.

Grobiņas nodaļas rokdarbnieces šo laiku atceras ar saviļņojumu, kad neviens nedomāja par sevi, bet gan par neatkarību un kopīgām vērtībām.

 

Tev varētu arī interēsēt:

Kā sevi pasargāt no COVID-19?

Piedāvājam iepazīties ar Pasaules Veselības organizācijas izstrādātajiem ieteikumiem, kā sevi pasargāt no inficēšanās ar Koronavīrusu COVID-19.

Starptautiskais Sarkanā Krusta projekts “BALTPREP” saņēmis “ES stratēģijas Baltijas jūras reģionam” izsniegtu kvalitātes zīmi

Starptautiskais Sarkanā Krusta projekts “BALTPREP” saņēmis "Eiropas Savienības stratēģijas Baltijas jūras reģionam" speciālu kvalitātes zīmi

LSK Daugavpils pilsētas komitejas jaunieši piegādā pārtiku vecāka gadagājuma cilvēkiem

27.martā 2020 Jaunieši
Biedrības "Latvijas Sarkanais Krusts" Daugavpils pilsētas komitejas Jauniešu nodaļas jaunieši atsaukušies uz vecāka gadagājuma cilvēku lūgumu palīdzēt nopirkt un piegādāt produktus.

Pasargā sevi un citus – turies 2 metrus atstatus no citiem

Priecājamies par ikvienu, kurš ievēro fizisko distancēšanos, sargājot gan sevi, gan apkārtējos.

“Latvijas Sarkanais Krusts” aicina atbalstīt maznodrošināto iedzīvotāju mīluļus

26.martā 2020 Sociālais atbalsts
Laikā, kad īpašas rūpes un uzmanība tiek pievērsta veselībai, nevajag aizmirst arī par mājas mīluļiem. “Latvijas Sarkanais Krusts” sadarbībā ar “Mars Latvia” un “Maxima” aicina ziedot suņu un kaķu barību maznodrošināto Latvijas iedzīvotāju mīluļiem.

LSKJ jaunieši tiekas Rēzeknē

26.martā 2020 Jaunieši
No 29. februāra līdz 1. martam biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” struktūrvienības “Latvijas Sarkanā Krusta Jaunatne” (LSKJ) nodaļu pārstāvji tikās Rēzeknē,  lai kopā diskutētu, mācītos un dalītos pieredzē par jauniešu nodaļas spēku, tēlu, organizācijas pamatprincipiem, nodaļas dzīves un aktivitāšu organizēšanas soļiem un izaicinājumiem. Sakām paldies LSKJ Daugavpils un LSKJ Rēzeknes nodaļu pārstāvjiem un projekta “Rosība Burtniekā” …